Znajomości internetowe

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
lea
Rozkręcony intro
Posty: 332
Rejestracja: 07 sty 2013, 7:26
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 0w0
MBTI: CATS

Re: Znajomości internetowe

Post autor: lea »

highwind pisze:Strasznie mnie wkurzało kiedy z kimś świetnie się rozmawiało przez gg, a już w realu czy przez telefon nie było tak kolorowo. I doszedłem do wniosku, że to kwestia prędkości. Raz, że pisząc ma się czas do namysłu, a dwa, że zajmuje to więcej czasu. Informacje, które mogłem wymienić z kimś przez gg w dwie godziny, dałoby radę ogarnąć na żywo w jakieś 20 minut. A potem zaczyna brakować tematów i o ile na kompie spokojnie szło się pożegnać, to w realu pozostaje uczucie zakłopotania. W gimnazjum miałem fazy na rozmowy przez neta. Poznałem tak dwie dziewczyny, ale nie utrzymujemy już kontaktów. Obecnie wolę się spotkać na żywo, żeby unikać opisywanych wyżej niespodzianek i nie pozostawiać nikomu złudzeń. Ogólnie, przez neta dużo osób wydaje się inteligentnych, oczytanych, ciekawych, a w rzeczywistości są po prostu "zwykli". Mnie też to się tyczy :P
ano właśnie. Na gg super, normalna rozmowa to dla mnie klęska. GG ma ten plus, że odpowiadam szybko jak chcę, podczas gdy rozmowa przez jakieś skajpy brzmi:

"- Co tam u cb?
- ..................................................................."
-HALO?
- ....................okey.
- AHA".

I tak zniechęcam do siebie ludzi.
Trudno mi nawiązać jakąś ciągłość w rozmowie, podczas gdy gg mogę mieć włączone cały dzień od 10, np. pracuję w programie i coś odpisuję co jakiś czas. I tak właściwie spędzam cały dzień z tą osobą, wgl się nie męcząc, nie siląc się na wymuszone uśmiechy i rozmowę o pogodzie. Czasem godzinna, dwugodzinna przerwa między wypowiedziami, wgl. mi nie przeszkadza. Jak mówię moim 'znajomym z neta i gg' że jestem w realu osobą raczej cichą, spokojną, małomówną, introwertyk i to do tego pesymista, to mi nie wierzą :P bo piszę tak szybko, i często taki absurd, że wychodzę na wiecznie roześmianego Ekstra z ADHD <mentalność Golden Retrievera> :mrgreen: ba, ale też czasem ciekawego, całkiem ogarniętego człowieka, och iluzjo.
A lea jest perfidnie nijaka. :mrgreen:

Ze mną żadne skajpy nie przejdą, o niee.
e: bo nie po to siedzę w necie, by "normalnie rozmawiać z innymi ludźmi", goddammit! właśnie dlatego TU [ w internecie ogólnie ] jestem, bo dennie mi to rozmawianie wychodzi.
Wygnaj ludzi z twych myśli, niech nic zewnętrznego nie kala twej samotności, błaznom pozostaw troskę o szukanie podobnych im.
Inny cię umniejsza, bo zmusza cię do odgrywania jakiejś roli; ze swego życia usuń gest, ogranicz się do tego, co istotne.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Znajomości internetowe

Post autor: Sorrow »

lea pisze:Ekstra z ADHD
Cechy "ADHD" pokrywają się z cechami osobowości z grupy w XNXP MBTI - INTP i INFP też.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
ODPOWIEDZ