Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Pilotka19
Intronek
Posty: 48
Rejestracja: 08 gru 2019, 15:54
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Tychy

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Pilotka19 »

Same standardy. "Czemu jesteś smutna?", "Co się stało?", itd. Ożywione, głośne rozmowy, zwłaszcza wcześnie rano (skąd oni mają na to energię, rany jeża!), gadanie o niczym, byle nie posiedzieć w ciszy.
Ostatnio jednak pewna osoba mnie zaskoczyła słowami, których do tej pory nie słyszałam. "Nie denerwuj się! Ja już widzę, że jesteś zła!" Nie byłam. Za to zaczęłam się zastanawiać co zrobić z twarzą, skoro najwyraźniej wyglądam jakbym miała wszystkich powyzabijać. :D
I'm in my head again
I took more medicine
Ripped up the parts from my heart and my chest again
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Fairytaled »

Pilotka19 pisze: 08 gru 2019, 16:45 Same standardy. "Czemu jesteś smutna?", "Co się stało?", itd. Ożywione, głośne rozmowy, zwłaszcza wcześnie rano (skąd oni mają na to energię, rany jeża!), gadanie o niczym, byle nie posiedzieć w ciszy.
Ostatnio jednak pewna osoba mnie zaskoczyła słowami, których do tej pory nie słyszałam. "Nie denerwuj się! Ja już widzę, że jesteś zła!" Nie byłam. Za to zaczęłam się zastanawiać co zrobić z twarzą, skoro najwyraźniej wyglądam jakbym miała wszystkich powyzabijać. :D
Widziałem ostatnio gdzieś w sieci twarz jakiegoś złoczyńcy, ale co najdziwniejsze nie wyglądał wcale na takiego. Twarz była wręcz uosobieniem niewinności, także pozory mylą :-)
Awatar użytkownika
Carduelis_4
Introwertyk
Posty: 92
Rejestracja: 02 wrz 2020, 20:43
Płeć: kobieta
Enneagram: 5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Planet Earth

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Carduelis_4 »

Z pewnością nie jest to tylko i wyłącznie cecha ekstrawertyków, ale akurat mam kogoś takiego w rodzinie, a zatem zmanierowanie i taka głośność wszędzie gdzie się tylko jest, zachwycanie się czymś na pokaz. Jest to dla mnie irytujące.
Awatar użytkownika
ErnestPompka
Pobudzony intro
Posty: 148
Rejestracja: 07 lis 2020, 23:45
Płeć: mężczyzna
MBTI: Intp

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: ErnestPompka »

Mnie też drażni takie obnoszenie się na pokaz i głośne zachowanie aby zwrócić na siebie uwagę. Jakby niemożna było zachowywać się bez zbędnej spiny i być bezinteresownym.
i tak się nie dogadamy
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 625
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Rafael »

Jak gadają wszyscy razem naraz przekrzykując się nawzajem. Robi się wtedy kakofonia dźwięków i to jest dla mnie nie do wytrzymania. Trzeba się ewakuować.

Na spotkaniach w dwoje to ciągłe gadanie to na plus, bo nie trzeba mówić samemu. Można się nawet dyskretnie zdrzemnąć i tak nie zauważy taki jest zajęty własną przemową. Ale generalnie to ja lubię innych słuchać nawet jak mówią głupoty.

Nie lubię także jak, ktoś zbyt szybko mówi, jak mnie pogania i wymaga szybkiego podejmowania decyzji lub działania.
Również tak zwana spontaniczność to zupełnie nie dla mnie. Wszystko musi być dobrze przemyślane.
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
literatka3
Introrodek
Posty: 24
Rejestracja: 03 mar 2020, 23:24
Płeć: kobieta
MBTI: INFJ

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: literatka3 »

Jak mówią "ale ma minę" ten czy tamta. Po co oni to mówią?
ODPOWIEDZ