Baza Linków Do Wartościowych Stron

Najróżniejsze dzieła, konstrukcje, strony, programy.
Kori
Introwertyk
Posty: 138
Rejestracja: 19 sty 2009, 22:38
Płeć: nieokreślona

Baza Linków Do Wartościowych Stron

Post autor: Kori » 07 lis 2009, 17:05

Zamieszczam tutaj linki do stron, które uważam, że posiadają wartościową treść i warto się zapoznać z ich zawartością. Są to stronki głównie o tematyce niespotykanej w rozmowach i w świadomości większej części społeczeństwa; tematy nie poruszane w "mainstreamie", zachęcające do samodzielnego myślenia, do zastanowienia się nad działaniem i rolą naszych umysłów.
Jeśli odkryliście strony internetowe o sensownej treści i podobnej tematyce, wstawiajcie tutaj linki. Krótkie opisy zawartości i osobiste opinie mile widziane.

1. http://alexba.eu/ - Rozwój osobisty; komunikacja; kariera; praca; zarządzanie; marketing dla menedżerów - Blog Alexa
Wiele cennych przemyśleń i doświadczeń życiowych, dużo komentarzy. Autor sam przeszedł wiele w życiu. Pisze głównie o zdrowym podejściu do życia, do ludzi, o byciu sobą, znalezieniu swojego sposobu na życie.

2. http://www.akohard.kk.e-wro.pl/Kurs_cud ... cudow.html - Kurs Cudów

"W 1975 roku, Helen Schucman, doktor filozofii i profesor psychologii klinicznej w Columbia University w Nowym Jorku, ateistka, osoba zainteresowana dużo bardziej robieniem kariery naukowej niż jakimiś zagadnieniami mistycznymi czy ezoterycznymi, nagle posłyszała głos wewnętrzny, który jej powiedział: „To jest kurs cudów. Proszę notować”. Od tej chwili przez siedem lat zapisywała to, co ten głos jej dyktował.(...)"

"Kurs cudów naucza czegoś, co można by nazwać zupełnie odmiennym systemem myślowym, różniącym się zupełnie od tego, którym posługuje się przeważająca większość ludzi na świecie. Przedstawiony tam opis rzeczywistości jest całkowicie odwrotny od tego, który jest powszechnie uważany za słuszny. Zupełnie inaczej tłumaczy się tam życie i śmierć, winę i grzech, potępienie i zbawienie, radość i cierpienie, miłość i strach, atak i wybaczenie, zysk i stratę, a także wiele innych rzeczy towarzyszących ludzkiej egzystencji.(...)"

3. http://www.eft.net.pl/ - Techniki Emocjonalnej Wolności

4. http://www.taraka.pl/index.php?id=zaufac - Taraka "Alternatywny obraz świata" (ten link prowadzi do artykułu o specyficznym wychowaniu dzieci - zgodnym z Naturą.)

5. http://sasana.wikidot.com/czytelnia - "Sasana.pl to prywatny, niekomercyjny serwis internetowy poświęcony buddyzmowi, działający od 2007 roku. Nie jest on w żaden formalny sposób powiązany z organizacjami religijnymi czy związkami wyznaniowymi." Dużo obszernych tekstów nt. buddyzmu.

6. http://www.2think.org/2think.shtml - 2think or to (blindly) follow - Jak w tytule; teksty po angielsku z pogranicza różnych dziedzin nauki.

7. http://www.wolnyswiat.pl/ - WOLNY ŚWIAT
WBREW ZŁU!!!
PISMO NIEZALEŻNE – WOLNE OD WPŁYWÓW JAKICHKOLWIEK ORG. RELIGIJNYCH, PARTII,
UGRUPOWAŃ I STOWARZYSZEŃ ORAZ WYPŁOCIN REKLAMOWYCH.
WSKAZUJE PROBLEMY GOSPODARCZE, POLITYCZNE, PRAWNE, SPOŁECZNE I PROPOZYCJE
SPOSOBÓW ICH ROZWIĄZANIA (RACJONALNE MYŚLI, ANALIZY, WNIOSKI, POMYSŁY, POSTULATY, I
ICH ARGUMENTACJA, CAŁE I FRAGMENTY ROZSĄDNYCH, INTERESUJĄCYCH MATERIAŁÓW Z
PRASY I INTERNETU)

8. http://www.rogerwaters.org/bestart.html ||| http://www.turnoffyourtv.com/ - artykuły występujące przeciw bierności i bezmyślności, dużo krytyki na telewizję, środki masowego przekazu, manipulacje informacjami.

9. http://orwell.blog.pl/ - "Od pewnego już czasu obserwuje się wzmożoną jak nigdy dotąd propagandę oraz konkretne działania, których prawdziwy cel ukryty pod podszewką troski o bezpieczeństwo wydaje się być tylko jeden - kontrola ludzi poprzez inwigilacje oraz zmiany w prawie. Na tym blogu będziemy opisywać z pozoru niezwiązane z tym tematem wydarzenia, wypowiedzi oraz techniczne "nowinki" wprowadzane do powszechnego użytku, które w rzeczywistości mają związek z postępującą inwigilacją każdego z nas. Będziemy przytaczać pomijane przez krajowe i lokalne media fakty ze świata polityki, nauki i techniki, które wkrótce będą miały wpływ także na nasze życie. Skupimy się również na temacie wolności i prywatności w kontekście internetu - niewątpliwie dominującego na świecie medium. Będziemy szukać sposobów zachowania naszych podstawowych praw - wolności i prywatności które wiszą już na włosku."

10. http://www.sfinia.fora.pl/ - "ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum wuja zbója & Co - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii"

11. http://en.wikiquote.org/wiki/Banksy - trochę inne podejście do wandalizmu, prawa do niszczenia i zamazywania reklam, tworzenia graffiti. ||| http://www.banksy.co.uk/ - oficjalna strona popularnego graficiarza-artysty Banksy' ego.
-"Some people want to make the world a better place. I just wanna make the world a better-looking place. If you don't like it, you can paint over it! "

12. http://integra.xtr.pl/category/artykuly - człowiek, depresja, emocje, przebudzenie, społeczeństwo, świadomość

Kori
Introwertyk
Posty: 138
Rejestracja: 19 sty 2009, 22:38
Płeć: nieokreślona

Re: Baza Linków Do Wartościowych Stron

Post autor: Kori » 13 sty 2010, 15:20

http://www.whitedot.org/campaigns/tvfg.asp

What do you do," people ask, "if you don't watch television?" One of our members has five kids. "How do you manage?" people ask her "without children's TV?" - as if humans spent 250 thousand years waiting for Barney.

Who cares about "the first iPod generation"? Chances are they'll be intolerably dull. What about the last generations of people to live in a world without television? How did they live, and what are we about to lose forever?

White Dot is compiling an archive of memories and advice from anyone who remembers life before TV. Please help us add to it!

If you grew up before TV, or know someone who did, please tell us what has changed. Details details! We want to know what people did to relax, play, think alone or gather together a gang. All the parenting and social skills that TV is taking away.

kosmita
Intro-wyjadacz
Posty: 406
Rejestracja: 19 lis 2008, 17:08
Płeć: nieokreślona

Re: Baza Linków Do Wartościowych Stron

Post autor: kosmita » 25 sty 2010, 21:19

szukam

Awatar użytkownika
makaj
Introwertyk
Posty: 147
Rejestracja: 17 lis 2007, 16:13
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wlkp

Ciekawe linki

Post autor: makaj » 13 lut 2010, 12:46

Nie zauważyłem takiego tematu na forum, więc pozwolę sobie założyć nowy ;)

Na początek świetny blog o rozwoju osobistym, coby niektórzy się wzięli w garść ;)
http://michalpasterski.pl/

Nietypowe stadiony piłkarskie:
http://www.thisblogrules.com/2009/12/12 ... diums.html

Zwierzaczki ^^
http://www.thisblogrules.com/2009/12/st ... nside.html

Gra znajdowanie różnic - już sama muzyka działa na mnie kojąco ;)
http://armorgames.com/play/5292/4-differences

Zwierzęta również mają uczucia...
http://twitpic.com/lfkbu

Ciekawe paradoksy:
http://www.eioba.pl/a117093/slynne_paradoksy
dream is destiny

Kori
Introwertyk
Posty: 138
Rejestracja: 19 sty 2009, 22:38
Płeć: nieokreślona

Re: Ciekawe linki

Post autor: Kori » 13 lut 2010, 12:56

Tutaj jest podobny temat, jakby co:

http://introwertyzm.pl/viewtopic.php?f=21&t=323

Awatar użytkownika
makaj
Introwertyk
Posty: 147
Rejestracja: 17 lis 2007, 16:13
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wlkp

Re: Ciekawe linki

Post autor: makaj » 13 lut 2010, 13:04

A widziałem widziałem i przy odrobinie czasu na pewno się zapoznam z nimi (btw też tak macie, że tworzy się wam coraz dłuższa kolejka rzeczy, które mieliście posłuchać, przeczytać, zrobić, obejrzeć...? ;p).
Za to z opisu wnioskuję, że mają one trochę większy "ciężar gatunkowy" od moich linków, które mimo wszystko mają bardziej charakter rozrywkowy ;) Więc nie chciałem Ci tam zaśmiecać ;)

Przeniosłam. - I.
dream is destiny

kosmita
Intro-wyjadacz
Posty: 406
Rejestracja: 19 lis 2008, 17:08
Płeć: nieokreślona

Re: Baza Linków Do Wartościowych Stron

Post autor: kosmita » 22 mar 2010, 17:08

http://www.wykop.pl/artykul/331192/jak- ... oje-zycie/
"Sąsiad z sali zapytał mnie, którą chwilę swojego życia chciałbym przywrócić, przeżyć jeszcze raz dokładnie tak, jak to zrobiłem. Zastanawiałem się kilka dni i nie potrafię powiedzieć..."

W kontekście introwersji urojonej - także...
szukam

Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 367
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: Baza Linków Do Wartościowych Stron

Post autor: Piorun23 » 22 mar 2010, 19:25

Drogi kaznodziejo nieistnienia introwertyzmu.
Po cóż wykopałeś ten "artykuł" którego realność, jakość merytoryczna i charakter nadawał by się może do gazetek dla kucht i 80 letnich moherowych staruszek?
Czy sprawiło Ci przyjemność katowanie ludzi takim wytryskem grafomanii? Bo nie śmiem podejrzewać że podobne ksiuty nawróciły Cię na "anty-introwertyzm"?


Ale żeby nie siać OT
Kilka stron na które IMO warto zajrzeć:

http://www.cgjungpage.org/ - strona poświęcona pracom C.G. Junga, potwora który wymyślił introwertyzm. Przed jego pracami nie było urojonych introwertyków, tylko wszyscy byli kontaktowi i uwielbiali głośne imprezy na co najmniej 10000 osób :mrgreen:
http://www.counterorder.com/ - w sumie tytuł mówi sam za siebie. Nihilizm w praktyce
http://www.i-cynic.com/ - Cynic's sanctuary. Wyjaśnienia również zbędne
http://www.racjonalista.pl/ - i tu również wyjaśnienia zbędne
http://www.annelirufus.com/partyofone/excerpts.html - Strona autorki "Loner Manifesto" najlepszej książki o samotnikach jaką zdarzyło mi się czytać. Wszystkim bardzo polecam

I coś na deser http://www.sherlock-holmes.co.uk/home.htm - Muzeum Sherlocka Holmesa :D który jak wiadomo był introwertykiem i postacią fikcyjną, co może być dla niektórych argumentem na to że introwertyzm to też fikcja
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien

Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1210
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Baza Linków Do Wartościowych Stron

Post autor: Inno » 22 mar 2010, 22:24

Piorun23 pisze:Strona autorki "Loner Manifesto" najlepszej książki o samotnikach jaką zdarzyło mi się czytać. Wszystkim bardzo polecam
O, mam tę książkę w planach. Da się ją dostać w Polsce?

zarat pisze:http://www.wykop.pl/artykul/331192/jak- ... oje-zycie/
"Sąsiad z sali zapytał mnie, którą chwilę swojego życia chciałbym przywrócić, przeżyć jeszcze raz dokładnie tak, jak to zrobiłem. Zastanawiałem się kilka dni i nie potrafię powiedzieć..."

W kontekście introwersji urojonej - także...
No i to ma dowodzić, że introwersja nie istnieje?
Bo ja w tym tekście widzę, po pierwsze, nieśmiałość, po drugie, nadmierną wrażliwość, po trzecie, w części nietrafione towarzystwo/środowisko. Wejdź sobie na forum o nieśmiałości http://forum.niesmialosc.net/index.php, a wiele tam przeczytasz podobnych historii. Większość z tamtych osób nie jest introwertykami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 367
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: Baza Linków Do Wartościowych Stron

Post autor: Piorun23 » 22 mar 2010, 22:43

Da się :D
http://www.krainaksiazek.pl/sklep.html?lang_id=1 - przy okazji kolejny pomocny link.
Można też ściągnąć z Amazon.de lub .uk, lub .com (w kolejności kosztów i czasu przesyłki), ale z krainy Książek jest pewniej
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien

Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1210
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Baza Linków Do Wartościowych Stron

Post autor: Inno » 22 mar 2010, 22:57

Piorun23 pisze:Da się :D
http://www.krainaksiazek.pl/sklep.html?lang_id=1 - przy okazji kolejny pomocny link.
Można też ściągnąć z Amazon.de lub .uk, lub .com (w kolejności kosztów i czasu przesyłki), ale z krainy Książek jest pewniej
A, no tę stronę znam, mam na niej kilka upatrzonych anglojęzycznych pozycji. Dobrze, że sprawdza się w rzeczywistości. Ile zapłaciłeś za przesyłkę? Bo jeśli książkę dopiero sprowadzają z zagranicy, to porównam ze stacjonarnym sklepem z zagranicznymi podręcznikami i książkami, może taniej wyjdzie u nich zamówić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 367
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: Baza Linków Do Wartościowych Stron

Post autor: Piorun23 » 23 mar 2010, 8:37

15 zł za kuriera, 16 za Pocztę
Na paczkę raz czekałem czekałem 10 dni, innym razem tylko 5, mimo że podają czas oczekiwania 2 do 3 tygodni.

Dla porównania, paczka z Niemiec około 8 yro (trzeba mieć kartę kredytową lub konto mBank - sprawdzone, nie wszystkie banki obsługują bez problemu przelewy wewnątrz-unijne, choć teoretycznie powinny. Z mBankiem kłopotów brak), z USA za sensowną przesyłkę 30$ (i konieczna karta kredytowa).
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien

kosmita
Intro-wyjadacz
Posty: 406
Rejestracja: 19 lis 2008, 17:08
Płeć: nieokreślona

Re: Baza Linków Do Wartościowych Stron

Post autor: kosmita » 24 mar 2010, 16:41

- Nie rozumieją mnie, nie jestem językiem dla tych uszu. Za długo w istocie żyłem w górach, zanadto wsłuchiwałem się w szelesty drzew i w poszumy strumieni: i oto mowa moja jest dla nich mową paserzy kóz. Dusza moja nieporuszona jest i jasna niczym wzgórza o poranku. Oni jednak sądzą, że jestem zimny i szydercą w żartach okrutnych. I teraz oto spoglądają wciąż na mnie i śmieją się. A śmiejąc się, nienawidzą mnie jeszcze. Lód jest w ich śmiechu.
Żeby nie było, że offtop:
http://peb.pl/nauka-i-technika/270893-r ... w-pdf.html
szukam

Piotrek K.
Rozkręcony intro
Posty: 184
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:38
Płeć: nieokreślona

Re: Baza Linków Do Wartościowych Stron

Post autor: Piotrek K. » 25 mar 2010, 16:26


Awatar użytkownika
borek
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2010, 12:08
Płeć: nieokreślona

Re: Baza Linków Do Wartościowych Stron

Post autor: borek » 20 maja 2010, 13:43

http://www.viva.org.pl/ a nuż ktoś jest zainteresowany pomaganiem słabszym niż ludzie istotom :)
PS. GO VEGE! :D

ODPOWIEDZ