Ambicje

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
ChopLuftmysza

Ambicje

Post autor: ChopLuftmysza »

Nie rozumiem po co dążyć do jakichś wielkich osiągnięć, wielkich zarobków, wykształcenia. Nie rozumiem ludzi, którzy jednocześnie pracują (najlepiej jak zakładają własną firmę) i studiują jakiś trudny kierunek, mówią jakie to trudne i ile wysiłku muszą w to wkładać, ale są zadowoleni z tego, co robią. Lubię poprzestawać na małym i najchętniej miałbym pracę wymagającą ode mnie możliwie najmniej kształcenia się oraz możliwie najłatwiejszą, byle by tylko zarobki wystarczały na życie i rozrywki (mam na myśli komputer, gry, książki, nie żadne wyjazdy na wakacje, nie lubię wyjazdów). Może i tych ambitnych będzie stać na życie na wyższym poziomie, ale ja nie potrzebuję życia na wysokim poziomie i nie mam ochoty ciężko pracować (jak nie w pracy, to zdobywając wykształcenie) żeby takie życie mieć.

Też tak uważacie? To jest związane z introwertyzmem? Ci ambitni wyglądają w większości na ekstrawertyków. Wiem, że istnieją wyjątki.
Awatar użytkownika
nika
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:14
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ambicje

Post autor: nika »

nie masz żadnych ambicji? Niemożliwe. Jakieś musisz mieć. Każdy musi być samodzielny. Takie jest życie. :wink:
twarda intro
Introwertyk
Posty: 123
Rejestracja: 10 wrz 2013, 20:04
Płeć: nieokreślona
MBTI: 100% ekstrawertyk

Re: Ambicje

Post autor: twarda intro »

ChopLuftmysza pisze:Nie rozumiem po co dążyć do jakichś wielkich osiągnięć, wielkich zarobków, wykształcenia. Nie rozumiem ludzi, którzy jednocześnie pracują (najlepiej jak zakładają własną firmę) i studiują jakiś trudny kierunek, mówią jakie to trudne i ile wysiłku muszą w to wkładać, ale są zadowoleni z tego, co robią. Lubię poprzestawać na małym i najchętniej miałbym pracę wymagającą ode mnie możliwie najmniej kształcenia się oraz możliwie najłatwiejszą
Rozwalił mnie ten post, poważnie :D
Wiesz, może za parę lat jak bedziesz zarabiał typową pensję i wegetował od 1 do 1 jak większosć Polakówto może zrozumiesz dlaczego niektórzy nie chcą tak żyć i chcą mieć wyższy poziom życia.
To nie ma nic wspólnego z introwertyzmem tylko bardziej ze słabym kontaktem z rzeczywistością i skrajnym lenistwem.
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ambicje

Post autor: Miszka »

Nie rozumiem po co dążyć do jakichś wielkich osiągnięć, wielkich zarobków, wykształcenia.
Może niektórzy po prostu zakładają że założą kiedyś rodzinę i będą potrzebowali więcej pieniędzy, nie tylko dla siebie?
Albo mając lepszą pracę nie będą musieli kiedyś pracować po 10h dziennie tylko po 8 albo jeszcze mniej?
Chęć zdobycia wykształcenia też nie jest chyba czymś niezwykłym, niektórzy chcą pogłębiać swoją wiedzę czy intelekt całe życie.
którzy jednocześnie pracują (najlepiej jak zakładają własną firmę) i studiują jakiś trudny kierunek,
niektórzy jako punkt honoru zakładają że nie będą żyli na garnuszku rodziców, stąd konieczność pracy już na studiach.
i nie mam ochoty ciężko pracować (jak nie w pracy, to zdobywając wykształcenie) żeby takie życie mieć.
Dlatego chyba lepiej kilka lat się pouczyć, i potem jako specjalista mieć jakąś dobrze płatną łatwą pracę a nie cieszyć się ze średniej krajowej zapierdzielając fizycznie albo na kasie.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ambicje

Post autor: qb »

Ciężko coś powiedzieć szczerze mówiąc. Kiedyś też tak uważałem, poszedłem na informatykę z myślą o tym, żeby zostać administratorem i siedzieć sobie nic nie robiąc potem ( co nie jest prawdą, a wtedy tak myślałem ), ale wybrałem inną ścieżkę która wymaga ode mnie ciągłego kształcenia się można by powiedzieć.

Nie trzeba wypruwać z siebie flaków, żeby żyć trochę lepiej, ale wymaga to nieco poświęcenia mimo wszystko. Ogólnie to uważam, że człowiek nie powinien się zadowalać tylko tym co ma w danym momencie, zawsze jest szansa na więcej, więc należy korzystać i nie chodzi mi o pieniądze ;)

To nie ma związku z ekstrawertyzmem, introwertyzmem. Wszyscy ludzie są ambitni, niektórzy mniej po prostu.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Aniela
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 27 gru 2013, 22:59
Płeć: nieokreślona

Re: Ambicje

Post autor: Aniela »

Wręcz spotkałam się z twierdzeniem, że introwertycy są ambitniejsi.
Awatar użytkownika
Ziemniarka
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 27 gru 2013, 13:39
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków/DG

Re: Ambicje

Post autor: Ziemniarka »

Introwertycy mają więcej czasu na samorealizację, ekstrawertycy zbyt dużo czasu poświęcają na imprezowanie ;)
Mark
Intronek
Posty: 27
Rejestracja: 03 paź 2013, 20:16
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ambicje

Post autor: Mark »

Cóż. Człowiek spędza jedną trzecią życia w pracy więc warto by było żeby tę część również przeżyć jak najlepiej. Każdy jednak ma jednak inne potrzeby więc mógłbym tylko mówić za siebie.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ambicje

Post autor: qb »

Ziemniarka pisze:Introwertycy mają więcej czasu na samorealizację, ekstrawertycy zbyt dużo czasu poświęcają na imprezowanie ;)
Niektórzy też sporo generalizują ;) Ludzie są ambitni. Po Prostu.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
ODPOWIEDZ