Czy lubicie robić zakupy?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
ultramaryna
Intronek
Posty: 51
Rejestracja: 07 lis 2012, 17:24
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: ultramaryna »

Solitude pisze: Jedynie w empiku i innych tego typu sklepach, z książkami, płytami lubię długo przebywać, przeglądać wsyzstkie interesujące mnie rzeczy itd.
Empik to zło... Tam najchętniej przyjeżdżałabym po zakupy samochodem dostawczym. :/
"Pragnę jedynie miękkiej, mglistej przestrzeni, w której mogę żyć, i jeszcze żeby zostawiono mnie w spokoju."
Awatar użytkownika
dreamer08
Introwertyk
Posty: 98
Rejestracja: 30 gru 2012, 19:42
Płeć: nieokreślona

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: dreamer08 »

ultramaryna pisze:Empik to zło... Tam najchętniej przyjeżdżałabym po zakupy samochodem dostawczym. :/
Mam to samo...
Moi znajomi przynajmniej wiedzą, gdzie mnie szukać, jak zginę w centrum handlowym. Jedyne miejsce, w którym jestem zdolna przebywać nieco dłużej niż w innych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kris_
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 26 sty 2013, 19:03
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Kris_ »

Jak każdy szanujący się fobik społeczny nienawidzę zakupów - wszelakich, ze wskazaniem na zakupy odzieżowo-obuwnicze. Światło, hałas i zapach w sklepach bywają nieznośne. No ale to już wina moich sensoryzmów. :)
Awatar użytkownika
hipotermia18
Intronek
Posty: 26
Rejestracja: 25 lut 2013, 23:21
Płeć: nieokreślona

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: hipotermia18 »

Nie lubie zakupów, nieważne czy kupuję ubrania czy jedzenie, po prostu nigdy niczego nie moge znaleźć, wokół jest pełno ludzi a do tego zimą w sklepach jest mega gorąco i trzeba nosic ze sobą kurtkę :| Jeśli już coś lubie kupować to buty, nie trzeba stać godzine w kolejce do przymierzalni. Jak coś kupuje to tak żeby to trwało jak najkrócej, nie rozumiem kobiet które wręcz lubują sie w bieganiu po sklepach i przymierzaniu tysięcy rzeczy. Mam koleżankę która robiąc zakupy dosłownie musi dotknąć wszystkiego co jest w sklepie :lol: Ostatnio widząc kilometrową kolejke do przymierzalni w skrajnej desperacji kupiłam pare rzeczy bez przymierzania :roll:
"Przecież każdy ma marzenia. Są moje, są tylko, tylko moje"
Awatar użytkownika
vragutinovic
Pobudzony intro
Posty: 169
Rejestracja: 18 lis 2012, 0:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: vragutinovic »

hipotermia18 pisze:nie rozumiem kobiet które wręcz lubują sie w bieganiu po sklepach i przymierzaniu tysięcy rzeczy
Przepraszam za mały off-top, ale... chyba właśnie przeczytałem Zdanie Tygodnia w moim prywatnym rankingu :).
Awatar użytkownika
Pani Mruk
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 02 cze 2013, 10:52
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Pani Mruk »

Nie lubię kolejek, niepotrzebnego hałasu, tłumów i przymierzania. Nienawidzę hipermarketów, gdzie na każdym rogu czai się ktoś, kto chce mi wcisnąć jakąś rzecz. Co mogę to kupuję przez internet. Jeśli jestem zmuszona iść po artykuły spożywcze, kosmetyczne itp. to zakładam słuchawki na uszy.
Milczenie to tekst, który niezwykle łatwo jest błędnie zinterpretować.
ivbefre
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 30 maja 2013, 20:24
Płeć: nieokreślona

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: ivbefre »

Zakupy? Uwielbiam. Nie ma nic lepszego na chandrę i deprechę, niż porządna kwota do wydania. Tylko skąd te kwoty brać... Inna sprawa, że jak człowiek coś chce kupić, to zazwyczaj nie może tego znaleźć, a potem chodzi zły, bo nikt nie chce jego pieniędzy.
Jednak "w realu" lubię kupować tylko zwykłe ubrania. Sprzęt elektroniczny albo odzież trekkingową kupuję prawie wyłącznie przez sieć. W sklepach branżowych często spotykam się z przesympatycznymi sprzedawcami, którzy wciskają mi towar firmy, z którą mają podpisaną jakąś umowę. A tak, zrobi się na spokojnie porządny research, przeczyta opinie użytkowników i już wie wszystko o produkcie.

A teraz coś mocnego... Lubię chodzić z dziewczynami na zakupy. Doradzanie które buty lub sukienkę wybrać? Nie ma problemu :wink:
Awatar użytkownika
djaq
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 15 lut 2013, 23:52
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: djaq »

Nie, nie lubię. Unikam większych zakupów jak ognia. Jak już gdzieś idę, to konkretnie, muszę wiedzieć po co idę i czy ta rzecz jest w sklepie. Nie zwracam uwagi na "fachowców" w sklepie (i nie lubię ich śledzącego wzroku :lol: ), kupuję to co chcę, a nie będzie mi mówić co będzie dla mnie lepsze. Nie lubię też z kimś chodzić, nie lubię niezdecydowania, szczególnie jeśli chodzi o ciuchy. W takim przypadku po prostu zostawiam, idę do empiku albo do jakiegoś większego kiosku i czekam w spokoju czytając coś na osobę.
5w4
INTJ
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: qb »

djaq pisze:Nie, nie lubię. Unikam większych zakupów jak ognia. Jak już gdzieś idę, to konkretnie, muszę wiedzieć po co idę i czy ta rzecz jest w sklepie. Nie zwracam uwagi na "fachowców" w sklepie (i nie lubię ich śledzącego wzroku :lol: ), kupuję to co chcę, a nie będzie mi mówić co będzie dla mnie lepsze. Nie lubię też z kimś chodzić, nie lubię niezdecydowania, szczególnie jeśli chodzi o ciuchy. W takim przypadku po prostu zostawiam, idę do empiku albo do jakiegoś większego kiosku i czekam w spokoju czytając coś na osobę.
Ja generalnie podobnie, z tym że lubię mieć kogoś kto mi doradzi w sklepie, bo sam nie widzę od razu, czy dobrze/źle w czymś wyglądam. Ale zdecydowanie nie lubię przychodzić do sklepu bez zamiaru kupna czegoś - wtedy czuję, że tracę czas.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Rina
Introwertyk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2013, 9:04
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Rina »

Zależy jakie i gdzie. Sporo rzeczy kupuję przez internet. Generalnie nie lubię zbyt długo kotłować się w sklepie. Ostatnio, kupując spodnie, byłam tak genialnie obsłużona przez sprzedawczynię, że przymierzyłam chyba kilkanaście par. Normalnie po 3 przymierzonej sztuce odzieży zaczynam się wkurzać. I wyszłam z niezłymi zakupami. Tam chętnie wrócę. Nie znoszę rajdów po sklepach. Po 2-3 zaczynam mieć dosyć. A, jeśli jest tam zbyt dużo ludzi, to zaczynam kwestionować pilność potrzeby tychże zakupów.
Awatar użytkownika
Czerwona
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 30 gru 2012, 13:29
Płeć: nieokreślona

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Czerwona »

Jakbym miała tyle siana, żeby kupić wszystkie sukienki, które chciałabym mieć, to zakupy mogłabym robić nawet codziennie :mrgreen:
Jeśli na świętego Prota jest pogoda albo słota, to na świętego Hieronima deszczyk jest albo go ni ma.
Awatar użytkownika
SWAT
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Olsztyn/Konin
Kontakt:

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: SWAT »

Pamiętam jak pojechałem po buty. Wraz z 15 minutowym dojazdem i korkami, całe zakupy zajęły mi 50 minut. Obszedłem jeden sklep, nic. W drugim od razu znalazłem ładne niedrogie buty, przymierzyłem, zapłaciłem i wróciłem.

Jak wróciłem, mamusia mi się zapytała kiedy jadę po te buty, bo mi sklepy pozamykają, nie zdając sobie sprawy że jest 2h po fakcie. A więc do zakupów nie przywiązuje większej uwagi, kupuje to co mi wpadnie w oko i akurat jest w rozmiarze.

Jeżeli jadę gdzieś na zakupy, z zamiarem połażenie i pooglądania jadę na "giełdę" albo jakiś bazar. Inne fajne rzeczy kupuję z Allegro.
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
Awatar użytkownika
Sundari
Introwertyk
Posty: 88
Rejestracja: 20 lut 2013, 11:19
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Sundari »

Nienawidzę zakupów. Jestem okropną sknerą i każdy grosik przeliczam dwa razy:P Oczywiście muszę czasem się udać do sklepu i zakupić np. ubranie, ale jestem typem "pani księgowej w garsonce" więc ubieram się klasycznie, można powiedzieć elegancko. Nie mam więc problemu z zakupami. Wchodzę biorę pierwszą, bardziej elegancką, mało krzykliwą rzecz (w jasnych pastelowych kolorach, bo nie lubię czerni, chyba że ma być to spódnica ołówkowa, spodnie w kant, legginsy, albo rozpinany sweterek) przymierzam na szybko, płacę i wychodzę. Tak to u mnie wygląda. Dziwię się ludziom, którzy bawią się w eksperymentowanie i spędzają długie godziny na dobraniu jakiś szałowych cuchów. Mi szkoda życia na takie "duperele":P
„Samotność jest niezależnością, życzyłem jej sobie i zdobyłem ją po długich latach. Była ona zimna, o tak, ale była też cicha, prawdziwie cicha i wielka, podobnie jak zimne, ciche przestworza, po których wędrują gwiazdy.”
Hermann Hesse - Wilk stepowy


O mnie: INTJ | Jedynka ze skrzydłem dwa: 1w2 - "Adwokat" | Płciowo stypizowana "na krzyż":P
Awatar użytkownika
nika
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:14
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: nika »

Generalnie nie lubię zakupów, zwłaszcza ubrań, bielizny, bieliznę matka mi dostarcza, bo ja nie mam do tego głowy i jestem nieśmiała. Skarpetki, majtki itd. to jest koszmar senny. Komu by się chciało tego wszystkiego szukać po sklepach. Ubrania które nigdy nie są dla mnie przeznaczone (indywidualistki) i nie jestem specjalnie chciwa na ubrania skoro mogę w jednym chodzić przez długi czas, tzn. lubię je sobie pooglądać na modelkach, ale kupować dla siebie absolutnie nie, nie chce mi się, mimo że mam pieniądze, przeznaczyłabym je na inny cel, powiedzmy, że bardziej altruistyczny. Do oglądania telewizji też nie muszę się stroić, nie lubię strojenia, nie lubię sztuczności. Wszystko co naturalne lubię. Najczęściej kupuję przez internet i to różne rzeczy, ale zwykle to są części komputerowe albo rowerowe a w hipermarkecie spożywcze i kosmetyczne (kosmetyczne dwa razy w roku wystarczy).
Lloydia
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 27 wrz 2013, 21:12
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy lubicie robić zakupy?

Post autor: Lloydia »

Odświeżę temacik, bo fajny ;D
Nie cierpię zakupów w małych, osiedlowych sklepikach. Zawsze mam wrażenie że sprzedawczynie zawsze patrzą na mnie jak na potencjalnego złodzieja :P Generalnie, im większy sklep, galeria tym lepiej- uwielbiam zakupy w Silesi CT. W takich dużych centrach handlowych panuje idealna atmosfera anonimowości i czegoś takiego... co się po prostu chłonie poprzez skórę. Tam to nawet muzyka mi nie przeszkadza. Ba, nawet sobie czasem mam ochote zatańczyć. Oczywiście nie naprawdę bo ja nie lubię przecie tańczyć. Tylko... no tak... sobie w głowie podryguję :D
5w4, ISTP
ODPOWIEDZ