Nieśmiałość wobec mężczyzn.

W tym miejscu rozmawiamy o nieśmiałości, która to przypadłość częściej dotyka osoby introwertyczne.
Koteczek
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 15 lis 2016, 14:16
Płeć: kobieta
MBTI: INFP

Re: Nieśmiałość wobec mężczyzn.

Post autor: Koteczek »

Myślę, że częstotliwość kłótni nie ma nic wspólnego z płcią. Generalizując kobiece kłótnie mogą być bardziej burzliwe ze względu na naszą większoszą emocjonalność, przez co bardziej zauważalne. Tak mi się wydaje, ale nie musi to być regułą...
Awatar użytkownika
olender4
Introwertyk
Posty: 109
Rejestracja: 14 paź 2015, 18:38
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Nieśmiałość wobec mężczyzn.

Post autor: olender4 »

Koteczek pisze:Myślę, że częstotliwość kłótni nie ma nic wspólnego z płcią. Generalizując kobiece kłótnie mogą być bardziej burzliwe ze względu na naszą większoszą emocjonalność, przez co bardziej zauważalne. Tak mi się wydaje, ale nie musi to być regułą...
Oczywiście, że tak jest ale poprzez zaangażowanie w związek rośnie nasza emocjonalność... w końcu zależy Ci na kimś... Jeśli Ci na kimś to po co Ci kłótnie... Chyba że ktoś kłóci się bo taki typ, ma kompleksy, itp... wyjaśnień może być naprawdę dużo... Oczywiście można znaleźć wiele różnic dla których u jednych mogą wywoływać zdziwienie a u innych konsternacje.
Na przykład wracasz "psubrat" późno do domu z imprezy z kolegami w pracy, żona cały dzień zasuwała, pranie, cuda wianki, dzieci itp a u progu robi Ci sceny... Ty na to do żony: "Okazujesz mi brak zrozumienia"...
Dla Ciebie to norma stanowiąca o różnicy płci a dla innych chore, że nawet nie przedzwoniłeś z informacją że wrócisz późno...

Dlatego jak już pisałem płeć nie ma tutaj nic do rzeczy a przynajmniej w 99% procentach nie ma, to jest tylko kwestia zrozumienia drugiej osoby lub też jej poszanowania.
Astra castra - numen lumen
Awatar użytkownika
ewka
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2016, 22:57
Płeć: kobieta

Re: Nieśmiałość wobec mężczyzn.

Post autor: ewka »

Koteczek pisze:Myślę, że częstotliwość kłótni nie ma nic wspólnego z płcią. Generalizując kobiece kłótnie mogą być bardziej burzliwe ze względu na naszą większoszą emocjonalność, przez co bardziej zauważalne. Tak mi się wydaje, ale nie musi to być regułą...
Koteczek dla uzytkownika Psubrat wszystko ma cos wspolnego z plcia. :lol: tak ze nawet sie nie wysilaj.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nieśmiałość wobec mężczyzn.

Post autor: Coldman »

Dla mnie tu wszystko ma wspólnego z Offtopem i zaraz ostrzeżenia polecą.
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Nieśmiałość wobec mężczyzn.

Post autor: Arsen »

Trza odkopać bo prawie dymy były, może jednak stanie się coś fajnego.

No akurat to zabawne kiedy dziewczyna jest wobec mnie nieśmiała i analiza tego bywa intrygująca. Plany jak pozbyć się tego i aby ona czuła się komfortowo to niemal strefa taktyczna wojny jakieś. Jestem więc zwykle mega luzakiem aby ktoś kto ze mną rozmawia nie czuł się spięty.
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
nika35
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 31 mar 2020, 8:07
Płeć: kobieta

Re: Nieśmiałość wobec mężczyzn.

Post autor: nika35 »

Jestem nieśmiała najbardziej jak jestem w towarzystwie obcych mężczyzn a mniej nieśmiała jak jestem z kobietami, które znam już od dłuższego czasu.
ODPOWIEDZ