Rysunek.

Zdjęcia, szkice, rysunki, jak i cyfrowe malunki.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Rysunek.

Post autor: Akolita »

introintro pisze: Co prawda mam jeszcze trochę materiału do przerobienia, to widzę już efekty swojego wysiłku - wzrosła moja samoocena :)
Pokaż! :twisted:
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Dzamian
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:46
Płeć: nieokreślona

Re: Rysunek.

Post autor: Dzamian »

Nie wiedzieć czemu, wszyscy mi "wmawiają", iż posiadam tzw. talent, ale jakoś nie mogę w to uwierzyć, a tym bardziej nie przemawia to do mnie zbytnio ... Ja wiem tylko tyle, iż bardzo lubię rysować :) Być może mam jakieś nie wiem ... "wyższe referencje", ale powiem szczerze - mało mnie to interesuje i w zasadzie, nie mnie to nawet oceniać ( może to i nawet dobrze xD )

A teraz coś z innej "beczki" ;D Nazwałem to "Walentynkowy Bukiecik". Jedyne co mnie strasznie irytuje, to zlewające się wśród liści pąki róż. Zresztą, raczcie sami spojrzeć :

http://img828.imageshack.us/i/zdjcie0087ar.jpg/

I jeszcze takie zeszytowe bazgroły/pierdoły :

http://img266.imageshack.us/i/zdjcie0091l.jpg/

http://img571.imageshack.us/i/zdjcie0084b.jpg/
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Rysunek.

Post autor: Akolita »

Po obejrzeniu tych rysunków zachęcam śmiało, żeby poeksperymentować z bardziej wyszukanym materiałem: papier fakturowany, farby akrylowe, tusz. ;)
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Dzamian
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:46
Płeć: nieokreślona

Re: Rysunek.

Post autor: Dzamian »

Ojj, obawiam się, że malować w ogóle nie potrafię xD Przynajmniej nigdy tego nie robiłem, a trudno mnie się do tego typu nowości przekonać :D
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Rysunek.

Post autor: Akolita »

Malowanie i rysowanie to rzeczywiście dwie różne bajki, ale w rysunku jesteś niezły, ćwicz dalej, zwłaszcza, jeśli sprawia Ci to przyjemność. :)
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Dzamian
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:46
Płeć: nieokreślona

Re: Rysunek.

Post autor: Dzamian »

Sprawia, i to wręcz "chędogą" :D Nie wiedzieć tylko, czemu aż tak bardzo moje rysunki podobają się mojemu profesorowi od rysunku w MDK. Przyniosłem dzisiaj pokazać mu swój pierwszy "surrealizm" jaki wrzucałem tutaj na forum, to był pod takim wrażeniem, że podał mi rękę gratulując oraz pokazując rysunek wszystkim i powiedział, iż powinien trafić na pewną wystawę niebawem xD

A ostatnio narysowałem coś podobnego. Rzekomo, w "szkicowniku", a w rzeczywistości - zwyczajny blok techniczny formatu A5 ze 100 kartkami :D Na całe szczęście, zamówiłem porządny szkicownik na "alledrogo", na który to oczekuję wraz z zestawem pewnych, rzekomo wspaniałych, ale i ... niestety bardzo drogich kredek ( Derwent ).

http://img109.imageshack.us/i/zdjcie0092r.jpg/
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Rysunek.

Post autor: Akolita »

Myślę, że profesor zareagował tak entuzjastycznie, ponieważ dostrzegł i docenił bogactwo Twojej wyobraźni. Moi drodzy, ostatnie kilka miesięcy spędziłam na praktykach w szkole podstawowej i ze smutkiem zauważyłam, że dzieci są coraz mniej kreatywne i niechętnie podejmują się wysiłku imaginowania czegokolwiek. Lepiej chłonąć z telewizji i komputera kolorowe światy, które już ktoś dla nich zaprojektował.
Bogata wyobraźnia to dar i zawsze będę to do znudzenia powtarzać. :twisted:
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Stachv
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 26 lut 2011, 22:43
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Rysunek.

Post autor: Stachv »

to też się pochwalę swoją tworczością. Aktualnie już mniej rysuję co kiedyś, teraz bardziej siedzę w grafice 3d. Rysuję na poważnie jakoś od 2 gimanzjum, a grafiką 3d jakoś od 1 klasy liceum. Teraz jakby co powinienem być na 1 roku studiów, ale zrobiłem sobię rok przerwy i w tym roku własnie chciałbym pójść na asp-wzornictwo... hehe ale czy się dostane, to już inna sprawa.. pewnie nie xD ale spróbować warto chyba, bo do niczego innego się raczej nie nadaję :<

http://sth-pl.deviantart.com/
Dzamian
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:46
Płeć: nieokreślona

Re: Rysunek.

Post autor: Dzamian »

Nie tylko Ty jesteś w podobnej sytuacji :( Sam nie wiem co chcę w życiu robić, ale gdyby się udało faktycznie coś z rysunkiem, to byłoby naprawdę fajowo ... Zobaczymy jak to będzie ;) A rysunki (?) stworzyłeś superanckie :] Czerwone Ferrari i zwierzątka są wręcz genialne ! :D

A skoro odpowiadam, to i też coś zamieszczę przy okazji. Kolejny "surrealizm" - nazwałem go "Muza Czasu" :D

http://img88.imageshack.us/i/zdjcie0106x.jpg/

I coś zupełnie odbiegającego - "Duża żyrafka z małą żyrafką" ^^

http://img263.imageshack.us/i/zdjcie0104u.jpg/
Awatar użytkownika
groch
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2011, 19:30
Płeć: nieokreślona
Kontakt:

Re: Rysunek.

Post autor: groch »

Hm, ja w sumie za wiele tych rysunków nie mam, ale też się podzielę, czemu nie:

Obrazek
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Rysunek.

Post autor: Akolita »

Groch, masz świetną, miękką kreskę, bardzo mi się podoba. Ja tymczasem wrzucę zdjęcia moich ostatnich prac. To nie są rysunki, ale nie będę zakładać dla nich nowego działu. Od tygodnia bawię się filcem. To mój pierwszy raz, nigdy dotąd nie robiłam takich rzeczy i jestem w fazie uczenia się. ;)
piesek i króliczek
płód :D
płód 2
malinowy królik
rudy kociak
rudy kociak od dupy strony

Robię te zawieszki na zamówienie, jak widać na przykładzie płodu, realizuję nawet dość ekscentryczne pomysły. :D
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
groch
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2011, 19:30
Płeć: nieokreślona
Kontakt:

Re: Rysunek.

Post autor: groch »

Ano dziękuję bardzo. :wink: Ten płód niczego sobie, ogółem, to z powodzeniem możesz je sprzedawać na allegro, czy gdzieś. Sam się nad tym zastanawiałem, tylko nie mam filcu. BTW drogi jest? Nie raz widziałem już podobne filcowe cuda, dość popularne ostatnio i ma duże wzięcie. Generalnie rzecz ujmując mi się podoba, a że pierwszy raz - nie widać wcale.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Rysunek.

Post autor: Akolita »

Dzięki. Filc można kupić na allegro. Waha się w przeróżnych cenach, ja płaciłam 2 złote za arkusz 20x30 cm, ale widziałam też droższe, a może udałoby Ci się znaleźć tańsze. ;) Niekiedy można trafić na cały blok kilkunastu arkuszy w cenie do 20 złotych.
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Dzamian
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:46
Płeć: nieokreślona

Re: Rysunek.

Post autor: Dzamian »

Cóż ... moich prac się trochę nazbierało do tej pory. Nie tyle rysunek, co pastele ( głównie olejne ), farby akrylowe ( a niedawno i olejne, w najbliższym czasie pochwalę się pierwszym obrazem :D ), a nawet tusz ( do tej pory tylko 3 prace, u dołu jedna z nich - Fudżi z ... rzeczką xD ).

http://imageshack.us/photo/my-images/29/photo0211m.jpg/

PS: Przy okazji pochwalę się, iż zostałem przyjęty do liceum plastycznego ;) Co prawda, trzeba będzie wstawać b(a)rdzo wcześnie aby dojechać i mam rok edukacji w plecy, ale szczerze ... nie żałuję :D
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rysunek.

Post autor: Inno »

Dzamian pisze:Przy okazji pochwalę się, iż zostałem przyjęty do liceum plastycznego ;) Co prawda, trzeba będzie wstawać b(a)rdzo wcześnie aby dojechać i mam rok edukacji w plecy, ale szczerze ... nie żałuję :D
Gratulacje! :D Wazne, zeby robic w zyciu to, co sie lubi i co daje satysfakcje. Inaczej trudno chyba z poczuciem sensu zycia.

PS. Przepraszam za brak polskich znakow, ale jestem na Slowacji i klawiatura nie ma polskich znakow.
Obrazek
ODPOWIEDZ