Rysunek.

Zdjęcia, szkice, rysunki, jak i cyfrowe malunki.
Shyguy
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2013, 18:58
Płeć: nieokreślona

Re: Rysunek.

Post autor: Shyguy »

Dziekuje za cenne uwagi i wskazowki, Ciociu ;)
Aby rozwiac pewne watpliwosci:
Wszystkie te rysunki zostaly wykonane w czasie zajec, stad papier w kratke. Rowniez dlatego rysuje dlugopisem(albo i z lenistwa).
Dziewczyna z parasolem rysowana z obrazka, aczkolwiek byl to prosty i niedokladny szkic.
Smok wykonany z glowy, 1 olowkiem, nie mialem dostepu do innych w trakcie rysowania. Od tamtej pory nauczylem sie lepiej rysowac oczy, teraz odbijaja swiatlo, ale nie mam zadnego godnego uwagi rysunku.
Zastanawiam sie nad nauka pod okiem kogos doswiadczonego, ale nie usmiecha mi sie pracowanie gdy ktos patrzy mi na rece.
Radosc ogromna szczegolnie efekty koncowe w ktorych widze postepy.
Awatar użytkownika
lea
Rozkręcony intro
Posty: 332
Rejestracja: 07 sty 2013, 7:26
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 0w0
MBTI: CATS

Re: Rysunek.

Post autor: lea »

Nauka rysowania nic złego, czy też krępującego jeżeli chciałabyś uczestniczyć w jakiś zajęciach z tego tematu. Nikt na ręce nie patrzy raczej, tylko co jakiś czas daje pomocne korekty - no to tyle.
Wygnaj ludzi z twych myśli, niech nic zewnętrznego nie kala twej samotności, błaznom pozostaw troskę o szukanie podobnych im.
Inny cię umniejsza, bo zmusza cię do odgrywania jakiejś roli; ze swego życia usuń gest, ogranicz się do tego, co istotne.
Awatar użytkownika
ultramaryna
Intronek
Posty: 51
Rejestracja: 07 lis 2012, 17:24
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rysunek.

Post autor: ultramaryna »

Shyguy pisze: Wszystkie te rysunki zostaly wykonane w czasie zajec, stad papier w kratke.
Rowniez dlatego rysuje dlugopisem(albo i z lenistwa).
Tak też podejrzewałam, że kratka to kwestia warunków w danym momencie. A co do długopisu, to ja też sporo rysuję długopisem, ale nie z lenistwa, tylko dla fajnego, wyrazistego efektu. Jakoś mi przypasował. Plusem jest też to, że można swobodnie dodać np. kredkę. To chyba wbrew pozorom całkiem dobre narzędzie do rysunku, choć raczej trudniejsze niż ołówek, zwłaszcza, że nie sprzyja wprowadzaniu poprawek. Ale da się lubić ;)
Shyguy pisze: Zastanawiam sie nad nauka pod okiem kogos doswiadczonego, ale nie usmiecha mi sie pracowanie gdy ktos patrzy mi na rece.
No właśnie ja też, tak jak przedmówczyni, polecałabym jednak. Sama jestem wieloletnim samoukiem i żałuję tego, bo uważam, że z jakimś mentorem szłoby mi szybciej. Przynajmniej na konsultacje zawsze można co jakiś czas pójść - człowiek sam widzi jakieś tam swoje błędy, ale ktoś będący faktycznie w temacie zobaczy ich więcej i podpowie, a postęp będzie szybszy.
Poza tym nauka u kogoś to jedno, ale np. w internecie też jest sporo materiałów. Blogi, tutoriale, fora tematycze, artykuły, warto pogrzebać w wolnych chwilach. :)
"Pragnę jedynie miękkiej, mglistej przestrzeni, w której mogę żyć, i jeszcze żeby zostawiono mnie w spokoju."
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Rysunek.

Post autor: Sorrow »

Barrington Barber - Podstawy Rysunku
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
ultramaryna
Intronek
Posty: 51
Rejestracja: 07 lis 2012, 17:24
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rysunek.

Post autor: ultramaryna »

Sorrow pisze:Barrington Barber - Podstawy Rysunku
Mam i szczerze mówiąc osobiście bardziej polecałabym: http://allegro.pl/rysunek-podrecznik-sa ... 19136.html
Ta książka zdecydowanie się wyróżnia wśród tego typu wydawnictw.

No i do tego najlepiej klasyk tej samej autorki, czyli "Anatomia dla artystów". :)
Baardzo warto.
"Pragnę jedynie miękkiej, mglistej przestrzeni, w której mogę żyć, i jeszcze żeby zostawiono mnie w spokoju."
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Rysunek.

Post autor: highwind »

Moja ostatnia praca.
Aktualnie szukam inspiracji do kolejnego posiedzenia przy fotoszopie.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Rysunek.

Post autor: qb »

highwind pisze:Moja ostatnia praca.
Aktualnie szukam inspiracji do kolejnego posiedzenia przy fotoszopie.
To jest zajebiste. Ile Ci zajęło zrobienie tego? :D
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Rysunek.

Post autor: highwind »

Zacząłem w święta BN 2012. Skończyłem w czerwcu 2013 ;) Ale na serio, to miałem w trakcie długie, paromiesięczne przerwy, w których nie ruszałem tabletu. Myślę, że ze 40h by się uzbierało. Następnym razem może uda mi się nagrać coś w stylu time-lapse. Z tego mam tylko GIF. Żeby nie było - wzorowałem się na zdjęciu chińskiej aktorki Fan Bingbing z sesji dla magazynu Madame Figaro
Awatar użytkownika
dreamer08
Introwertyk
Posty: 98
Rejestracja: 30 gru 2012, 19:42
Płeć: nieokreślona

Re: Rysunek.

Post autor: dreamer08 »

Highwind - zadziwiasz mnie! To jest cudowne!

To ja "pochwalę" się moją najnowszą pracą. Zdaję sobie sprawę z jej niedoskonałości. O oku nawet nie wspominam... Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BłędnyOgnik
Introwertyk
Posty: 75
Rejestracja: 25 cze 2013, 23:40
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rysunek.

Post autor: BłędnyOgnik »

Aikila pisze:Jak myślicie, czy rysowania można się nauczyć czy też trzeba mieć do tego naturalny dryg że tak powiem?
Wg. mnie jeśli się nie ma drygu, zawsze można jechać na samozaparciu i dokładności. Niestety rysowanie w ten sposób trwa znacznie dłużej.

Mi najbardziej podobają się prace wiernie odwzorowujące rzeczywistość (lub tak wyglądające), np. prace użytkowników: groch, Avalbane, siostra, highwind albo Stachv

Szacun też dla osób potrafiących z wyobraźni coś narysować

Dam też swoją twórczość, ale za bardzo nie ma się czym chwalić:
Lampka, niestety niezbyt udana...
Słoń, którego już nigdy nie kończę...

A co do ciekawych stron to mogę się podzielić tym:
Speed Drawing Portrait Emma Watson.
Dry brush technique. Portrait drawing technique
http://instrukcja.pl/i/jak_narysowac_ko ... ca_tabletu
http://www.drawingcoach.com/
Rysowanie emocji twarzy

Jak ktoś potrzebuje natchnienia lub zdjęć na czym się wzorować: http://kxhara.deviantart.com/ (niestety dostęp został ograniczony i obecnie nie wiem co tam jest...)

Mam jeszcze parę linków, chyba nie ma sensu wszystkiego wrzucać...
Łatwiej pomagać komuś niż sobie, a tym czasem najpierw powinno się pomóc sobie, żeby móc pomagać innym.
Jednak pomagając innym nieświadomie pomagamy też sobie.
Awatar użytkownika
Sunako
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 21 sty 2014, 19:54
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Poznań

Re: Rysunek.

Post autor: Sunako »

Rysuję od niecałych 3 lat, jestem zwykłą amatorką. Najchętniej biorę się za portrety, preferuję ołówki, choć kredkami też nie pogardzę. Może ktoś zechce zerknąć na moje bazgroły i ocenić ? :) Byłoby miło, gdyby ktoś zostawił jakiś komentarz. Link do mojego profilu na DA --> http://anettecoffin.deviantart.com/
"Natura człowieka to coś, na co nie mamy wpływu. Dostajemy ją razem z płucami, trzustką i całą resztą bebechów. Więc po co z nią walczyć?"

http://anettecoffin.deviantart.com/
Awatar użytkownika
Momik
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 19 sty 2013, 21:46
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rysunek.

Post autor: Momik »

Sunako, te Twoje "bazgroły" są powalające :D Przy portrecie małej dziewczynki zwątpiłem czy to przypadkiem nie fotografia. Oczy jak żywe.
Awatar użytkownika
Sunako
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 21 sty 2014, 19:54
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Poznań

Re: Rysunek.

Post autor: Sunako »

Haha, dzięki. Wystarczy trochę poćwiczyć i też możesz takie oczy rysować :)
"Natura człowieka to coś, na co nie mamy wpływu. Dostajemy ją razem z płucami, trzustką i całą resztą bebechów. Więc po co z nią walczyć?"

http://anettecoffin.deviantart.com/
MatiZ
Pobudzony intro
Posty: 160
Rejestracja: 18 wrz 2013, 17:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rysunek.

Post autor: MatiZ »

Od półtora roku rysuję na komputerze: http://matiz1994.deviantart.com/
Czasami rysunki wychodzą mi gorzej a czasami lepiej.
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Rysunki, malunki, szkice itp.

Post autor: So-ze »

Do działu Galerie nikt prawie nie zagląda, więc postanowiłem, że wrzucę to tutaj. Kto chce może wrzucić jakieś swoje dzieło ;d Ja zacznę.
edit [highwind]: przeniesione z hobby do galerii.

Obrazek
ODPOWIEDZ