Randki internetowe pomagają zwalczyć nieśmiałość?

W tym miejscu rozmawiamy o nieśmiałości, która to przypadłość częściej dotyka osoby introwertyczne.
Xayan
Intronek
Posty: 54
Rejestracja: 22 wrz 2012, 18:42
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Kraków

Re: Randki internetowe pomagają zwalczyć nieśmiałość?

Post autor: Xayan »

Konradek pisze:A jakbyś zobaczył ją pierwszy raz na żywo, to miałbyś odwagę tak po prostu zagadać?
Zapewne nie :P
Drimlajner pisze:A przez który serwis ?
OkCupid.com. Strasznie fajny, ale niestety mało jest tam ludzi (a w każdym razie mało z Trójmiasta) :(
Konradek
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 07 gru 2014, 10:45
Płeć: mężczyzna

Re: Randki internetowe pomagają zwalczyć nieśmiałość?

Post autor: Konradek »

I tak zrobią z tego Badoo :roll:
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2120
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Randki internetowe pomagają zwalczyć nieśmiałość?

Post autor: Drim »

OkCupid.com. Strasznie fajny, ale niestety mało jest tam ludzi (a w każdym razie mało z Trójmiasta)
Z tego co się orientuję to na każdym portalu randkowym jest mało ludzi.

Wydawało by się że to fajna metoda aby kogoś poznać, ale raczej funkcjonowanie owych portali należy zaliczyć do jakiś internet - urban - legend.

Tak samo jak poparcie dla Mikkego i przeciętną długość przyrodzenia.
thali
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 02 lut 2013, 5:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Wiedeń

Re: Randki internetowe pomagają zwalczyć nieśmiałość?

Post autor: thali »

Ja raz sprobowalam i zarejestrowalam sie na portalu randkowym. Spotkalam sie z 2 chlopakami, ale jakos nie zaskoczylo miedzy nami i po tym sie zniechecilam. Ale mam kumpele, ktora poznala swojego chlopaka na takim portalu, sa juz ze soba pol roku, szukaja teraz wspolnie mieszkania i w ogole sie nie kryja z tym, w jaki sposob sie poznali, co bylo dla mnie troche zaskakujace, bo ja pewnie mialabym pewne opory. Najwidoczniej, zmienia sie podejscie ludzi do takiego sposobu szukania partnerow.
INFJ z silnie rozwinietym T
Awatar użytkownika
Demon Hunter
Pobudzony intro
Posty: 143
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ (?)
Lokalizacja: Poznań

Re: Randki internetowe pomagają zwalczyć nieśmiałość?

Post autor: Demon Hunter »

A czym się różni poznanie kogoś na portalu randkowym od poznania w warzywniaku, w kolejce w mięsnym, w pracy/szkole/na uczelni czy nocnym klubie? Miejsce takie samo jak każde inne.
The future belongs to the mad
Awatar użytkownika
grelberls
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 07 gru 2014, 20:20
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: opolskie

Re: Randki internetowe pomagają zwalczyć nieśmiałość?

Post autor: grelberls »

Myślę, że mogą być dwie główne metody zwalczania nieśmiałości. Jedną z nich mogą być właśnie takie randki internetowe, a drugą wychodzenie na randki w realu, jak najczęściej i jak najwięcej, by próbować przezwyciężyć nieśmiałość, czyli takie skakanie na głęboką wodę. To zależy od człowieka, jaka metoda zadziała na niego lepiej.
Konradek
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 07 gru 2014, 10:45
Płeć: mężczyzna

Re: Randki internetowe pomagają zwalczyć nieśmiałość?

Post autor: Konradek »

Nie bądź DUPA!!!! Rusz cztery litery, wyjdź z domu i podejdź do dziewczyny, która Ci się spodobała. Wiesz mi, on Cię nie ugryzie :D Wystarczy zwykłe cześć, co robisz, można porozmawiać itp.
Awatar użytkownika
Nieśmiały
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2016, 11:54
Płeć: mężczyzna
Kontakt:

Re: Randki internetowe pomagają zwalczyć nieśmiałość?

Post autor: Nieśmiały »

Rozmowa w jakiejkolwiek sposób pomaga na nieśmiałość.
forum dla nieśmiałych niska samoocena [url=hhttp://niesmialosc.com.pl/showthread.php?tid=30]czat dla nieśmiałych[/url] czat dla niesmiałych
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Randki internetowe pomagają zwalczyć nieśmiałość?

Post autor: Arsen »

No na pewno kilka randek zmieni postrzeganie nieśmiałości i coś pomoże w tym kierunku. No chyba że wyjdzie fatalnie a rozmowa będzie krępująca. To wtedy może być i gorzej cx
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
Awatar użytkownika
tove
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 20 wrz 2018, 12:04
Płeć: kobieta

Re: Randki internetowe pomagają zwalczyć nieśmiałość?

Post autor: tove »

Lol, nie istnieje coś takiego jak "randka przez internet". Chyba, że się pogada przez Skype, to wtedy jest do tego bliżej.

Od niedawna jestem na jednej stronie, niby randkowej, aby właśnie nauczyć się spotykać z ludźmi, których nie muszę znać wpierw parę lat. I szczerze mówiąc, im więcej osób do mnie pisze, tym większą czuję presję i tym bardziej nie chce tam być.

Jakoś rozmawianie-pisanie z kimś w sieci nie stanowi dla mnie w ogóle problemu. Dlatego przenoszenie takich relacji irl jest tym bardziej stresujące.
gosia1970
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2019, 22:28
Płeć: kobieta
Enneagram: 4
MBTI: ISFJ

Re: Randki internetowe pomagają zwalczyć nieśmiałość?

Post autor: gosia1970 »

Mnie ciężko było poznać kogoś w realu. Z pomocą przyszedł internet i już nie jestem samotna :)
NoSenseAtAll
Intronek
Posty: 29
Rejestracja: 02 lis 2012, 12:58
Płeć: mężczyzna

Re: Randki internetowe pomagają zwalczyć nieśmiałość?

Post autor: NoSenseAtAll »

Nie sądzę, żeby randki internetowe, czymkolwiek są, pomogły zwalczyć nieśmiałość, a i z portalami randkowymi bywa to trudne, bo osoba nieśmiała może mieć problem w przeniesieniu znajomości poza sieć.
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 637
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Randki internetowe pomagają zwalczyć nieśmiałość?

Post autor: Fire »

Moim zdaniem samo założenie, że spotkanie dwojga ludzi ma być randką, nie sprzyja walce z nieśmiałością. To, czy dwie spędzające ze sobą czas osoby zostaną parą, to wielka niewiadoma. Jakakolwiek sugestia czy plan na przyszłość mogą spinać jeszcze bardziej.
introwertycznytyp
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2019, 11:16
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Randki internetowe pomagają zwalczyć nieśmiałość?

Post autor: introwertycznytyp »

pomagają. Właściwie to ja wyszedłem z jakiejś chorobliwej wręcz formy nieśmiałości właśnie dzięki temu. Jakoś 5 lat temu, kiedy nieśmiałość trzymała mnie mocno, mimo wszystko łatwo było poznać płeć przeciwną przez neta.
Zawsze unikałem słowa "randka" właśnie ze względu na wyżej wspomniane "spiny". Nazywałem to po prostu spotkaniem i starałem się do tego podchodzić jak do treningu. Z czasem dało to efekty. Musiałem poznać 8 różnych dziewczyn zanim zacząłem czuć się komfortowo w sytuacjach randkowych.
ODPOWIEDZ