Poezja xyza

Proza, poezja, opowiadania
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Poezja xyza

Post autor: iksigrekzet »

Zapraszam do ściągnięcia mojego debiutanckiego tomiku poezji pt. "Poezja z Dupy". Jeżeli ktoś nie lubi dziwnych skojarzeń, wulgaryzmów i groteski wręcz niewyobrażalnych rozmiarów, lepiej niech sobie odpuści ;p.
http://www.4shared.com/file/77096243/48 ... _dupy.html
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: qb »

Mogłeś to napisać tutaj http://theintrovert.pl/Forum/viewtopic.php?t=214 ;P

Co do poezji Twojej to nie czytałem jeszcze.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Post autor: iksigrekzet »

Co ty, nie mogłem sobie odmówić osobnego wątku dla mnie :D
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Post autor: Ausencia »

pisać kazdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej... ; )
pozostaje mi tylko modlić się, zeby Twoje wiersze nie pojawiły się na maturze z polskiego ^^

swoją drogą mamy czysty dowod na to, ze nawet poezja w dzisiejszych czasach mocno straciła na wartosci.

Ale pamiętaj, Norwida tez docenili dopiero po śmierci...
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Post autor: iksigrekzet »

Polemiki nie podejmuję, bo uważam, że wiersze powinny się bronić same, tylko cytacik maleńki z paru postów wyżej:
Jeżeli ktoś nie lubi dziwnych skojarzeń, wulgaryzmów i groteski wręcz niewyobrażalnych rozmiarów, lepiej niech sobie odpuści ;p.
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Post autor: Ausencia »

Przepadam za groteską, ale użytą z sensem i przesłaniem. Co do wulgaryzmow, wychodzę z załozenia, ze należy być arystą z doswiadczeniem, zeby umiejętnie wplatać je między wiersze. Dziwne skojarzenia? Wolę własne ; )

Tak, wiersze rzeczywiscie powinny bronić się same.
Awatar użytkownika
underdog
Stały bywalec
Posty: 242
Rejestracja: 10 sie 2007, 17:29
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Post autor: underdog »

Jak dla mnie przekaz nieco zbyt namolny (np. w rozważaniach młodego poety przed urodzinami), do tego drażni mnie ten zenanarchistyczny (?) żargon. Bardziej mi się podobają fragmenty nawiązujące do osobistych przeżyć i doświadczeń, fajne też były bezpośrednie (nienacechowane ideologicznie) komentarze do szarej rzeczywistości.

Ogólnie czytało mi się naprawdę dobrze, po lekturze jednego wiersza miałem ochotę na następny.
To pierwsze wrażenie. Jeszcze do tego wrócę i może będę musiał wszystko odszczekać ;]
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Post autor: Akolita »

Nigdzie się, kurde, nie przylepię, bo przy całej antypatii, jaką Cię dobciusiu darzę <cmok, cmok>, Twoja poezja jest wg mnie bardzo dobra. 8)
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: Poezja xyza

Post autor: iksigrekzet »

Zapraszam do zapoznania się z moim drugim tomikiem pt. "Poezje naskalne" :) Emocje gwarantowane :P

http://www.4shared.com/file/126948988/3 ... kalne.html
Sułtan.
Senyan
Introwertyk
Posty: 100
Rejestracja: 21 lis 2010, 21:22
Płeć: nieokreślona

Re: Poezja xyza

Post autor: Senyan »

Linki wygasły, a chciałbym przeczytać. Czy mógłbyś odświeżyć?
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: Poezja xyza

Post autor: iksigrekzet »

Sułtan.
Senyan
Introwertyk
Posty: 100
Rejestracja: 21 lis 2010, 21:22
Płeć: nieokreślona

Re: Poezja xyza

Post autor: Senyan »

Po przeczytaniu "Poezji z dupy" poczułem pewien niesmak, chociaż niektóre wiersze mi się spodobały, np. "życie jest ciągłym natchnieniem".
Z kolei w "Poezjach Naskalnych" nie zaciekawiły mnie tylko z cztery chyba. Natomiast masz fajny styl, to wszystko jest, głębokie. :D
ODPOWIEDZ