Rysunek.

Zdjęcia, szkice, rysunki, jak i cyfrowe malunki.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Rysunek.

Post autor: Akolita »

Takie zajęcia to może być naprawdę super sprawa. Nie zapomnij pochwalić się efektami takich spotkań artystycznych. :D
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Rysunek.

Post autor: Sorrow »

Nowy rysunek.
Tym razem rysowany na żywca na zajęciach z rysunku i liternictwa :D .
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Rysunek.

Post autor: qb »

Fajnie wygląda, widać postępy chociaż za cholerę nie pasuje ten rysunek do Ciebie :P
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Rysunek.

Post autor: Akolita »

Tematyka inna niż w poprzednich pracach, ale widać, czyja to ręka machnęła. :) Ja bym wolała mniej schematycznie - no, chyba, że taka właśnie była intencja autora. :)
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
korsarz
Introwertyk
Posty: 67
Rejestracja: 07 cze 2009, 18:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Resko

Re: Rysunek.

Post autor: korsarz »

Skoro można w tym temacie dorzucać swoje... :)

Żółty dom - chwila zabawy z farbkami plakatowymi. Nie pamiętam tylko, czy postać na rysunku to Alucard, czy Vash de Stampede, ale to szczegół...

Anielica - nie pamiętam dokładnie, co mnie do tego zainspirowało. Chyba musiało mi się przyśnić...

Cienie Edenu - nie mam pojęcia, co mnie mogło zainspirować do stworzenia tego...

Animagical Mystery Tour - aluzja do "Magical Mystery Tour", jednego z moich ulubionych albumów Beatlesów. Próba grafiki komputerowej...

Heavy-Metal Zelgadis - fanart, postać to Zelgadis z serialu "Slayers - Magiczni Wojownicy". W 1/3 człowiek, w 1/3 demon, w 1/3 kamienny golem... Kotwica, jaką nosi na szyi jest aluzją do jednego z odcinków "Slayers Next", gdzie Zel musiał zastępować kotwicę kutra rybackiego...

Reiha - kolejny fanart. Tym razem jest to Reiha z mangii "Vampire Princess Miyu" :)

Fabryka Zła - nie, to wcale nie jest aluzja do Czarnobyla :twisted: . Uwaga na symbole na kubłach na śmieci :twisted:

Dziewczyna na zaginionej drodze - całkiem (chyba) udany rysunek z tłem i perspektywą. Pal diabli, że horyzont dziewczynę dekapituje (zorientowałem się dopiero, jak już zdążyłem obrysować szkic piórem, więc, by załagodzić sytuację dorysowałem kołnierz).
Obrazek
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Rysunek.

Post autor: Akolita »

Klik
Od początku jak istnieje ten temat nosiłam się z zamiarem wrzucenia tutaj czegoś z radosnej twórczości własnej. Nie mam ostatnio nastroju na hobby. Doprowadza mnie to do frustracji, ale nie mogę skupić się na przyjemnościach, kiedy nad głową wisi widmo egzaminów. Mimo, że znalazłoby się trochę czasu na ciapanie farbą, to jednak świadomość obowiązków szkolnych odbiera mi chęci do zabawy. :(
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
underdog
Stały bywalec
Posty: 242
Rejestracja: 10 sie 2007, 17:29
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Re: Rysunek.

Post autor: underdog »

Twój rysunek Terytorium przypomniał mi prace animatora Witolda Giersza, szczególnie Konia. Daj znać jak narysujesz coś więcej, jak ostatnio - bardzo mi się podoba, fajnie że nie boisz się eksperymentów.
in_

Re: Rysunek.

Post autor: in_ »

Akolita, Twoje prace sa swietne. Jestem pod wrazeniem.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Rysunek.

Post autor: Akolita »

Dziękuję, staram się jakoś to rozwinąć. ;)
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Julia

Re: Rysunek.

Post autor: Julia »

To jest mój rysunek oka:
http://a.imageshack.us/img199/142/oko2g.jpg
ten sam rysunek co jest na moim avatarze ale tu jest zeskanowany. Przepraszam, że jat krzywo
Dzamian
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:46
Płeć: nieokreślona

Re: Rysunek.

Post autor: Dzamian »

Hmm od najmłodszego strasznie lubiłem rysować "głupoty" wszelkiej maści xD Ostatnio stworzyłem miedzy innymi coś takiego: http://img811.imageshack.us/i/167065138 ... 88610.jpg/
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Rysunek.

Post autor: Akolita »

Bardzo ciekawa wizja. :)
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Aikila
Intronek
Posty: 39
Rejestracja: 20 sty 2011, 19:19
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Katowice

Re: Rysunek.

Post autor: Aikila »

Bardzo oryginalne ale też przerażające.
Swoją drogą, ostatnio jestem pełna podziwu dla osób, które potrafią rysować i to na dodatek z wyobraźni - ile bym dała za taki talent. Parę miesięcy temu nawet podjęłąm próbę przerysowania czegoś z fotografii i przekonałam się, jaka to ciężka praca, ale za to jakie efekty. Jak myślicie, czy rysowania można się nauczyć czy też trzeba mieć do tego naturalny dryg że tak powiem?
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Rysunek.

Post autor: MetalMan »

Moim zdaniem, trzeba mieć to coś, odpowiednią wyobraźnię, może dobrą rękę, coś co nie jest dane każdemu śmiertelnikowi. Myślę, że nauka rysowania od podstaw, bez "talentu" zrobi z Ciebie rzemieślnika a nie artystę ;)
Też chciałbym umieć rysować, niestety mój rozwój na tym polu skończył się w IV kl podstawówki[a moze i wczesniej]. :D
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
introintro
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 11 lut 2011, 12:25
Płeć: nieokreślona

Re: Rysunek.

Post autor: introintro »

Betty Edwards uważa, że osoba która jest w stanie pisać, ma zdolności do tego by być dobrym rysownikiem :) W książce "Rysunek. Odkryj talent dzięki prawej półkuli mózgu" (właściwie to znam jedynie wersję angielską - The New Drawing On The Right Side Of The Brain) zawarła sporo ćwiczeń mających pomóc w opanowaniu 5 podstawowych umiejętności dobrego rysownika. Jedyny problem to znalezienie czasu na codzienne ćwiczenia.
Co prawda mam jeszcze trochę materiału do przerobienia, to widzę już efekty swojego wysiłku - wzrosła moja samoocena :)
ODPOWIEDZ