Takie moje małe coś z notatnika.

Proza, poezja, opowiadania
Awatar użytkownika
Canis Latrans
Intronek
Posty: 34
Rejestracja: 17 gru 2017, 16:00
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Takie moje małe coś z notatnika.

Post autor: Canis Latrans »

Sens życia to jego cel. Jaki jest mój? Tak pospolity jak władza czy pieniądze? Właściwie bycie majętnym
otwiera drogę do władzy ale czy taki człowiek może być tak naprawdę w głębi serca szczęśliwy?
Śmiem wątpić, tak płytkie podejście do życia z czasem jedynie łamie nasz kręgosłup moralny.
Zastanawiam się nad miłością. Prawdziwą miłością - bezinteresowną, szczerą, nie na pokaz. Ludzie mówiąc
o miłości prawie zawsze myślą "transakcja handlowa", takiej zwyczajnej umowie zawartej z drugą osobą.
Okazują uczucia dopóty dopóki druga połówka wywiązuje się z swoich zobowiązań. Tak wygląda szczere uczucie?
Im dłużej to trwa tym większy czeka nas zawód i ból pod koniec kontraktu. Dlaczego nie widzimy że ci których
krzywdzimy to ty i ja? Pokochałem naprawdę kosztem tego teraz mój świat płonie....

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chroni przed upałem wszystkich nie oceniając, daje ukojenie biednym i bogatym, dobrym i złym a nie chce nic w zamian. Gdy go potrzebujemy myślimy o nim, pożądamy i szukamy. On zawsze będzie. Z drugiej strony przy dobrej pogodzie staje się nam kompletnie obojętny, nie zwracamy na niego uwagi. Do czasu kolejnego gorącego dnia.... Jestem cieniem."
ODPOWIEDZ