Spanie z innymi ludźmi

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
space cookie
Introrodek
Posty: 18
Rejestracja: 21 wrz 2016, 21:00
Płeć: nieokreślona

Re: Spanie z innymi ludźmi

Post autor: space cookie »

Sama spać nie lubię, ale mam kota:D
Awatar użytkownika
Tylerd
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 06 cze 2017, 19:13
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: Intp

Re: Spanie z innymi ludźmi

Post autor: Tylerd »

Nie lubie spać z osobami ktorych nie znam lub znam slabo . Jak przystało na intro ciezko jest mi nawiazac kontakt , a niezręczna cisza która zapada w takiej sytuacji nie pozwala mi zasnac :O Zazwyczaj staram sie unikac takich sytuacji i znaleźć jakiś skrawek tylko dla siebie.
KniRid
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2017, 13:19
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP-T

Re: Spanie z innymi ludźmi

Post autor: KniRid »

Dwa razy w życiu musiałem spać z 3-4 osobami w jednym pokoju. Czułem się dziwnie, nieswojo. Takie przebywanie razem daje możliwość podpatrzenia współlokatora jeśli chodzi o różna zachowania itp. Brakowało mi wtedy prywatności. W dodatku były to osoby z którymi nie przyjaźniłem się ani nic. Nie ma to jak swój własny pokój bez nieproszonych gości.Spanie z kimś w jednym pokoju nie robi mi problemu z zasypianiem tak samo jak spanie z kimś rodziny w jednym łóźku.
enter enigma
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:01
Płeć: kobieta

Re: Spanie z innymi ludźmi

Post autor: enter enigma »

tian_shan pisze: 26 paź 2013, 9:51Czy czujecie się komfortowo jeśli macie spać z obcymi ludźmi w jednym pokoju? Chodzi mi o sytuację, kiedy np:
- śpicie w hostelu w sali kilku lub wieloosobowej. Osoby, które się nie znają i ewentualnie zamieni się kilka słów z osobą z łóżka obok.
- podczas wyjazdów grupowych ze znajomymi
- na różnych wyjazdowych uroczystościach typu ślub - "No jakoś trzeba się upchnąć, więc ty z Y (którego widzisz drugi raz w zyciu) tutaj razem" itp.
Nienawidzę tego. Podobnie jak kot potrzebuję mieć swój azyl, gdzie obcy nie mają wstępu. Spać w jednym pokoju mogę tylko z najbliższą rodziną, ewentualnie z przyjaciółką (gdybym takową miała). Nie ma zaufania = nie ma 'spania razem'.
rusty_nails
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2019, 14:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6
MBTI: INTJ

Re: Spanie z innymi ludźmi

Post autor: rusty_nails »

Mi spanie z inną osobą w pokoju nawet nie przeszkadza, ale przeszkadzało bardzo kiedyś. Ale potem studia i konieczność dzielenia z inną osobą pokoju, z powodów ekonomicznych, sprawiły, ze musiałem się na siłę do tego przyzwyczaić. Aczkolwiek zawsze jakiś lęk jest gdy śpię z kimś nowo poznanym w jednym pokoju.
Awatar użytkownika
Ananas
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:18
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6w5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Poznań

Re: Spanie z innymi ludźmi

Post autor: Ananas »

Nie mam raczej problemu z tym, chociaż jakbym miał wybrać to wolałbym spać sam albo właściwie w osobnym łóżku :p (po prostu nie mam takiej drugiej osoby z którymi mógłbym być tak blisko).
We wszechświecie więcej jest gwiazd niż ziaren piasku na dowolnej plaży;
więcej jest gwiazd niż sekund, które upłynęły, odkąd powstała ziemia;
więcej jest gwiazd niż dźwięków i słów wypowiedzianych przez wszystkich ludzi od początku świata."

-Neil De Grasse Tyson
Awatar użytkownika
rael
Stały bywalec
Posty: 183
Rejestracja: 22 kwie 2018, 20:39
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spanie z innymi ludźmi

Post autor: rael »

Nie miałbym problemu jeśli każdy spałby w osobnym łóżku i przebywał w tym samym pokoju. Zdarzały mi się zresztą takie sytuacje na różnych wyjazdach, czy to ze znajomymi, czy wyjazdach integracyjnych lub służbowych z ludźmi, których znałem słabo albo wcale. Inaczej byłoby w przypadku spania z kimś w tym samym łóżku. Nie byłoby to dla mnie komfortowe.
Awatar użytkownika
Redoks
Introwertyk
Posty: 107
Rejestracja: 18 wrz 2017, 0:18
Płeć: kobieta

Re: Spanie z innymi ludźmi

Post autor: Redoks »

Nienawidzę dzielić z kims spoza pokoju. Jestem bardzo przywiazana do swojego lozka i nie mogłabym też iść nocować np do koleżanki. To dla mnie za dużo. Nie podoba mi sie też dzielenie pokoju w akademiku, ale muszę więc jakoś przywykłam.
Brata obecność w pokoju swoim (dzielimy) mi nie przeszkadza.
Nanami
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 21 lis 2019, 20:02
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ

Re: Spanie z innymi ludźmi

Post autor: Nanami »

Mogę spać z kimś w jednym pokoju, ale nie w jednym łóżku. Lubię mieć swoją przestrzeń, bo często się wiercę i myśl, że mogę tym kogoś obudzić nie pozwala mi poczuć się swobodnie. Są jednak od tego wyjątki, np. rodzeństwo czy bliska koleżanka. Wtedy aż tak się nie przejmuję :) Ale ogólnie takie dzielenie z kimś pokoju na dłuższą metę byłoby męczące z powodu braku prywatności.
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Spanie z innymi ludźmi

Post autor: Fairytaled »

Co do mnie, to raczej wolę spać sam; obecność innych osób potrafiła mnie rozpraszać, ale może to po prostu kwestia przyzwyczajenia.
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Spanie z innymi ludźmi

Post autor: Papaja »

Za czasów studenckich miałam wiele współlokatorem i nauczyło mnie to elastyczności.obecnie poza nocowania z kumpelami z pracy na wyjazdach firmowych nie mam okazji spać z kimś innym niż mąż.nie czuje jednak dyskomfortu nawet jak nocuje u znajomych czy tesciow. Lata doświadczenia zrobiły swoje.
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
ODPOWIEDZ