kontakt wzrokowy

W tym miejscu rozmawiamy o nieśmiałości, która to przypadłość częściej dotyka osoby introwertyczne.
Awatar użytkownika
ElonMózg
Introrodek
MBTI: INTJ

Re: kontakt wzrokowy

Post autor: ElonMózg »

Jestem bardzo śmiały i pewny siebie, ale często uciekam wzrokiem by skonstruować w myślach to co chcę powiedzieć. Zwłaszcza gdy dotyczy to jakichś skomplikowanych spraw i to jak skonstruuje zdanie ma dużą wagę.

Komunikacja werbalna to nie jest moja najmocniejsza strona i myślę, że każdy introwertyk jest lepszy w przyjmowaniu informacji ze świata zewnętrznego niż ich wydobywaniu z siebie :)
I never quit...

Awatar użytkownika
Fire
Stały bywalec

Post autor: Fire »

W sytuacjach wymagających skupienia czy rozwiązania problemu, kontakt wzrokowy nie przysparza mi trudności. W pozostałych sytuacjach jest gorzej.
Najsłabiej wychodzi kiedy jestem smutna lub zamyślona. Dodatkową przeszkodą u mnie jest to, że dużo z tego, co mam w środku, widać w moim spojrzeniu. I jestem tego świadoma. Już wielokrotnie miałam np. tak, że coś mnie rozśmieszyło w rozmowie a chciałam być mega poważna. Widocznie wzrok mnie zdradzał, bo rozmówca zaczynał się nagle szeroko uśmiechać bez powodu :wink:

lugi854
Intronek
MBTI: INTJ

Post autor: lugi854 »

Nie lubię patrzeć ludziom w oczy, czuje się wtedy tak niepewnie i czuje często taka presje.

Awatar użytkownika
Manja
Introrodek
MBTI: INTP

Post autor: Manja »

Ja nie lubię tylko jak kogoś znam, bo tak trochę głupio na kogoś spojrzeć jak się z nim nie gada, a obcy ludzie nie stanowią już dla mnie problemu.

Awatar użytkownika
Radkosky
Intronek
Enneagram: 5

Post autor: Radkosky »

Ostatnio było mi aż głupio z tego powodu. Zawiozłem babcię do lekarza i z racji długiej kolejki postanowiłem pójść sobie na lody. Za ladą stała przepiękna dziewczyna, uroczo, lekko odstające uszy, i oczy - duże i niebieskie. Nie mogłem się na nie napatrzyć a dłuższy kontakt wzrokowy tak mnie wtedy peszył jak nigdy. A fakt że dziewczyna była na prawdę piękna sprawił, że połknąłem język. Nie dość że nie mogłem się powstrzymać i jak dochodziło do kontaktu to od razu uciekałem wzrokiem, to jeszcze nie wydusiłem z siebie ani słowa po za dzień dobry i że chce waniliowe, nawet nie wiem czy powiedziałem do widzenia. Denerwuje mnie to, że w takich chwilach mózg mi wywala error i nie wiem co mam robić. Ze znajomymi normalnie gadam i patrzę w oczy, a rodzinę znam na tyle dobrze że po spojrzeniu w oczy wiem w jakim kto jest nastroju. Jeszcze ta nieśmiałość, ehhhh :/

Awatar użytkownika
Manja
Introrodek
MBTI: INTP

Post autor: Manja »

A, to ja też tak mam :D jak ktoś mi się podoba, to unikam kontaktu wzrokowego i w ogóle unikam człowieka, dlatego tacy ludzie zawsze myślą pewnie że ich nie lubię, mnie przeraża jakoś wizja że ktoś albo jego otoczenie zauważy że mi się podoba

ODPOWIEDZ