Czy się nudzicie ?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
inhale
Intronek
Posty: 50
Rejestracja: 22 maja 2015, 11:44
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: o.O
Kontakt:

Re: Czy się nudzicie ?

Post autor: inhale »

dla mnie nuda jest złym określeniem. wydaje mi się, ze jak ma się nadmiar energii to trzeba ją spożytkować, gdyż będąc w bezruchu, coś i tak się zaczyna - albo myśleć, albo wiotczeć, albo popadać w depresję, albo wszystko naraz. mówię na swoim przykładzie.
Jakly
Introrodek
Posty: 17
Rejestracja: 30 lip 2015, 18:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Kozienice/Radom
Kontakt:

Re: Czy się nudzicie ?

Post autor: Jakly »

Ja tam nie rozumiem jak mając komputer z dostępem do internetu można się nudzić :P Przecież samo to daje tyle możliwości spędzania czasu. Kiedyś, za dzieciaka, jak jeszcze nie mieliśmy stałego łącza, ciągle potwornie się nudziłam. Niby miałam kupę zabawek, niby trochę znajomych pod blokiem, ale zabawki szybko się nudziły, a znajomi nie zawsze mogli wyjść. Teraz mam przeciwny problem - brak czasu.
Chociaż mam takie momenty, gdy łapię totalnego lenia i po prostu nic a nic mi się nie chce. Tylko wtedy odczuwam coś w rodzaju nudy.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
27pazdziernik
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 25 sie 2014, 13:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Czy się nudzicie ?

Post autor: 27pazdziernik »

Nie wiem jak można się nudzić w dzisiejszych czasach, nawet jeśli jest się intro i ogranicza kontakt z innymi wystarczy wyjść z domu a pomysły same przychodzą do głowy :D
Lacki
Introwertyk
Posty: 74
Rejestracja: 25 cze 2015, 16:11
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Limanowa/Kraków

Re: Czy się nudzicie ?

Post autor: Lacki »

Nudzić się? przecież jest jeszcze tyle rzeczy do rozkminienia.
"Zawsze chyba byłem sam, zawsze chyba chciałem tego"
Awatar użytkownika
Wrona
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 22 lut 2015, 17:43
Płeć: kobieta
MBTI: "INTP"

Re: Czy się nudzicie ?

Post autor: Wrona »

Ja czasem nudzę się z lenistwa albo wymuszonego nicnierobienia. Na przykład, kiedy jadę samochodem (jako pasażer), zwykle się nie nudzę, ale ostatnio po 5 godzinach jazdy zdawało mi się, że jeszcze trochę, a chyba zwariuję. Nuda w domu dopada mnie po około półtora tygodnia nie wychodzenia z domu i siedzenia przed komputerem (kiedy nie mam ochoty na czytanie książek, seriale, które oglądam, znudzą mi się, a wszystkie głupsze i mądrzejsze filmiki na youtubie wydają się takie same), a zdarza mi się to czasem podczas np. wakacji, bo wciąż uczęszczam do liceum.
Obrazek

My life is so much more interesting in my head.
ODPOWIEDZ