[Badania] Gra terapeutyczna

W tym miejscu zamieszczane są informacje o charakterze społecznym: apele, zbiórki, prośby o pomoc, teksty i linki do fundacji.
NataliaWileńska
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 13 paź 2016, 9:05
Płeć: kobieta

[Badania] Gra terapeutyczna

Post autor: NataliaWileńska »

Hej hej!

Po dość długiej nieobecności, zwracam się z prośbą o pomoc oraz o Wasze opinie (będą dla mnie bardzo cenne).

Firma, w której pracuję, planuje stworzyć grę terapeutyczną, która będzie poprawiać nastrój oraz uczyć jak sobie z takim nastrojem poradzić.

Będę bardzo wdzięczna, jeżeli wypełnicie krótką ankietę (kilka minut) - jest nam potrzebna, aby sprawdzić jakie jest zapotrzebowanie na taką grę i czy ktoś w ogóle może być nią zainteresowany :)

Ankieta:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... sp=sf_link

Jeżeli udostępnicie link znajomym (lub poradzicie mi gdzie jeszcze mogłabym ją udostępnić?) - będę wdzięczna jeszcze bardziej ;)

Dziękuję!
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: [Badania] Gra terapeutyczna

Post autor: Coldman »

Co do gry, to fajny pomysł, ale wyłącznie dla dzieci. Nie wiem jak np. mi miała by taka gra pomóc. Oczywiście by musiała stać na dobrym poziomie pod względem silnika graficznego, bo gra kwadratowym psem by mi bardziej poprawiła nastrój niż zawarte w niej treści.
Dzieci muszą się uczyć inteligencji emocjonalnej i sposobów na przeciwdziałanie trudnością oraz stresom, dorośli mają swoje sposoby na poprawę humoru tylko często bywa, że po prostu ich nie używają. Ja znam całą masę sposobów, a gdy mam doła to specjalnie puszczam sobie smutną muzykę.

Co do tej strony to jestem zwolennikiem osobistego kontaktu. Napiszę wiadomość będąc w rozpaczy i pełnym dole, a drugi dzień o 15:00 dostanę wiadomość będąc wtedy na piwku z kumplami w dobrym humorze. Wiadomo, że w chorobliwych przypadkach tak nie będzie, ale wtedy to osobista terapia to priorytet. Myślę, że cieszyło by się to zainteresowaniem wśród ludzi bardzo samotnych, ogarniętych fobią, a najlepiej by było gdyby został otworzony prywatny gabinet psychologiczny i za dodatkową opłatą pacjenci mieli by dostęp do takich porad online.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Badania] Gra terapeutyczna

Post autor: Polan »

Gry z zasady mają poprawiać nastrój (w większości, horrory etc. pomijam). W końcu to forma rozrywki. Dzieci raczej do prostych gier nie przywiązują uwagi, a dla starszych to będzie raczej nudne. Zresztą od człowieka, jednemu nastrój poprawi opieka nad wirtualną rodzinką i rozwiązywanie jej problemów (Sims), innemu wychowanie boskiej bestii (Black&White) jeszcze innym potrzyma sobie w kieszeni zwierzaka w formie Tamagotchi. A jeszcze inny jak spędzi miło wieczór zarządzając siecią logistyczną jakiejś firmy dostawczej czy podbijając świat nabierze energii do działania następnego dnia. Chyba że tu jakiś skrót myślowy jest który mi umknął i to nie ma być "typowa" gra.

Dodatkowo taka prosta gra na abonament to raczej niewypał będzie, a na pewno nie zbierze publiki potrzebnej by się utrzymać w takiej formie. Ludzie nie lubią stałych płatności chyba że w zamian dostają całe masy różnego rodzaju treści . Nawet gry MMO które są tego ostoją odchodzą już od takiej formy płatności.
NataliaWileńska
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 13 paź 2016, 9:05
Płeć: kobieta

Re: [Badania] Gra terapeutyczna

Post autor: NataliaWileńska »

Dzięki za opinie :)
To jest dla nas spore wyzwanie - jak zrobić coś, co z jednej strony będzie angażujące, a z drugiej - faktycznie jakoś ludziom pomoże.
Jak wiadomo: czasami nawet tylko jeden z tych celów jest trudny do osiągnięcia ;)
Jednakowoż zagadnienie uważamy za szalenie interesujące i chcemy spróbować :)
ODPOWIEDZ