Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Kubala95
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 28 sty 2014, 19:55
Płeć: mężczyzna

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Kubala95 »

Mnie wkurza - jak pewnie wielu tutaj - ta niemożność zaakceptowania przez extrów sposobu życia intrów. Wielu tych ludzi (nie wszyscy oczywiście, żeby nie generalizować, bo wielu z nich jest też sympatycznych) na siłę wpieprza się w życie mniej otwartych kumpli i próbuje na siłę ich "nawracać", mimo że ci wprost pokazują że sobie nie życzą sobie takiej interwencji. Często to graniczy po prostu z nękaniem, tacy ludzie nie rozumieją, że istnieje pewna granica - w przypadku każdego, nie tylko intro. Nie mówię, że introwertycy to jakieś ideały bez żadnych wad, ale nigdy nie spotkałem się z sytuacją żeby to intro atakował extra. Nie mogę w ogóle pojąć, dlaczego nic nie mający do nich introwertycy tak im przeszkadzają.
Awatar użytkownika
Corpseone
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 02 lip 2014, 11:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Corpseone »

Sam jestem introwertyczny, ale lubię przebywać z ekstrawertykami (tyle że z niezbyt wieloma jednocześnie), a jeszcze jeśli mają podobne poczucie humoru? Mam takich znajomych, których bym ocenił jako sangwiników, przy których rozsadza mi przeponę ze śmiechu i uwielbiam z nimi przebywać - przy nich umiem się też "rozkręcić" na tyle, na ile jestem w stanie:)
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Coldman »

Nie lubię pytań typu czemu nic nie mówisz ? Czy coś się stało? Albo inne tego typu teksty po prostu nie mam nic do powiedzenia w tym temacie to nie mówie.
Albo też nie lubię gdy extrawertyk pyta się mnie mi możesz się zwierzyć co się dzieje Ja ci pomoge. Jedyną moją odpowiedzią jest nic. Po prostu nie lubie rozmawiać o swoim uczuciach z byle kim. Lepiej wszystko trzymać w sobie
Findmysky
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 17 lut 2014, 1:25
Płeć: nieokreślona

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Findmysky »

Mnie denerwuje, wspomniana już wcześniej, próba nawracania introwertyków i na siłę zmienianie ich osobowości i zachowań. Poza tym gadulstwo - o matko, jak ja nie lubię przebywać w towarzystwie kogoś kto ciągle gada, a jeszcze jak nawija o du*ie maryni. -.-
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Sorrow »

lizardking pisze:nr1. "Hejka. Co tam?", "Co powiesz?" - najgorsze pytanie ever :shock:
Tylko co w tym ekstrawertycznego?
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Papaja »

czasem ekstra za duzo zbednych pytan zadaja, te wymienione to tylko przyklady, czasem mam wrazenie ze chca wiedziec wszystko o wszystkim :) a nie kazdy lubi sie otwierac i mowic o sobie ciagle, ciagle i ciagle
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Awatar użytkownika
zan
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 02 gru 2014, 14:47
Płeć: kobieta
MBTI: INFP/ENFP
Kontakt:

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: zan »

Mnie denerwują komentarze na temat mojego temperamentu. To, że jestem spokojna nie oznacza, że jestem z kamienia. Nie lubię, jak ktoś mi próbuje zmieniać osobowość na siłę. Tak samo nie lubię uszczęśliwiania mnie na siłę, a już zwłaszcza nie cierpię spotkań towarzyskich, gdzie kilkanaście osób mówi jednocześnie o niczym. Raz na jakiś czas wytrzymuję, ale cisza i spokój później są wtedy bardzo potrzebne.
Awatar użytkownika
Cytrynka46
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 24 wrz 2014, 18:18
Płeć: kobieta

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Cytrynka46 »

U mnie podobnie, irytują mnie teskty w stylu "Nie bądź taka poważna", "Czemu nie chodzisz na dyskoteki?", a także jak przy mnie ktoś się wścieka na innego introwertyka, że np. on to by tylko w domu siedział, żadnej inicjatywy itp.
lizardking pisze:"Hejka. Co tam?", "Co powiesz?" - najgorsze pytanie ever
To też ;)
Awatar użytkownika
ainos
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:33
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISFJ/ISTJ
Kontakt:

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: ainos »

Dokładnie, komentarze w stylu: uśmiechnij się, czemu jesteś taka smutna/nie masz humoru? itp. A ponadto namawianie mnie do czegoś na co nie mam ochoty.
happiness only real when shared
Konradek
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 07 gru 2014, 10:45
Płeć: mężczyzna

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Konradek »

Wnerwia to ich ciągłe nawijanie i śmianie się. Nie lubię także, myślenie, że introwertyk, to smutas, który boi się ludzi. Nie znoszę takiego myślenia. Nie mają pojęcia, co to jest int.., a gadają o tym jakby każdy z nich był Profesorem z psychologii.
Wkurz mnie u ekstrawertyków, zachowanie polegającym na ciągłym lizaniu dupy innym ekstrawertyków. To taki klub własnej adoracji. Każdy udają, że się lubi i kocha.
Awatar użytkownika
vragutinovic
Pobudzony intro
Posty: 169
Rejestracja: 18 lis 2012, 0:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: vragutinovic »

Wszystkie.
Awatar użytkownika
filosofka86
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:35
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTP/ISTJ

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: filosofka86 »

Drażnią mnie zachowania ekstrawertyków,którzy starają się mnie zmienić.

Nie cierpię gdy nie uznają:

-mojej samotności,
-tego,że potrzebuje czasu,zanim nawiąże głębszą relację,
-tego,że mało mówię gdyż preferuje bardziej ciekawsze rozmowy niż jakieś jałowe dyskusję,
-tego,że mam własne zainteresowania na których się skupiam,


Chyba najgorsze co usłyszałam "powinnaś częściej wychodzić do ludzi".
"Wszystko, co potępiamy u innych, znajdziemy we własnej duszy."-Seneka (III 26 • 4)
Konradek
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 07 gru 2014, 10:45
Płeć: mężczyzna

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Konradek »

Nie cierpię:
- gdy myślę inaczej, niż reszta.
- wtrącanie się w moje prywatne sprawy.
Awatar użytkownika
Dant3s
Rozkręcony intro
Posty: 341
Rejestracja: 17 lip 2014, 1:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Dant3s »

Konradek pisze:Nie cierpię:
- gdy myślę inaczej, niż reszta.
Nie cierpisz gdy myślisz inaczej niż reszta czy nie cierpisz że robią Ci uwagi z tego powodu?
Konradek
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 07 gru 2014, 10:45
Płeć: mężczyzna

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Konradek »

Gdy robią mi uwagę.
Za szybko pisałem i stąd te nieporozumienie.
ODPOWIEDZ