Jesteście nieśmiali ?

W tym miejscu rozmawiamy o nieśmiałości, która to przypadłość częściej dotyka osoby introwertyczne.
makarena

Post autor: makarena »

Nieśmiałość...powoli zaczynam zapominać co to za twór.
Jeśli chodzi o randki to w moim przypadku, jest tak, że chcę mieć ją jak najszybciej za sobą. Czekanie mnie zabija, jestem wtedy potwornie zdenerwowana, co nie ma według mnie nic w spólnego z nieśmiałością. Jestem dobrym przykładem tego, że z nieśmiałości można się jakoś wyleczyć :) Napewno jestem bardzo nieufna i musi minąć dużo czasu zanim stwierdzę, że komuś ufam . I wtedy zdania nie zmieniam.
Awatar użytkownika
Rilla
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 05 cze 2007, 22:14
Płeć: nieokreślona

Post autor: Rilla »

grabaż pisze:ale nie mieszajcie nieśmiałości z introwertyzmem. i nie wsadzajcie (jak to ktoś napisał) introwertyzmu w ciasną szufladkę, nie stereotypujcie się zachowaniem tylko introwertycznym bo myslę że wiele osób stąd jest w miarę normalna - co nie znaczy że uważam introwertyzm za nienormalny :wink:
Hmm... wnioskuję, że uważasz nieśmiałość za objaw nienormalny. Nieśmiałość to jedna z cech osobowości. Może istnieć wspólnie z intro- i oddzielnie.
Wikipedia pisze:Henjum (1982) podzielił introwertyków na dwie główne grupy:

* grupa A: samowystarczalny, pewny siebie, pracowity, z mocnymi postanowieniami, powściągliwy, lubiący zajęcia, które wymagają introspekcji.
* grupa B: nieśmiały, zamknięty w sobie, z niskimi umiejętnościami nawiązywania kontaktów z ludźmi, bojący się ludzi i robienia czegoś przed innymi, lubiący być zostawiony samemu.
Jestem zdecydowanie typem B.
INFp, gr. B
Awatar użytkownika
grabaż
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 25 paź 2007, 9:01
Płeć: nieokreślona

Post autor: grabaż »

okej, ja nie piszę, że nieśmiałość to coś złego. sam też jestem typem 'B' - na pewno... ale niektórzy na tym forum wydaje mi się że nie są tyle intro co poprostu nieśmiali...

nie każdy kto jest nieśmiały od razu musi być introwertykiem prawda??
:roll:
nonconformist!
____________
introvert_78%
rosemary

Post autor: rosemary »

Ja jestem raczej nieufna niż nieśmiała. Przez to niektórych ludzi (którzy w jakiś sposób mi podpadli) unikam jak ognia, a gdy już muszę przebywać w ich towarzystwie, mało mówię i nie podejmuję tematów, bo boję się podświadomie, że cokolwiek powiem zostanie w przyszłości użyte przeciwko mnie.

Niekiedy, po dłuższych obserwacjach, nabieram zaufania do takiej osoby. Wtedy bardziej śmiało i beztrosko podchodzę do tej znajomości.

Może to wcale nie chodzi o nieśmiałość tylko właśnie o obserwowanie i sprawdzanie gruntu.
radek

Post autor: radek »

Jestem zdecydowanie typem "B", nawet teraz pisząc tą wiadomość patrzę na posty moich poprzedników, by wiedzieć jak lepiej by wyglądał post :P
A co do nieśmiałości, to zawsze od kiedy pamiętam, że unikałem raczej kontaktów z dziewczynami. Przejawiało się to choćby tym, że prawie nigdy nie pamiętałem imion i nazwisk dziewczyn z klasy, albo raczej miałem trudności z tym.
Awatar użytkownika
Ekwiwalencja
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 16 lis 2007, 18:40
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z własnej krainy

Post autor: Ekwiwalencja »

Nieśmiała jestem od zawsze, no może prawie zawsze ;) Miałam okresy, że bywałam bardziej, otwarta, rozmowniejsza, umiałam nawiązywać kontakty z ludźmi, potem znowu zamknięcie w sobie. Ja jestem również w grupy B.
Co do walki o swoje- czasem potrafię, ale rzadko, za to mój ojciec również intro walczy, kłóci się dochodzi.
Awatar użytkownika
Pałer_Frytas
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 16 lis 2007, 16:55
Płeć: nieokreślona

Post autor: Pałer_Frytas »

Typ A Introwertyka raczej nie ma problemów ze swoim introwertyzmem jak mi się zdaje. Swoją pewnością siebie nadrabia braki w umiejętnościach socjalnych. sądzę że typy A nawet nie zdają sobie sprawy zbycia introwertykiem ;p

Ja jestem zdecydowanie B. A ta nieśmiałość to ciężko powiedzieć z czego wynika. Może ze strachu że jak sie myśli "inaczej" niż reszta to się zostanie zbesztanym ...
5w4
INTP
ABASCUS!
Majka
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:07
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Majka »

Ja jestem introwertykiem A :wink:
radek

Post autor: radek »

To masz szczęście :P
Awatar użytkownika
underdog
Stały bywalec
Posty: 242
Rejestracja: 10 sie 2007, 17:29
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Post autor: underdog »

też jestem A, z tym brakiem problemów i nieświadomością to bym nie powiedział ;P
Awatar użytkownika
Pałer_Frytas
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 16 lis 2007, 16:55
Płeć: nieokreślona

Post autor: Pałer_Frytas »

To wszystko żydo-masoński-niemiecki-komunistyczny spisek przeciwko introwertykom.

No może przesadzam iż nie mają problemów, ale jeżeli brać pod uwagę iż według tej definicji Introwertyk typu A jest "pewny siebie" to pewność siebie w pewnym względzie powinna neutralizować nieśmiałość która najczęściej wynika z braku pewności siebie. ;p
Tak samo inne wymienione tam cechy winny jakoby łagodzić cechy negatywne w introwertyzmie. Jakkolwiek ja oczywiście odnoszę się do definicji tu podanej.
5w4
INTP
ABASCUS!
Awatar użytkownika
el quatro
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 12 lis 2007, 15:31
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Katowice

Post autor: el quatro »

To wszystko żydo-masoński-niemiecki-komunistyczny spisek przeciwko introwertykom.

Ojj za dużo Rydzyka w twojej wypowiedzi:)
Awatar użytkownika
Pałer_Frytas
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 16 lis 2007, 16:55
Płeć: nieokreślona

Post autor: Pałer_Frytas »

el quatro pisze: Ojj za dużo Rydzyka w twojej wypowiedzi:)
Ej no Ja cię nie obrażam, też na pewno jesteś żydomasonem skoro mit akie rzeczy mówisz ;/
5w4
INTP
ABASCUS!
Awatar użytkownika
Ekwiwalencja
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 16 lis 2007, 18:40
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z własnej krainy

Post autor: Ekwiwalencja »

Pałer_Frytas pisze:
el quatro pisze: Ojj za dużo Rydzyka w twojej wypowiedzi:)
Ej no Ja cię nie obrażam, też na pewno jesteś żydomasonem skoro mit akie rzeczy mówisz ;/
Chłopcy chłopcy spokojnie ;p

el quatro na końcu postawił uśmiechniętą buźkę- zauważyłeś to Pałer_Frytas? Moim zdaniem żartował i nie miał zamiaru nikogo obrażać :):)
Ale poczekajmy aż sam się wypowie...
Awatar użytkownika
Pałer_Frytas
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 16 lis 2007, 16:55
Płeć: nieokreślona

Post autor: Pałer_Frytas »

Ależ ja sie na nikogo nie gniewam!
I znam znaczenie takich mondrych słuf jak ironia i sarkazm ;p
Jakkolwiek sam ich nadużywam ;/

A ty pewnie go bronisz bo też należy do tego spisku ...
Jesteście wszędzie, za każdym rogiem, aaaa...

Ale dosyć tego bezczelnego offtopa! I tak was odkryłem. ;p
5w4
INTP
ABASCUS!
ODPOWIEDZ