Czy lubicie robić zakupy?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
martens
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 29 kwie 2016, 22:28
Płeć: kobieta

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: martens »

Kocham wydawać pieniądze, to jak nałóg. W ogóle się mnie nie trzymają... ehh.
Awatar użytkownika
Jodie
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 01 lis 2017, 18:47
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w6
MBTI: INFJ-T

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Jodie »

Ja lubię sklep Empik. Dobrze się tam czuję.
Awatar użytkownika
Kuqi
Introwertyk
Posty: 94
Rejestracja: 22 paź 2017, 18:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Kuqi »

Nie mam problemu z robieniem zakupów, ale nie jest to czynność, którą lubię. Podchodzę neutralnie - trzeba to trzeba, tyle w temacie.
Nie lubię za to wydawać dużych sum pieniędzy, nawet jeśli coś jest mi potrzebne czy bardzo tego chcę. Po prostu źle się czuję płacąc większe sumy (tak powyżej 200-300zł).
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Coldman »

Jodie pisze: 03 lis 2017, 21:22 Ja lubię sklep Empik. Dobrze się tam czuję.
Z nudów gdy czekam za busem, to zawsze idę tam pobuszować w dziale psychologia bądź religia :D
Jednak w Empiku książki jeszcze nie kupiłem
Awatar użytkownika
Biała_Dama
Pobudzony intro
Posty: 137
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:46
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Biała_Dama »

Coldman pisze: 04 lis 2017, 1:01 Z nudów gdy czekam za busem, to zawsze idę tam pobuszować w dziale psychologia bądź religia :D
Jednak w Empiku książki jeszcze nie kupiłem
Jakiś czas temu zdałam sobie sprawę z tego, że generalnie to w empiku nie opłaca się kupować książek. Lepiej się przejść do miejscowej księgarni albo zwyczajnie zamówić przez internet. Ew. polować tam na promocje.
Do empiku samego w sobie też lubię chodzić, bo samo oglądanie książek/komiksów/płyt mnie relaksuje.
“The optimist sees the donut, the pessimist sees the hole.”
~ Oscar Wilde
Awatar użytkownika
Kuqi
Introwertyk
Posty: 94
Rejestracja: 22 paź 2017, 18:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Kuqi »

Zgodzę się z tym przeglądaniem w Empiku, sam tak czasami robię. Jednak jak już wspomniałaś - nie opłaca się tam kupować. Znacznie taniej jest przez internet (wliczając wysyłkę).
protas
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 04 lis 2017, 15:14
Płeć: nieokreślona

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: protas »

Bardzo lubię robić zakupy, choć coraz częściej wybieram jednak sklepy internetowe.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Polan »

Większość empików jakie widziałem dotąd była dosyć słaba, mają tendencję do wystawiania 5-10 sztuk tej samej książki, albo okładką, a nie grzbietem do przodu. Wizualnie jest ich wtedy dużo, ale wybór słaby. Choć i to nie jest jakaś reguła, bo znalazłem niedawno jeden Empik który ma porządny wybór, bo i zajmuje całe piętro. A że jest przy dworcu, to zdarza mi się w nim i zakupy robić. Przez co koszt moich podróży rośnie 2-3 krotnie przez te impulsywne zakupy. Ale co poradzić jak książka z półki wzywa :>.
Awatar użytkownika
zielona-żmija
Intronek
Posty: 26
Rejestracja: 24 paź 2017, 21:59
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: zielona-żmija »

Buszowanie po Empiku to bardzo relaksujące zajęcie - oczywiście nic nigdy nie kupuję.
Zakupy lubię robić, ale nie lubię wydawać pieniędzy. Straszna ze mnie sknera.
Chodząc po sklepie, obliczam co mi się najbardziej opłaca, żeby kupić jak najtaniej. Doszło do tego, że przeliczałam waciki w paczce, po ile wychodzi jedna sztuka, żeby wybrać lepszą ofertę...
Trochę to męczące, ale też daje nieco satysfakcji przy większych wydatkach ;)
Awatar użytkownika
Kuqi
Introwertyk
Posty: 94
Rejestracja: 22 paź 2017, 18:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Kuqi »

Buszowanie w Empiku jest super, jeśli nei ma tam tłumów ludzi. Nie lubię się przeciskać między nimi, gdy szukam książek.
Jeśli mam konkretne rzeczy do kupienia to lubię iść do IKEI czasami, nawet przejsć się pomiędzy tymi proponowanymi wnętrzami.
Ostatnio kupiłem sobie pluszaka. Tak, dorosły facet. Pluszaki są spoko :D A te pieski mają tam genialne w IKEI po prostu. Jeśli będę miał kiedyś dzieci to będą miały całą kolekcję :D
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Pomidor »

Nie lubię robić zakupów i to jeden z najnudniejszych obowiązków. Czasami coś trzeba kupić, a ja nie chcę tracić czasu na taką czynność. Często planuję zakupy tydzień wcześniej, by później się jakoś zmobilizować, bo skoro to było planowane wcześniej to już nie można odkładać.
Awatar użytkownika
Torrez
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 11 gru 2017, 19:58
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ-T

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Torrez »

Zazwyczaj zakupy traktuje jako obowiązek. Gdy mam więcej pieniędzy stają się już przyjemnością.
Awatar użytkownika
manat
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 01 gru 2017, 15:38
Płeć: kobieta

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: manat »

Jestem sknerą i każdy wydany grosz sprawia że me serduszko krwawi tak więc nie lubię robić zakupów. Co więcej podoba mi się bardzo mało rzeczy, zwłaszcza jeśli chodzi o ciuchy. Często mam tak, że idę na zakupy z wyobrażeniem rzeczy, którą chcę nabyć i oczywiście nic nie kupuję bo żaden producent nie szyje ubrań na podstawie mojej wyobraźni.
Awatar użytkownika
Canis Latrans
Intronek
Posty: 34
Rejestracja: 17 gru 2017, 16:00
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Canis Latrans »

Jeżeli wybieram się do sklepu w celach zakupu czegoś czym się interesuję potrafię przeglądać wiele razy a nadal będę niezdecydowany co wybrać. Czasem gdy jakiś każual wpełznie w moje królestwo a obsługa oczywiście zacznie go naciągać niby mam ochotę mu coś polecić ale z drugiej strony nie chcę z nim rozmawiać. Gdy wychodzę na jakieś zakupy z swoją girl to zawsze wysyłam ją do sprzedawcy jeżeli trzeba o coś zapytać/poradzić się z tego samego faktu co wyżej - nie chcę rozmawiać. Inni klienci jakoś mi nie przeszkadzają w sumie są mi obojętni po prostu ich omijam jak te regały w sklepie. || Zwykłe typowe zakupy to najlepiej w sklepach samoobsługowych, nie lubię jak trzeba cały czas wymieniać kasjerowi czego potrzebuję a czasem jeszcze mu pokazywać bo nie ogarnia.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Coldman »

Najgorzej jechać do sklepu tak jak teraz i kupić coś komuś na prezent i nie wiadomo co, tak się chodzi i się patrzy i nie może się zdecydować
ODPOWIEDZ