Czy lubicie robić zakupy?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: So-ze »

Nie mam żadnej większej fobii i nie pocę się ze stresu, gdy idę przez tłum w jakiejś galerii :) główny mój problem jest taki, że jestem raczej minimalistą i nie potrzebuję zbyt wielu rzeczy. Czasem, gdy czekam na pociąg sobie do takiej wchodzę i zawsze najdłużej mi schodzi w matrasie.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2015, 20:35 przez So-ze, łącznie zmieniany 1 raz.
Eileen

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Eileen »

Ja kiedyś myślałam, że nie boję się tłumów, ale kiedy zdarzyło mi się być na koncercie w centrum miasta, gdzie było napraaawdę dużo ludzi, to nagle jakoś zaczęłam źle się czuć i zrobiło mi się słabo. Więc może fobię jakąś mam, bo od tamtej pory takie sytuacje wzbudzają u mnie niepokój :/ dziwne.
Awatar użytkownika
sulius
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 09 sie 2014, 14:58
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: sulius »

Ja nie znoszę robienia zakupów, po pół godziny w sklepie wszystko zaczyna mnie irytować i mam mord w oczach :P . Jest to właściwie niezależne od ludzi, w zupełnie pustym sklepie mam tak samo. Wyjątek natomiast stanowią książki, te mogę oglądać z każdej strony i nie czuć upływającego czasu, podobnie działają na mnie też sklepy z rzemieślniczymi piwami :D.
Awatar użytkownika
Ruciński
Introwertyk
Posty: 90
Rejestracja: 22 mar 2015, 8:30
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łaziska Górne, Śląsk

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Ruciński »

Co tylko się da, to z reguły kupuję przez internet. Jeżeli chodzi o ciuchy, to przeważnie najpierw przez internet przeglądam sklepy, upatruję sobie konkretne rzeczy i potem idę tylko z zamysłem zobaczenia i przymierzenia tych konkretnych. Resztę tylko wzrokiem przelecę, na wypadek gdyby było tam coś fajnego, co pominąłem w internecie. :)
Katrina4
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2015, 23:28
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Katrina4 »

Ja przeważnie szybko się męczę chodząc po sklepach, dlatego przed wyjściem staram sobie mniej więcej zaplanować co chcę kupić :)
Awatar użytkownika
Czerwona
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 30 gru 2012, 13:29
Płeć: nieokreślona

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Czerwona »

Ooo tak, ja też zrobiłam ostatnio plan zakupowy. Tak się składa, że obecnie 4 sklepy kosmetyczne mają promocje rzędu minus 40%, także lista jest długa i szeroka jak stąd do księżyca. Na razie dzielnie walczę i kupiłam TYLKO 4 super niezbędne rzeczy :D Jestem z siebie niesamowicie dumna, bo w koszyku było 12 produktów (pierwotnie miałam kupić 2, ale wiadomo jak to jest...). No i bądź tu babą podatną na reklamy :lol:
Jeśli na świętego Prota jest pogoda albo słota, to na świętego Hieronima deszczyk jest albo go ni ma.
VampirLestat

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: VampirLestat »

Kategorycznie nie. Wyjątek stanowią księgarnie, w których mogę siedzieć godzinami. Reszta mnie nudzi i przytłacza ilością bodźców z zewnątrz. Na szczęście żyjemy w dobie internetu i wszystko można załatwić na miejscu ;) Pozdrawiam
martuella

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: martuella »

Odświeżę trochę temat, bo muszę dać upust negatywnym emocjom.
Próbowałam dziś kupić buty. Nic specjalnego. Po prostu sandałki, takie sandałko-japonki ;D Byłam w sumie w 5 sklepach obuwniczych. Wszędzie kurna to samo - świecące nie wiadomo co, nawalone brokatu, cekinów i innego badziewia. Jak już jakieś znalazłam, w których nie wstyd się na mieście pokazać, to podeszwę mają jak z tektury...
Nie, jednak mi nie ulżyło.
Tchachina
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 02 kwie 2015, 22:38
Płeć: kobieta
MBTI: INTP/INTJ

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Tchachina »

martuella pisze:Jak już jakieś znalazłam, w których nie wstyd się na mieście pokazać, to podeszwę mają jak z tektury...
Tak, tak, zawsze śmieszą mnie takie nieprofilowane sandały, nie wiem jak można w takim czymś chodzić. Gdybym chciała takie mieć, wycięłabym sobie podeszwę ze sklejki i dołączyła jakieś paseczki. :)

A co do zakupów. Hmmm, różnie... nie cierpię przymierzać ubrań i zawsze szlag mnie trafia jak widzę te ceny... Kogo do cholery stać na niektóre rzeczy? 80% ceny to marka. :? No ale fakt faktem, co już kupione cieszy. :P No i uwielbiam przesiadywać w Empiku, jestem szczególnie uzależniona od wszelkich produktów papierniczych. Te segregatory, zeszyty, notesy, cienkopisy, ołówki, bloki rysunkowe i inne akcesoria do rysowania... :D Księgarnie też lubię, szczególnie te naukowe, ale na to dobrym odpowiednikiem jest biblioteka wydziałowa.
SellSowa
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 06 wrz 2015, 14:20
Płeć: kobieta

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: SellSowa »

Ja jestem introwertykiem...I lubię chodzić po sklepach :D Chodź jestem z biednej rodziny i nie mam jak na nie chodzić :D Moja siostra młodsza...Jest chyba Ambiwertykiem z tego co zauważyłam...Ona nienawidzi chodzić po sklepach jak moi rodzice xDDD
Esther
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2015, 19:55
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Esther »

Jak nie jestem zmęczona i mi się chce, to lubię. Osobiście nie widzę żadnego związku miedzy moim introwertyzmem a tłumami ludzi, przecież nie wchodzę z nimi w interakcje, jestem anonimowa, więc mi nie przeszkadzają. Bardziej męczy mnie kontakt 1 na 1, niż ja + masa, która przecież kontaktu ze mną nie szuka.
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: So-ze »

Ertix pisze: Hm, ostatnio jak byłem w sklepach z ciuchami to dosłownie dostałem depresji. Męska garderoba to albo bluzy, sportowe buty, albo czapki. Nosz k... :/.
Nigdzie nie mogę natrafić na to co ja chcę. Wszystko jest zbyt młodzieżowe, i to w tandetnych kolorach. A gdzie kapelusze? Zegarki? Męska biżuteria? Jakieś inne ubrania? :/
Mieszkasz w Łodzi, raczej jest tam jakiś wybór sklepów, bo teraz to brzmi jakbyście nie mieli nic poza Croppem albo Reserved. W jakiejś większej galerii powinno być wszystko to, czego szukasz. Biżuterię męską widziałem ostatnio, gdy szedłem przez galerię ze znajomą, ale to tak z doskoku, możliwe, że to był APART. Zegarki to raczej nie problem. Kapelusze... wydaje mi się, że też powinny być. Co do ubrań, mogę polecić Van Graafa. Może COS przypadnie Ci jeszcze do gustu, ale tam nic nie brałem, materiały za to mają pierwszej klasy. I niewiele mają sklepów.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Drim »

Nie wiem czemu Wy Panowie tak bardzo nie lubicie zakupów.
Bo to strata czasu i pieniędzy. Przysłowiowe "robienie zakupów" kojarzy mi się z parą chodzącą od stoiska do stoiska z co chwilę powiększająca się ilością zakupionych artykułów. Po co ktoś miałby tak robić ? 20% posiadanych ubrań nosimy przez 80% naszego życia*.

Pomijając to że żyjemy w XXI wieku. Nawet mój pokładowy toster w kąciku dla załogi ma internet w pakiecie. Sklepy czy księgarnie internetowe to często coś z czym należy się w obecnych czasach zaznajomić a...
brak różnorodności
... stanie się pieśnią przeszłości ! (rym ! :lol: )

* żeby nie było że jestem taki bystrzacha. (z bedeesemu na szafiarki :D )
http://s.znak.com.pl/files/covers/card/ ... shion_.jpg
Awatar użytkownika
Fangtasia
Rozkręcony intro
Posty: 311
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Fangtasia »

Ertix pisze:So-ze/To samo z ciuchami - te same kolory, kroje, fasony. Eh. Że o cenach nie wspomnę
Popieram, sieciówki podają teraz straszny chłam za bardzo wysokie ceny. A cena często ma się nijak do jakości. Jak widzę te ubranka z HM i te ceny to mnie głowa boli. Nie pamiętam kiedy ostatnio kupiłam coś w sieciówce, ja całe życie buszuję po lumpeksach. Wczoraj widziałam sukienkę za 300 zł, bodajże w Tally Weijl. Jakbym zobaczyła ją w lumpeksie to nawet bym na nią nie spojrzała, byłą tak tandetnie wykonana. A tak w ogóle, buszując po lumpeksach często (praktycznie zawsze) można natrafić na ubrania z HM i wyglądają okropnie. Jest wiele marek w lumpeksach, są takie ubrania po których nie widać śladu użytkowania. Chyba tylko raz widziałam coś "fajnego" z HM, co nadal wyglądało przyzwoicie.
Co do męskich ciuchów to przypuszczam, że jest jeszcze gorzej.
Ani
Introwertyk
Posty: 78
Rejestracja: 02 gru 2015, 13:47
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Ani »

Ja jestem dziewczyną, ale od dziecka nienawidzę ciuchowych zakupów. Normalnie mam awersję do ubrań, co jest ciężkie, bo często zdarza mi się usłyszeć: "to jaka z ciebie dziewczyna, skoro nie lubisz nowych ciuszków bla bla bla"... Od kiedy pamiętam mama na siłę wyciągała mnie na zakupy i zawsze była to katorga... Wracałam całą wykończona z poszarpanymi nerwami, a do tego zazwyczaj chciałam już wracać do domu po 5 minutach :D Jeśli chodzi o supermarkety, dobrze się tam czuję i w galeriach handlowych (o ile nie muszę kupować ubrań) też. Poza tym obecnie w miarę już sobie radzę z ciuchami: raz w miesiącu idę coś kupić, zazwyczaj wiem już co chce, bo wcześniej przeglądam internet, wchodzę do sklepu, kupuję, do widzenia i już. Chociaż przez takie podejście trochę cierpie, bo często koleżanki pokazują mi jakie to wspaniałe ciuchy kupiły np. na wyprzedaży i często rzeczywiście im ich zazdroszczę, a zdrugiej strony wiem, że takie wypady są poza moimi możliwościami i trudno. Jeśli chodzi o lumpeksy to też zazwyczaj ich unikałam, chociaż ostatnio moja siostra cioteczna mnie wyciągnęła do jakiegoś i się zachwyciłam. Duże pomieszczenie, mało ludzi, cicha spokojna muzyczka, miła pani i jakoś normalnie pierwszy raz w życiu poczułam się fajnie i chyba siedziałam tam z godzinę grzebiąc w ciuchach.
ODPOWIEDZ