Randki internetowe pomagają zwalczyć nieśmiałość?

W tym miejscu rozmawiamy o nieśmiałości, która to przypadłość częściej dotyka osoby introwertyczne.
Grzegorz_M

Randki internetowe pomagają zwalczyć nieśmiałość?

Post autor: Grzegorz_M » 14 wrz 2010, 19:42

Badania pokazują, że randki przez internet pomagają zwalczyć nieśmiałość:
http://www.randkiprzezinternet.pl/index ... zy-niemiao
Co o tym sądzicie? Jakie są wasze doświadczenia z podrywem online?

kosmita
Intro-wyjadacz

Re: Randki internetowe pomagają zwalczyć nieśmiałość?

Post autor: kosmita » 15 wrz 2010, 17:27

Randka przez internet :lol: Sory stary, bez kontaktu wzrokowego i dotyku nie ma randek.
szukam

Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Kontakt:

Post autor: Padre » 16 wrz 2010, 9:35

zarat pisze:Randka przez internet :lol: Sory stary, bez kontaktu wzrokowego i dotyku nie ma randek.
Na spotkanie mozna sie umowic, no i rzeczywiscie stres jest mniejszy... jeszcze. Ale fakt, gadanie przez siec to zadna randka.
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.

Monisia
Zagubiona dusza

Post autor: Monisia » 14 lis 2013, 18:03

kosmita pisze:Randka przez internet :lol: Sory stary, bez kontaktu wzrokowego i dotyku nie ma randek.
No raczej :D

mlodaintrowertyczkaa
Zagubiona dusza

Post autor: mlodaintrowertyczkaa » 06 gru 2013, 15:04

buahaha randki z kolesiami z czatu to dramat, napisałam nawet oddzielny wątek na ten temat. W necie nie siedzą intro tylko świry.
http://introwertyzm.pl/viewtopic.php?f=28&t=919

Mark
Intronek

Post autor: Mark » 27 gru 2013, 20:35

Może z dwa razy z ciekawości zakładałem konto na jakimś serwisie by później je skasować. Odrzucają mnie kompletnie randki internetowe przez to że kompletnie inne wrażenie sprawia się w necie a inne w realu. Wolałbym wpierw wypaść gorzej by potem pokazać swoją dobrą stronę niż w odwrotnej kolejności.

Awatar użytkownika
tanczacawdeszczu
Introwertyk
MBTI: ISTJ

Post autor: tanczacawdeszczu » 09 kwie 2014, 20:40

Pierwsze słyszę.
Kochać to także umieć się roz­stać. Umieć poz­wo­lić ko­muś odejść, na­wet jeśli darzy się go wiel­kim uczu­ciem. Miłość jest zap­rzecze­niem egoiz­mu, za­bor­czości, jest skiero­waniem się ku dru­giej oso­bie, jest prag­nieniem prze­de wszys­tkim jej szczęścia, cza­sem wbrew własnemu.

hejdi
Zagubiona dusza

Post autor: hejdi » 30 maja 2014, 14:52

No niby tak... ja z kontaktem przez internet nie mam problemu, pisac mogę, wychodzę na zabawną, błyskotliwą ( ale sobie wlewam), ale gdy druga strona zaczyna nalegać na spotkanie... uciekam! Więc to i tak do niczego nie prowadzi :( Raz się przełamałam, spotkałam z gościem z portalu internetowego i cóż, byłam z nim 2 lata:). Ale to była naprawdę wyjątkowa sytuacja ( i wyjątkowy facet ;) )

Awatar użytkownika
UnderPressure
Introwertyk
Enneagram: 5w6
MBTI: INTP

Post autor: UnderPressure » 10 lip 2014, 18:29

Parę razy korzystałem i niby daleko łatwiej zagadać, napisać do kogoś na takim portalu ale nic z tego zbytnio nie wynika. Jak ktoś zauważył intro tam nie ma tylko świry. No z mojej perspektywy to więcej tam imprezowych lasek które szukają jeszcze bardziej imprezowych facetów (i najpewniej mają dużą wymienialność) niż nieśmiałych kobiet ;p
Ewentualnie wynikają z tego zwykle mocno awkardowe spotkania na mieście ...
Omnis Moriar

Obrazek

Awatar użytkownika
elektryk
Wtajemniczony
Enneagram: 5w4

Post autor: elektryk » 17 lip 2014, 12:29

Mam pozytywne zdanie co do takich spotkań, lepsze to niż siedzieć na dupie w pokoju a tak zawsze chociaż można się z kimś spotkać i pogadać. Jeśli trafiacie na idiotów to jest po części wasza wina, najważniejsza jest selekcja, wybór takich osób które wstępnie wam pasują to jest przewaga internetu /chociaż ma też sporo wad/. W każdym razie spotykałem się przez neta i złego słowa o kobietach nie moge powiedzieć, nie było żadnego spotkania, które wyszło źle, każda chciała kontynuować znajomość, a ja nie mam wysokiego mniemania o sobie zwłaszcza jeśli chodzi o wygląd, wygadany też nie jestem :d To naprawdę dobry trening, polecam, nie ma się czego bać kobiety zwykle lubią się wygadać :p

MatiZ
Rozkręcony intro
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Post autor: MatiZ » 11 lis 2014, 22:13

Mam właśnie taką teorię, że spotkania z internetu na żywo obniżają nieśmiałość. Potwierdzam to! Miałem do tej pory 3 spotkania i nie były to randki. Po jednym spacerze z koleżanką poczułem jak mi odpływa część nieśmiałości. Nie byłem skrępowany, czerwony na twarzy, miałem normalny głos, nie uciekałem wzrokiem, ale jak na przystało introwertyka została pustka w głowie podczas rozmowy. Całe szczęście, że była strasznie gadatliwa. Drugie spotkanie z inną koleżanką należało do tych bardzo niezręcznych. Jako, że była introwertyczką i nie mieliśmy wspólnych tematów to cisza trwała przez większość czasu. Jednak nie byłem zestresowany, ale zażenowany, że mogło pójść lepiej. Trzecią osobą był klient z allegro. No dobra, to nie są istotne informację, ale potwierdzam, że z kolejnego spotkania na kolejne czuję się coraz lepiej. Niestety kontakty się urwały z tymi osobami. To wszystko się działo w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Dlatego czekam z niecierpliwością na kolejne spotkania :D

Konradek
Introwertyk

Post autor: Konradek » 11 gru 2014, 18:26

Ktoś ma racje twierdząc, że internet pomaga walczyć z nieśmiałością. Jednak moim zdaniem najlepiej jest wyjść do ludzi i po ludzku, jak w dawnych czasach, zagadać. Prawda jest tak, że to nic nie boli, najwyżej ktoś nasz spławi, a może poznamy kogoś na całe życie.
Więcej odwagi i wiary w siebie. Nie ma co sobie wmawiać, że tylko net nam pomoże. Może i pomóc, ale tylko w małym stopniu, reszta to budowa charakteru.

Xayan
Intronek
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Post autor: Xayan » 11 gru 2014, 22:12

Pomagają. Poznałem jedną dziewczynę przez serwis randkowy. Krótko po tym spotkaliśmy się osobiście i faktycznie dzięki temu, że już co nieco o sobie wiedzieliśmy, było nam dużo łatwiej niż gdybyśmy mieli się poznawać od początku. Ale... z drugiej strony przez to nam uciekło trochę tematów do rozmów. Nie mogłem zapytać gdzie studiuje, czym się interesuje, czy lubi koty, itd., bo to wszystko już wiedziałem.

Konradek
Introwertyk

Post autor: Konradek » 11 gru 2014, 22:22

Xayan pisze:Pomagają. Poznałem jedną dziewczynę przez serwis randkowy. Krótko po tym spotkaliśmy się osobiście i faktycznie dzięki temu, że już co nieco o sobie wiedzieliśmy, było nam dużo łatwiej niż gdybyśmy mieli się poznawać od początku. Ale... z drugiej strony przez to nam uciekło trochę tematów do rozmów. Nie mogłem zapytać gdzie studiuje, czym się interesuje, czy lubi koty, itd., bo to wszystko już wiedziałem.
A jakbyś zobaczył ją pierwszy raz na żywo, to miałbyś odwagę tak po prostu zagadać?

Awatar użytkownika
Drimlajner
Krypto-Extra
MBTI: Brak

Post autor: Drimlajner » 12 gru 2014, 1:40

A przez który serwis ?

Myślę sobie o ponownym spróbowaniu szczęścia, tylko nie na Sympatii.
May the blessing of the Wright Brothers always be with thee.

ODPOWIEDZ