Rysunek.

Zdjęcia, szkice, rysunki, jak i cyfrowe malunki.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Rysunek.

Post autor: qb »

Postanowiłem taki temat założyć bo nie znalazłem, żadnego podobnego, a chciałbym wam pokazać moje rysunki. Nie ma ich wielu i nie są jakieś świetne ale myślę, ze nie są najgorsze :P

Tutaj chyba mój najbardziej udany (dodam, ze to moja ręka :P)

KLIK

A tu coś narysowanego na kompie w programie photoshop. Nie myszką, a tabletem mojego brata :P Ostatnio mam ochotę się jeszcze pobawić tym urządzonkiem ^^

KLIK

No, a tu takie oczy

KLIK
Ostatnio zmieniony 25 sie 2008, 10:25 przez qb, łącznie zmieniany 2 razy.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Post autor: iksigrekzet »

masz talent, przestań rysować jakieś bzdety w stylu tego pistoletu i rysuj chore wizje wyłaniające się z twego umysłu :) Surrealizm, ya know.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Całkiem niezła ta ręka :D .

***

To Ja dorzucę trochę swoich:

Autoportret
Robotnik-Buntownik
Rycerz-Robotnik
Elektryczny Rycerz
Necrotic
Sędzia
Bohater
Złośliwość
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Post autor: Akolita »

Dodaj oczom na ostatnim szkicu refleks światła. ;) :)
A u Sorrow w galerii już byłam. Jeśli się nie domyślasz, to ja zostawiłam Ci komentarz przy rycerzu - Sauronie. :mrgreen:
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Shy
Pobudzony intro
Posty: 161
Rejestracja: 22 kwie 2008, 17:05
Płeć: nieokreślona

Post autor: Shy »

qb, jest naprawdę nieźle- nie rozważasz czasem pójścia w tym kierunku? Zawsze możesz rysować postaci do komiksów etc., bo zapowiadasz się ciekawie. Mnie na nieszczęście Bozia nie obdarzyła ani głosem ani zdolnościami rysunku, dlatego proszę wykorzystaj swój talent skoro go posiadasz.

Sorrow, najbardziej podoba mi się 'Self-Portrait' i 'Necrotic' ;)
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: qb »

Shy pisze:qb, jest naprawdę nieźle- nie rozważasz czasem pójścia w tym kierunku? Zawsze możesz rysować postaci do komiksów etc., bo zapowiadasz się ciekawie. Mnie na nieszczęście Bozia nie obdarzyła ani głosem ani zdolnościami rysunku, dlatego proszę wykorzystaj swój talent skoro go posiadasz.

Sorrow, najbardziej podoba mi się 'Self-Portrait' i 'Necrotic' ;)
Sam jeszcze nie wiem co chciałbym robić, chociaż biorę tez pod uwagę taką możliwość.

Dzięki za opinie :)
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Post autor: Akolita »

Podrzucaj od czasu do czasu coś nowego. ;)
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Akolita pisze:A u Sorrow w galerii już byłam. Jeśli się nie domyślasz, to ja zostawiłam Ci komentarz przy rycerzu - Sauronie. :mrgreen:
Aha :) . Tak się zastanawiałem z którego forum :P .
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Rilla
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 05 cze 2007, 22:14
Płeć: nieokreślona

Post autor: Rilla »

Ładne oczy, qb. Szkoda, że nie pokusiłeś się o całą twarz. Ręka też wygląda bardzo dobrze, za co podziwiam, bo mi nigdy ręce nie wychodziły. Gdy rysowałam postać, to zawsze starałam się uniknąć rysowania ich. To trudna sztuka, nad którą, widzę, panujesz.
Na pistoletach się nie znam, ale dla mnie jest niezwykle realistyczny. Narysuj coś jeszcze, tylko konkretniejszego. Masz dobrą rękę, to ją wykorzystaj.

A u Sorrowa też najbardziej podoba mi się "Necrotic". "Złośliwość" też jest fajna, choć bardziej mi na faceta wygląda ;) Prace masz bardzo ciekawe Sorrow. Popracuj tylko nad cieniowaniem, by elementy obrazu tak się nie zlewały ze sobą. Wiem, że to bardzo ciężka umiejętność, ale ćwiczyć warto.
INFp, gr. B
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Rilla pisze:A u Sorrowa też najbardziej podoba mi się "Necrotic". "Złośliwość" też jest fajna, choć bardziej mi na faceta wygląda ;) Prace masz bardzo ciekawe Sorrow.
Dzięki :) . Bo to chodzi o złośliwość tego faceta :P .
Rilla pisze:Popracuj tylko nad cieniowaniem, by elementy obrazu tak się nie zlewały ze sobą. Wiem, że to bardzo ciężka umiejętność, ale ćwiczyć warto.
Ok. Poszukam jakichś tutoriali na ten temat :) .

W ogóle, to dodałem trzy nowe rzeczy:
Mapa Świata
Anioł
Anioł Śmierci
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Rilla
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 05 cze 2007, 22:14
Płeć: nieokreślona

Post autor: Rilla »

Sorrow pisze:Ok. Poszukam jakichś tutoriali na ten temat :) .
"Tutoriale"... W czasach, gdy bawiłam się w rysowanie, takie pomoce nazywały się książkami. Ech, jak to wszystko z biegiem lat się zmienia. :roll:
A tak na poważnie, to jeśli lubisz rysować, to poszukać warto, zainwestować w dobrą książkę też. Pożyteczne wskazówki od tego jak trzymać ołówek poprzez wymienienie różnego rodzajów ołówków, węgli, po dokładny opis światłocienia. Poza tym obserwuj otaczający Cię świat, jak układaj się cień różnych rzeczy przy odpowiednim oświetleniu. Nie bój się eksperymentować. Zdecyduj, gdzie światło ma padać i po tej stronie zostaw jak najjaśniejszy obszar, a tam, gdzie dotrzeć mu trudno, nie hamuj się. Dobrze też mieć do cieniowania odpowiednio miękki ołówek, by dobrze się nim wypełniało i nie zostawiało takich białych punktów. Zafunduj sobie garść porządnych ołówków od twardych do szkicu do miękkich do cieni.
Sorrow pisze:Anioł Śmierci
Mon Dieu! :shock: To drastyczność!
Zauważyłam, że niezwykle często na Twoich rysunkach widnieje swastyka. Skąd taka fascynacja krzyżem słowiańskim? A może raczej fascynacja znakiem nazistowskim?
INFp, gr. B
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: qb »

PO podobno ta książka jest niezła, sam przymierzam się do jej kupna:

http://www.gandalf.com.pl/b/podstawy-rysunku/

W każdym razie dużo dobrych opinii słyszałem, a że droga nie jest to chyba się zaopatrzę :P
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Rilla
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 05 cze 2007, 22:14
Płeć: nieokreślona

Post autor: Rilla »

Inwestować w swoje zainteresowania i rozwijanie zdolności zawsze warto. Książka wygląda interesująco.
Gdybym ja miała zdolności do odtwarzania swoich wizji na papier... Niestety, mimo urodzenia się z kredką w ręce z talentu u mnie nici. Swoje stare prace schowałam do lamusa i nie chcę ich nawet oglądać. Wolę podziwiać innych, bo przynajmniej to potrafię.
INFp, gr. B
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Rilla pisze:
Sorrow pisze:Ok. Poszukam jakichś tutoriali na ten temat :) .
"Tutoriale"... W czasach, gdy bawiłam się w rysowanie, takie pomoce nazywały się książkami. Ech, jak to wszystko z biegiem lat się zmienia. :roll:
A tak na poważnie, to jeśli lubisz rysować, to poszukać warto, zainwestować w dobrą książkę też. Pożyteczne wskazówki od tego jak trzymać ołówek poprzez wymienienie różnego rodzajów ołówków, węgli, po dokładny opis światłocienia.
Z tego co zauważyłem, to spora część książek o rysunku składa się głównie z lania wody i nie daje tyle pożytku co dobry tutorial.
Rilla pisze:Poza tym obserwuj otaczający Cię świat, jak układaj się cień różnych rzeczy przy odpowiednim oświetleniu. Nie bój się eksperymentować. Zdecyduj, gdzie światło ma padać i po tej stronie zostaw jak najjaśniejszy obszar, a tam, gdzie dotrzeć mu trudno, nie hamuj się. Dobrze też mieć do cieniowania odpowiednio miękki ołówek, by dobrze się nim wypełniało i nie zostawiało takich białych punktów. Zafunduj sobie garść porządnych ołówków od twardych do szkicu do miękkich do cieni.
Racja. Dzięki za radę.
Rilla pisze:
Sorrow pisze:Anioł Śmierci
Mon Dieu! :shock: To drastyczność!
Dzięki :) .
Rilla pisze:Zauważyłam, że niezwykle często na Twoich rysunkach widnieje swastyka. Skąd taka fascynacja krzyżem słowiańskim? A może raczej fascynacja znakiem nazistowskim?
A zobaczyłem żółtą swastykę na zielonej tarczy na jakiejś stronie neopogańskiej jako symbol Swaroga.
No i stwierdziłem, że coś w tym symbolu jest, potem poczytałem jeszcze o jego historii i rozpowszechnieniu na całym świecie.
qb pisze:PO podobno ta książka jest niezła, sam przymierzam się do jej kupna:

http://www.gandalf.com.pl/b/podstawy-rysunku/

W każdym razie dużo dobrych opinii słyszałem, a że droga nie jest to chyba się zaopatrzę :P
To jest jedna z lepszych książek o rysunku, tak w zasadzie, to najlepsza z jaką miałem styczność.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Rilla
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 05 cze 2007, 22:14
Płeć: nieokreślona

Post autor: Rilla »

Mam do Was pytanie, chłopcy. Jakie macie skanery, że tak ładnie wam skanują prace wykonane ołówkiem? Mój odbija tak światło od ołówka, że rysunki wychodzą niewyobrażalnie żałośnie.

Co do tego czy tutoriale są lepsze od książki to nie wiem. Na oczy tutoriala, -lu (jak to się odmienia?) nie widziałam. Książki, oczywiście te dobre, mają sporo przydatnych zdjęć z przykładami odpowiedniego rysowania. Taki podręcznik opatrzony w ilustracje i komentarze do nich są pożyteczne. No, nie będę nikogo przekonywać, bo doskonale się znam i wiem, że może z za dużą rezerwą podchodzę do nowości. Dla mnie książka zawsze będzie najlepszym źródłem do zdobywania wiedzy ;)
INFp, gr. B
ODPOWIEDZ