Projekt SelFly

W tym miejscu zamieszczane są informacje o charakterze społecznym: apele, zbiórki, prośby o pomoc, teksty i linki do fundacji.
kosmita
Intro-wyjadacz
Posty: 411
Rejestracja: 19 lis 2008, 17:08
Płeć: nieokreślona

Projekt SelFly

Post autor: kosmita »

Rozpoczął się projekt SelFly. W jego ramach zostanie stworzony eksperymentalny pojazd latający. Będzie testowany w ciekawych warunkach, ponieważ zostanie zrzucony z wysokości 30 km nad poziomem morza by opadać na ziemię lotem szybowcowym.

Na stronie http://selfly.wordpress.com w dziale "O projekcie" możecie poznać więcej szczegółów na ten temat.

Do rzeczy - po co tutaj piszę. Poszukuję osób do współpracy. Ja zajmę się na pewno eksperymentem związanym z autopilotem. Równie dobrze, mógłbym wziąć na siebie inne podzespoły jednak miast wykonywać je standardowo - chciałbym powierzyć ich wykonanie osobom, które mają pomysł i chcą z nim eksperymentować. Może nowy, nie widziany nigdzie indziej kształt aerodynamiczny? Sposób sterowania? Sposób lądowania? Pamiętajcie, że to wszystko będzie sterowane przez bardzo elastycznego autopilota, który będzie umiał sterować zarówno helikopterem, samolotem jak i szybowcem (taak, wiem jak to brzmi), więc otrzymujecie ogromną swobodę w eksperymentowaniu.

Projekt jest raczej hobbystyczny, wykonywany po godzinach. Nie będzie żadnych ścisłych terminów, a wykorzystywane materiały będą przede wszystkim jak najtańsze.

Za co można się wziąć:
* obudowa samolotu
* sposób sterowania, ruchome elementy do obudowy i siłowniki zmieniające ich pozycję
* autopilot połączony z GPSem i siłownikami (tylko część elektroniczna, bez oprogramowania)
* nadajnik przekazujący dane z GPS na Ziemię oraz odbiornik znajdujący się na Ziemi (może być APRS)
* spadochron
* pojemnik, który przechowa pojazd we wspinaniu się na wysokość i wypuści samolot w odpowiednim momencie
* kontrola lotu (wybór miejsca lądowania, odbieranie danych z GPS, odebranie samolotu)
* dodatkowe eksperymenty (jestem otwarty na wszystkie propozycje!)

Zainteresowanych proszę o kontakt na e-mail zarat@op.pl lub w odpowiedzi w tym wątku.
szukam
kosmita
Intro-wyjadacz
Posty: 411
Rejestracja: 19 lis 2008, 17:08
Płeć: nieokreślona

Re: Projekt SelFly

Post autor: kosmita »

Pierwsza wizualizacja:
Obrazek

Po więcej informacji zapraszam na stronę: http://selfly.wordpress.com
szukam
ODPOWIEDZ