mówienie do siebie

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Eileen

Re: mówienie do siebie

Post autor: Eileen »

Z reguły nie mówię do siebie na głos, bo ludzie mogliby uznać mnie za dziwaka. Ale zdarza mi się, np. kiedy idę zatłoczonym korytarzem w szkole, gdzie wszyscy się pchają, przeciskają, krzyczą, śmieją się i nie wiadomo co jeszcze. Czasami wtedy śpiewam sobie szeptem jakąś piosenkę, nie wiem, czy to zalicza się to mówienia do siebie :D Albo mówię coś w stylu: "Dlaczego ci ludzie są tacy głośni, jejuuu". Ale robię to pozostając niezauważona. Ale zauważyłam, że kiedy jestem czymś mocno zdenerwowana, zestresowana to tak, mówię do siebie "Wszystko będzie dobrze, uspokój się...", co jest chyba trochę dziwne...:/
Aha, no i tak ogólnie to w myślach nie wypowiadam zdań typu: "Ojej, chcę tę książkę!", ale bardzo często prowadzę wyimaginowane dialogi, które kiedyś mogłyby się zdarzyć w moim życiu i odpowiadam na niezadane nigdy pytania. Albo wyobrażam sobie sytuację i jak mogłabym ją skomentować :O.
PabloKK
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwie 2015, 19:53
Płeć: mężczyzna

Re: mówienie do siebie

Post autor: PabloKK »

Rozmawiam z samym sobą i o dziwo bardzo często mi to pomaga. Nawet w miejscu publicznym lubię rozmawiać ze sobą. Zawsze wtedy czuję się pewniejszy.
Qwerty
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 01 maja 2015, 20:21
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w6
MBTI: istj

Re: mówienie do siebie

Post autor: Qwerty »

Zazwyczaj mówię do siebie, kiedy jestem sama albo gdy mam pewność, że nikt mnie nie usłyszy. Bardzo mi to pomaga. Czasami plotę do siebie jakieś głupoty np. po angielsku. Z natury raczej niewiele się odzywam, a takie monologi pomagają mi przy okazji ćwiczyć obce języki ;)
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: mówienie do siebie

Post autor: highwind »

Raczej nie przypominam sobie, żebym coś do siebie mówił. Nie rozumiem potrzeby otwierania gęby, skoro mogę sobie wygenerować ten sam przekaz w myślach, bez konieczności marnowania oddechu. Chociaż możliwe, że wyjątkiem są przekleństwa. Nie jestem pewien, bo nie zwracam na to zbytnio uwagi, ale wydaje mi się że zdarzało mi się porządnie kurwnąć na głos w samotności w reakcji na poirytowanie, czy temu podobne.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: mówienie do siebie

Post autor: Polan »

Mi się zdarza do siebie mówić, z różnych powodów, ot choćby by się ochrzanić za wyjątkowo głupi czyn :P. No i często się to kończy rodzajem focha, gdzie stwierdzam że nie gadam ze sobą i wszystko się przenosi z powrotem do umysłu.
Awatar użytkownika
Ja Nie
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 07 maja 2015, 11:36
Płeć: mężczyzna

Re: mówienie do siebie

Post autor: Ja Nie »

Qwerty pisze:Zazwyczaj mówię do siebie, kiedy jestem sama albo gdy mam pewność, że nikt mnie nie usłyszy. Bardzo mi to pomaga. Czasami plotę do siebie jakieś głupoty np. po angielsku. Z natury raczej niewiele się odzywam, a takie monologi pomagają mi przy okazji ćwiczyć obce języki ;)
podobnie, zwłaszcza jak coś zepsuję to sam siebie ochrzaniam
i nie lubię jak robi to ktoś inny c:
rad19dym
Introwertyk
Posty: 115
Rejestracja: 20 gru 2014, 23:09
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5

Re: mówienie do siebie

Post autor: rad19dym »

Trzymam się głównie tej treści:
http://demotywatory.pl//uploads/201111/ ... 3i_600.jpg
Awatar użytkownika
Ja Nie
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 07 maja 2015, 11:36
Płeć: mężczyzna

Re: mówienie do siebie

Post autor: Ja Nie »

ewentualnie wieczorna rozmowa z samym sobą, bo po całym dniu z idiotami warto pogadać z kimś inteligentnym
całe szczęście ja dużo nie wychodzę i mogę często pogadać z inteligentnym osobnikiem, niektórzy mówią, że jestem w 3 postaciach więc nawet z dwoma, co dobrze brzmi c:
Awatar użytkownika
inhale
Intronek
Posty: 50
Rejestracja: 22 maja 2015, 11:44
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: o.O
Kontakt:

Re: mówienie do siebie

Post autor: inhale »

norma, u mnie wszyscy w domu gadają do siebie. aż dziwne, że dopiero teraz wzięłam się za gadanie do kamerki.
Awatar użytkownika
Wilkan
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 22 maja 2015, 13:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: mówienie do siebie

Post autor: Wilkan »

Gadam chyba więcej do siebie niż do innych ludzi:D
SellSowa
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 06 wrz 2015, 14:20
Płeć: kobieta

Re: mówienie do siebie

Post autor: SellSowa »

Odkąd pamiętam rozmawiam ze sobą w myślach... :) Czasem zdarza mi się jak jestem sama gadać sama do siebie na głos...Nie wiem skąd to może wynikać, ale mi to nie przeszkadza :) Lubię ze sobą rozmawiać :D
Czekoladka
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 06 wrz 2015, 21:27
Płeć: kobieta
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Lublin

Re: mówienie do siebie

Post autor: Czekoladka »

Hah! Ja mam właśnie to samo, mówie do siebie w myślach. Z kolei moja mama introwertyczka mówi do siebie na głos zawsze przy kąpieli hahah. :D
Awatar użytkownika
Tranquillo
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 26 lip 2015, 22:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ?

Re: mówienie do siebie

Post autor: Tranquillo »

Tak samo mam mówie do siebie tylko w myślach. Podobno na głos zaczyna się mówić po czterdziestce :)
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: mówienie do siebie

Post autor: Polan »

Weightlifter pisze:Podobno na głos zaczyna się mówić po czterdziestce :)
Nieprawda.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: mówienie do siebie

Post autor: Coldman »

rad19dym pisze:Trzymam się głównie tej treści:
http://demotywatory.pl//uploads/201111/ ... 3i_600.jpg
Chyba kimś kto cię nie opieprzy , gdy gadasz głupoty i wszystko co mówisz stwierdzi za prawidłowe.
ODPOWIEDZ