Autorytet

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Autorytet

Post autor: Papaja »

dla mnie autorytetem jest chyba moj rodzic, im wiecej obserwuje i widze jak mierzy sie z roznymi problemami i to niemalymi,ile potrafi ogarnac rzeczy na raz to naprawde podziwiam ją za te umiejetnosci
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Autorytet

Post autor: Coldman »

Dla mnie Autorytetem jest mój ulubiony wykonawca DKA( Daniel Kaczmarczyk) A dlaczego ???
- Nie śpiewa dla pieniedzy
- Ma swoje cele w życiu
- Ma super talent
- Osiągnął moje marzenia ( dom , żona , dziecko)
- Nie poddaje się
- Ma w sobie TO coś
Awatar użytkownika
ejpod
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 08 gru 2014, 1:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w3
MBTI: INTJ

Re: Autorytet

Post autor: ejpod »

Kiedyś autorytetem dla mnie był Bruce Lee. Teraz nie wiem, chyba nie mam autorytetu. Może w tamtym czasie potrzebowałem autorytetu, a teraz jestem za stary? leniwy?
Awatar użytkownika
Alicjaghf
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 28 gru 2014, 20:22
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Autorytet

Post autor: Alicjaghf »

Kiedyś moim autorytetem był Kuba Błaszczykowski. Dużo przeszedł ( ojciec zamordował mu mamę na jego w oczach w wieku 11 lat) i nie poddał się. Bardzo wiele osiągnął w życiu i za to go cenię po dziś dzień.
"Czym jest ścieżka? Nie ma ścieżki. Dalejże w nieznane."
AnaElaine Joice
Introwertyk
Posty: 67
Rejestracja: 17 maja 2011, 16:40
Płeć: nieokreślona

Re: Autorytet

Post autor: AnaElaine Joice »

Dla mnie autorytetami są takie kobiety jak Maria Skłodowska-Curie albo Nettie Stevens. Niezwykle wytrwałe kobiety, które nie bały się realizować zawodowo w czasach, w których obecność kobiet na studiach nie była naturalna. Potrafiły latami pracować na to, by ukończyć studia, a następnie cierpliwie prowadziły swoje badania.
Szkoda, że media nie promują takich osób zamiast jakichś pustych celebrytek. :(
"Jest 10 rodzajów ludzi – ci, którzy rozumieją kod dwójkowy i ci, którzy go nie rozumieją."
~~~~

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa." Julian Tuwim

"Trzeba żyć, a nie tylko istnieć" Plutarch

"To smutne, że głupcy są tacy pewni siebie, a ludzie rozsądni tak pełni wątpliwości." Bertrand Russel
Awatar użytkownika
Mel
Introwertyk
Posty: 124
Rejestracja: 10 lis 2013, 23:17
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Autorytet

Post autor: Mel »

Media nie promują takich osób, bo rozważania na temat mądrych ludzi zużywają za dużo pamięci operacyjnej, której ciemna masa ma mało. Ludzie lubią proste rzeczy, zwłaszcza intelektualne, a celebryci wymagają mało myślenia, bo i o czym o nich rozmyślać? Zresztą, większość ludzi nie lubi ludzi mądrzejszych od siebie, stąd celebryci mają takie branie.
Awatar użytkownika
nudny introwertyk
Intro-wyjadacz
Posty: 384
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Autorytet

Post autor: nudny introwertyk »

Nie mam autorytetów ;)
Yoklam
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2016, 17:58
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Autorytet

Post autor: Yoklam »

To ja może zacytuję Piotra Szmidta "...autorytety? Już chyba wolę echo, bo jeśli wskaże jakiś, mogę wywołać rechot..."

Trudno znaleźć w dzisiejszych czasach autorytet bez żadnej skazy. Ewentualnie bez skazy która by go w jakiś sposób ośmieszała.
Przykład? Dla mnie swojego czasu autorytetem był Bukowski. Człowiek który był ekstrawertykiem, który palił, kochał się, pił na umór, a mimo to ludzie go "pokochali". "Pokochali" bo doceniono go dopiero po śmierci. Jak człowiek z takim życiorysem może być autorytetem? Przecież to kurwiarz w czystej postaci, a mimo to miał MOIM ZDANIEM genialne podejście do otaczającego go świata i tego mu z całego serduszka zazdroszczę.

Takich przykładów jest o wiele więcej.
Awatar użytkownika
Aga91
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 21 gru 2016, 23:16
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T

Re: Autorytet

Post autor: Aga91 »

W tym momencie nie mam żadnych autorytetów. Lecz po drodze zdarzały się osoby, które mogły nawet zasłużyć na takie miano. A to jakiś nauczyciel, a to wykładowca, który potrafił zarazić pasją i zmotywować. Tacy ludzie, których nieraz słucha się z zapartym tchem.
martens
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 29 kwie 2016, 22:28
Płeć: kobieta

Re: Autorytet

Post autor: martens »

Moim autorytetem jest mój 20 lat starszy brat <3
Awatar użytkownika
wydra
Introwertyk
Posty: 91
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:04
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Autorytet

Post autor: wydra »

Niestety nie mam autorytetu, a bardzo bym chciała, ponieważ brakuje mi wzorców i chciałabym lepiej przeżyć swoje życie, czerpać rady i inspiracje.
Jeżeli już mam autorytety, to z filmów/książek/gier, co się nijak ma do rzeczywistości, w której żyjemy, więc to tylko utrudnia sprawę :D

Nie wiem dlaczego ludzie uważają, że autorytetem musi być jakiś ideał albo osoba, z którą zgadzamy się w 100%. Przecież takich ludzi nie ma. To nie powód, żeby nie mieć autorytetów w życiu albo być bezkrytycznymi wobec nich.

Ja swoich wciąż szukam, ale chyba mam zbyt wysokie standardy :D
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Autorytet

Post autor: Coldman »

Ostatnio poczytałem trochę o autorytetach i zacząłem je mieć w każdej dziedzinie życia. Naprawdę to fajna rzecz. Wzoruje się na różnych ludziach uzyskując swoją jedną niepowtarzalną osobowość.
Caroline
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 01 mar 2017, 0:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Autorytet

Post autor: Caroline »

Dla mnie niezmienne od wielu lat autorytetem pozostaje mój tata ;) nawet nie umiem zliczyć ilu rzeczy mnie nauczył, do dziś podpowiada jak rozwiązywać problemy, służy wiedzą i życiowym doświadczeniem. Jednocześnie mam świadomość, że jest normalnym człowiekiem, który nie jest bez wad i też popełnia błędy - takie autorytety są najlepsze.
Awatar użytkownika
SCD
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 05 wrz 2016, 1:58
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 6w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: CK

Re: Autorytet

Post autor: SCD »

Brak autorytetów od urodzenia :wink:
Tylko to co czujesz mnie interesuje.
ODPOWIEDZ