Poszukiwani mężczyźni do udziału w badaniu

W tym miejscu zamieszczane są informacje o charakterze społecznym: apele, zbiórki, prośby o pomoc, teksty i linki do fundacji.
psychologicznie
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2014, 21:59
Płeć: kobieta

Poszukiwani mężczyźni do udziału w badaniu

Post autor: psychologicznie »

Witam serdecznie

Jestem studentką psychologii i piszę pracę magisterską porównującą osoby będące singlami i w bliskim związku. Celem pracy jest ustalenie, czym charakteryzują się te osoby – jaka jest ich płeć psychologiczna, styl przywiązania oraz jak pojmują miłość. W próbie badawczej brakuje mi kilkunastu osób płci męskiej, głównie tych pozostających w stanie wolnym. Liczę na pomoc i owocną współpracę z użytkownikami tego forum :).
Ankieta jest całkowicie anonimowa, a jej wyniki będą służyć tylko pracy naukowej.

Wypełnienie testów zajmuje około 10 min, nooo max. 15! [wersja dla osób w związku jest dłuższa]

Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1aUL5te ... rm?c=0&w=1

Jeśli macie jakiekolwiek pytania - chętnie odpowiem.

Z góry dziękuję!
Awatar użytkownika
Bzdzichu
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2014, 13:46
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poszukiwani mężczyźni do udziału w badaniu

Post autor: Bzdzichu »

psychologicznie pisze:Jeśli macie jakiekolwiek pytania - chętnie odpowiem.
Na ile takie badania testem przez internet jest wiarygodne? Skoro...

1. Nie rozumiałem do końca niektórych pytań, np. "czy jestem delikatny?" - W sensie "nadwrażliwy", czy w obchodzeniu się z innymi?

2. W ankiecie o stosunku do miłości w związku, trzeba się odnosić do odbytych związków. A ja byłem w wielu związkach, ale w żadnym nie kochałem partnerki (nawet nie byłem zauroczony). Jak byłem zakochany, to akurat bez wzajemności :lol: , tak że pierwsza połowa tej ankiety w moim wydaniu jest mało merytoryczna... :wink: (pomimo, że spełniłem podane kryteria badania, czyli "singiel ze związkową przeszłością")

3....W tej samej ankiecie trzeba się odnieść do twierdzenia, że "miłosc to głęboka przyjaźń, a nie tajemnicze doznanie mistyczne" (czy jakoś tak). Tyle, że ja uważam iż ani jedno, ani drugie - a takiej opcji wyboru tam nie ma.

itp.,itd. Wiem, ze trochę szukam dziury w całym, ale ciekawi mnie ogólnie wiarygodność takich badań do magisterki. Na innym forum brałem udział w podobnej ankiecie i przyszła pani psycholog pisała, że potrzeba jej 100 ankiet. To nie za mało, żeby wyciagnąć z tego jakąś prawidłowość, jakieś sensowne wnioski?

Pozdrawiam! :)
"Być dobrym jest szlachetnie. Lecz uczyć innych jak oni mają być dobrzy, jest jeszcze szlachetniejsze i nie wymaga tyle wysiłku." (M.Twain)
psychologicznie
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2014, 21:59
Płeć: kobieta

Re: Poszukiwani mężczyźni do udziału w badaniu

Post autor: psychologicznie »

Bardzo dobrze, że jesteś dociekliwy!

Postaram się odpowiedzieć na Twoje wątpliwości:
1. Jako, że poruszamy się wokół stereotypów płciowych, delikatność oznacza tu subtelny, łagodny, wrażliwy. Nie chodzi stricte o "nadwrażliwość", która jest cechą neurotyków, a subtelność i łagodność w w sposobie bycia.

2. Na Twoim miejscu brałabym pod uwagę ten związek, w którym byłeś zakochany. Mniej ważne jest to, że bez wzajemności. Chodzi tu o Twoją postawę, nie partnerki...

3. W takim przypadku zaznaczasz opcję 1 (zupełnie się nie zgadzam). Rozważałabym też najbardziej neutralną pozycję czyli 3 (nie mam zdania), ale trochę tu nie pasuje, bo przecież zdanie na ten temat masz :)

Co do wiarygodności: zależy jak duża i różnorodna jest próba badawcza. Wiadomo, że dobrana stronniczo (np. badam tylko introwertyków lub neurotyków) będzie dawać wyniki, które odnieść można będzie tylko do tych wąskich grup a nie do ogółu populacji. Dlatego staram się o dobór jak najbardziej różnorodny.
W statystyce, do obliczeń i analiz statystycznych wystarcza próba 30 osób (do przeprowadzenia testu t studenta). Przy czym biorąc pod uwagę dwie płcie trzeba liczebność zwiększyć do 60. I takie jest minimalne minimum uznawane przez moją promotorkę, co wydaje się śmiesznie małą próbą... ALE w psychologii często badania przeprowadzane są na mniej więcej takich próbach. Jeżeli są precyzyjnie dobrane to mogą mieć jakąś wartość, ale większość jest eeeee niezbyt wiarygodna. Ja osobiście ogólnie dość krytycznie podchodzę do wyników badań psychologicznych - owszem, mogą być pewną wskazówką, wskazywać na jakąś prawidłowość, tendencję ale nie muszą. W takiej próbce 60 czy nawet 100 osób wystarczy kilka o skrajnych wynikach i badanie daje nam zupełnie inne rezultaty. Dlatego profesjonalnie przeprowadzane badania (a do takich nieczęsto zaliczane są badania mgr - to raczej taki wstęp do ewentualnych dalszych eksploracji danego zagadnienia, np podczas doktoryzacji. Często są też wykorzystywane później przez danego promotora do dalszych badań) mają kilkaset przebadanych osób. Grupa 100-osobowa może dawać mylące wyniki, ale grupa 500-600 osób już jest bardziej wiarygodna.

Moja próba powinna składać się z minimum 120 osób, ale wolałabym, żeby miała około 160-180. A jaki będzie miała ostatecznie kształt zależy przede wszystkim od chęci współpracy potencjalnych osób badanych :p. Tutaj podkreślę, że panowie są o wiele mniej skłonni do wypełniania wyżej wymienionej ankiety niż kobiety :). Pewnie wynika to z tego, że z reguły kobiety jednak chętniej opowiadają o uczuciach niż mężczyźni (choć to znów myślenie stereotypowe).

Pozdrowienia ;)
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2107
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Poszukiwani mężczyźni do udziału w badaniu

Post autor: Drim »

Pewnie wynika to z tego, że z reguły kobiety jednak chętniej opowiadają o uczuciach niż mężczyźni (choć to znów myślenie stereotypowe).
Nie wiem.

Powiem o swoich refleksjach. Gdy zobaczyłem drugą stronę tego testu to stwierdziłem, że nie chce mi się po raz enty wykonywać tego samego testu, odpowiadać ciągle na te same pytania,

... i zamknąłem zakładkę.

Nie wiem, gdyby był jakiś motywator: pączek czy całus jakiś, to może i bym wypełnił do końca, a tak, mam ważniejsze rzeczy do roboty.
Awatar użytkownika
Bzdzichu
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2014, 13:46
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poszukiwani mężczyźni do udziału w badaniu

Post autor: Bzdzichu »

psychologicznie pisze: 1. Jako, że poruszamy się wokół stereotypów płciowych, delikatność oznacza tu subtelny, łagodny, wrażliwy.
No to tutaj źle odpowiedziałem, bo wcześniej było już tam pytanie o wrażliwosć, więc wybrałem to inne rozumienie "delikatny".
psychologicznie pisze: 2. Na Twoim miejscu brałabym pod uwagę ten związek, w którym byłeś zakochany. Mniej ważne jest to, że bez wzajemności. Chodzi tu o Twoją postawę, nie partnerki...
Źle mnie zrozumiałaś, ale to akurat moja wina, bo wyraziłem się dość bełkotliwie. W tym rzecz, ze nigdy nie udało mi się być związku z kobietą w której byłem zakochany :?
psychologicznie pisze: 3. W takim przypadku zaznaczasz opcję 1 (zupełnie się nie zgadzam).
Tak chciałem zrobić, ale pomyślałem sobie, że będzie to oznaczało iż zupełnie nie zgadzam się z "miłość to głęboka przyjaźń" BO uważam ją za to "doznanie mistyczne" :wink:

No nic, nie ważne gdyż...
psychologicznie pisze: Co do wiarygodności: [...]
Znakomicie mi wyjaśniłaś moje dylematy, a na dodatek potwierdziłaś moje przypuszczenia 8)
Dziękuję za cierpliwość i życzę wieeelu sukcesów i satysfacji w tym b. ciekawym zawodzie!
Papa :D
"Być dobrym jest szlachetnie. Lecz uczyć innych jak oni mają być dobrzy, jest jeszcze szlachetniejsze i nie wymaga tyle wysiłku." (M.Twain)
psychologicznie
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2014, 21:59
Płeć: kobieta

Re: Poszukiwani mężczyźni do udziału w badaniu

Post autor: psychologicznie »

Drimlajner pisze: Nie wiem.

Powiem o swoich refleksjach. Gdy zobaczyłem drugą stronę tego testu to stwierdziłem, że nie chce mi się po raz enty wykonywać tego samego testu, odpowiadać ciągle na te same pytania,

... i zamknąłem zakładkę.

Nie wiem, gdyby był jakiś motywator: pączek czy całus jakiś, to może i bym wypełnił do końca, a tak, mam ważniejsze rzeczy do roboty.
Wypełniałeś już kiedyś taki test?
Heh z motywatorem poprzez internet będzie ciężko, a zresztą to byłoby niesprawiedliwe względem osób, które zrobiły to charytatywnie :>.
Problem z niechęcią do wypełniania ankiet jest dość powszechny i trudno go obejść, przynajmniej w Internecie. Zawsze pozostaje możliwość zlecenia przeprowadzenia badania przez profesjonalną firmę, ale to z kolei swoje kosztuje... A jak wiadomo student groszem nie śmierdzi :?. Także zbieram ochotników własnymi siłami ;)
Bzdzichu pisze: No to tutaj źle odpowiedziałem, bo wcześniej było już tam pytanie o wrażliwosć, więc wybrałem to inne rozumienie "delikatny".

Źle mnie zrozumiałaś, ale to akurat moja wina, bo wyraziłem się dość bełkotliwie. W tym rzecz, ze nigdy nie udało mi się być związku z kobietą w której byłem zakochany :?

Tak chciałem zrobić, ale pomyślałem sobie, że będzie to oznaczało iż zupełnie nie zgadzam się z "miłość to głęboka przyjaźń" BO uważam ją za to "doznanie mistyczne" :wink:
Jeśli chcesz, mogę jeszcze nanieść poprawki, o ile rozpoznam kwestionariusz wypełniany przez Ciebie.
Dziękuję za życzenia ;), póki nie napiszę pracy, sukcesy w zawodzie raczej mi nie grożą ;)
Awatar użytkownika
Bzdzichu
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2014, 13:46
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poszukiwani mężczyźni do udziału w badaniu

Post autor: Bzdzichu »

psychologicznie pisze:Jeśli chcesz, mogę jeszcze nanieść poprawki
To ja mam chcieć żebyś miała prawidłowe wyniki? :wink: A tak poważnie, to przeciez wyjaśniłaś, ze z tego się nie strzela, więc nie ma sensu sobie duperelami głowy zawracać (co innego jak będziesz się doktoryzować :P )
psychologicznie pisze:póki nie napiszę pracy, sukcesy w zawodzie raczej mi nie grożą ;)
Oj tam oj tam, magisterkę masz już w kieszeni. "Pełna profeska" aż siecze po oczach :)
Pzdr!
"Być dobrym jest szlachetnie. Lecz uczyć innych jak oni mają być dobrzy, jest jeszcze szlachetniejsze i nie wymaga tyle wysiłku." (M.Twain)
psychologicznie
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2014, 21:59
Płeć: kobieta

Re: Poszukiwani mężczyźni do udziału w badaniu

Post autor: psychologicznie »

Bzdzichu pisze: To ja mam chcieć żebyś miała prawidłowe wyniki? :wink: A tak poważnie, to przeciez wyjaśniłaś, ze z tego się nie strzela, więc nie ma sensu sobie duperelami głowy zawracać (co innego jak będziesz się doktoryzować :P )
Hah, nie mogę ingerować bez Twojej chęci i zgody w Twoje odpowiedzi :p
Bzdzichu pisze: Oj tam oj tam, magisterkę masz już w kieszeni. "Pełna profeska" aż siecze po oczach :)
No zobaczyyymyyyy, póki co w próbie brak jeszcze 10 mężczyzn stanu wolnego ;). Cierpliwie czekam :> :D. I oczywiście zachęcam!
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2107
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Poszukiwani mężczyźni do udziału w badaniu

Post autor: Drim »

Wypełniałeś już kiedyś taki test?
Nie wiem.

ale

Odpowiadałem już na takie pytania. Ankiety dotyczące związków i życia samotnie są pełne takich pytań. A samych testów o tej tematyce jest multum. Mogłaś oczywiście wybrać jakąś darmową bazę danych z chociażby statisticbrain.com ale rozumiem że chodziło o "przeprowadzanie badań", "część empiryczną"...

Tak w sumie...

Nie wiem czy jeszcze można wymyślić coś oryginalnego, niepowtarzalnego, nowego... w tematyce około związkowej o co można by zapytać osobę badaną.

Heh z motywatorem poprzez internet będzie ciężko, a zresztą to byłoby niesprawiedliwe względem osób, które zrobiły to charytatywnie :>.
Problem z niechęcią do wypełniania ankiet jest dość powszechny i trudno go obejść, przynajmniej w Internecie. Zawsze pozostaje możliwość zlecenia przeprowadzenia badania przez profesjonalną firmę, ale to z kolei swoje kosztuje... A jak wiadomo student groszem nie śmierdzi :?. Także zbieram ochotników własnymi siłami ;)
Moim zdaniem należy maksymalizować liczbę badanych obiektów. Ta ankieta ma wisieć "wszędzie", a nie tylko na introwertyzm.pl... no ale to przecież wiesz. Nawet zakładając że 99/100 badanych obiektów nie wykona zadania tj nie wypełni ankiety to ten 1% powinien dać wystarczającą bazę danych.

...

Możesz jeszcze zrobić to na ultra - introwertyka. Pomijając cały ten ekstrawertyczny bałagan związany z człowiekiem. Otwierasz Excela, wybierasz tyle kolumn ile tam narobiłaś pytań i przypisujesz funkcję "generuj losową liczbę z x" ... powtarzasz to razy n ... gotowe.
psychologicznie
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2014, 21:59
Płeć: kobieta

Re: Poszukiwani mężczyźni do udziału w badaniu

Post autor: psychologicznie »

Brakuje jeszcze tylko 6 mężczyzn-singli!
Drimlajner pisze:
Mogłaś oczywiście wybrać jakąś darmową bazę danych z chociażby statisticbrain.com ale rozumiem że chodziło o "przeprowadzanie badań", "część empiryczną"...
Dokładnie tak. Stety/niestety
Drimlajner pisze: Nie wiem czy jeszcze można wymyślić coś oryginalnego, niepowtarzalnego, nowego... w tematyce około związkowej o co można by zapytać osobę badaną.
coś oryginalnego, niepowtarzalnego i nowego zapewne byłoby ciężko, ale można rozwijać/poprawiać, doskonalić dotychczasowe koncepcje i takie zadanie mają właśnie badania przeprowadzane przeze mnie ;)

Drimlajner pisze:
Możesz jeszcze zrobić to na ultra - introwertyka. Pomijając cały ten ekstrawertyczny bałagan związany z człowiekiem. Otwierasz Excela, wybierasz tyle kolumn ile tam narobiłaś pytań i przypisujesz funkcję "generuj losową liczbę z x" ... powtarzasz to razy n ... gotowe.
jeśli moja baza danych nie będzie wystarczająca, to być może będę zmuszona chwycić się tej opcji, ale jak wiadomo - wolałabym tego uniknąć ;). Wolę badania na żywym organizmie niż generowanym statystycznie :>. Dlatego Drimlajner - zachęcam :)
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2107
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Poszukiwani mężczyźni do udziału w badaniu

Post autor: Drim »

Dlatego Drimlajner - zachęcam
Wszystko jest kwestią motywacji. Jak odpowiesz w moim temacie, wypełnię ankietę.

http://forum.introwertyzm.pl/viewtopic. ... ead#unread
Awatar użytkownika
ross
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 31 lip 2014, 3:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 8w7
MBTI: INTP
Lokalizacja: Żory, Śląsk
Kontakt:

Re: Poszukiwani mężczyźni do udziału w badaniu

Post autor: ross »

Nad niewinną studentką będziesz się znęcał... :D
Ja wypełniłem, więc zostało pięciu.
Awatar użytkownika
sulius
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 09 sie 2014, 14:58
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poszukiwani mężczyźni do udziału w badaniu

Post autor: sulius »

Również wypełniłem. Ankieta nie gryzie.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Poszukiwani mężczyźni do udziału w badaniu

Post autor: Coldman »

Wypełniłem , ankieta prosta , nie widzę problemu z pojęciami typu wrażliwy i delikatny . Różnią się trochę . A i tak co za różnica , jak dla ciebie jest to samo to zaznacz te same odpowiedzi :P
Kolejna ankieta Singla , do tego najmłodszego z tego forum xD
ODPOWIEDZ