Lenistwo

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Norbert_t
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 11 gru 2013, 19:44
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Lenistwo

Post autor: Norbert_t »

No i siedzie w domu, godzina 23:00, cała przyszłość na głowie.Mówię stanowcze nie. Będę siedział jak ta kura wysiadując jajko, chociaż w marzeniach chęć wylotu w stronę zachodzącego słońca. W sumie nie jest ze mną tak źle. Najważniejszy jest ten pierwszy krok motywacyjny i potem jakoś tak przy okazji zrobię to co miałem zrobić.
enter enigma
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:01
Płeć: kobieta

Re: Lenistwo

Post autor: enter enigma »

Jestem rozleniwiona życiowo. A właściwie - zmęczona życiem. Często nic mi się nie chce - nie znaczy to, że nic nie robię, ale po prostu nie podchodzę do sprawy z entuzjazmem. Potrafię się zmobilizować jeśli muszę - ogólnie to rzadko kiedy robię coś na ostatnią chwilę - ale kiedy nie muszę, to się obijam.
Awatar użytkownika
nika
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:14
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lenistwo

Post autor: nika »

Ja ogólnie lubię nic nie robić.
Awatar użytkownika
Pilotka19
Intronek
Posty: 48
Rejestracja: 08 gru 2019, 15:54
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Tychy

Re: Lenistwo

Post autor: Pilotka19 »

Zawsze byłam uważana za leniwą, ale przychyliłabym się raczej do stwierdzenia wyżej, że to bardziej brak entuzjazmu czy nawet motywacji do robienia pewnych rzeczy. Co innego jeśli chodzi o pracę w moim przypadku. Ciężko mnie z niej wygonić i zawsze wyrabiam 200% normy przez co w oczach współpracowników i przełożonych jestem tą "pracowitą, zaangażowaną i kreatywną". Zupełne przeciwieństwo mnie prywatnie.
I'm in my head again
I took more medicine
Ripped up the parts from my heart and my chest again
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Lenistwo

Post autor: Fairytaled »

Pilotka19 pisze: 15 lut 2020, 13:38 Zawsze byłam uważana za leniwą, ale przychyliłabym się raczej do stwierdzenia wyżej, że to bardziej brak entuzjazmu czy nawet motywacji do robienia pewnych rzeczy. Co innego jeśli chodzi o pracę w moim przypadku. Ciężko mnie z niej wygonić i zawsze wyrabiam 200% normy przez co w oczach współpracowników i przełożonych jestem tą "pracowitą, zaangażowaną i kreatywną". Zupełne przeciwieństwo mnie prywatnie.
Mnie się zawsze wydawało, że lenistwo może być po prostu określeniem tego, że; cytując własne myśli: ''twoje preferencje różnią się od moich, więc jesteś leniwy''. A może tego rodzaju lenistwo jest wyłącznie próbą przeżycia życia w taki sposób, aby wyrządzić światu jak najmniej szkód?

Spytałbym jeszcze na czym polega twoja praca, ale boję się Colda :)
Awatar użytkownika
Pilotka19
Intronek
Posty: 48
Rejestracja: 08 gru 2019, 15:54
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Tychy

Re: Lenistwo

Post autor: Pilotka19 »

Fairytaled pisze: 15 lut 2020, 13:50 Mnie się zawsze wydawało, że lenistwo może być po prostu określeniem tego, że; cytując własne myśli: ''twoje preferencje różnią się od moich, więc jesteś leniwy''.
Zapewne masz w tym teochę racji, zwłaszcza jeśli chodzi o lenistwo związane z np. obowiązkami domowymi. Wszyscy to chyba znamy z autopsji. ;)
Fairytaled pisze: 15 lut 2020, 13:50 A może tego rodzaju lenistwo jest wyłącznie próbą przeżycia życia w taki sposób, aby wyrządzić światu jak najmniej szkód?
Tu się nie zgodzę, a przynajmniej nie w swoim przypadku. Ciężko mi przywołać w swojej głowie przykład takiego zachowania, sytuacji w której mogłabym czy kierowałam się minimalnym wyrządzaniem szkód światu. Więc chyba nie tędy droga w moim przypadku przynajmniej.
Fairytaled pisze: 15 lut 2020, 13:50 Spytałbym jeszcze na czym polega twoja praca, ale boję się Colda :)
Jestem higienistką stomatologiczną, ale ta branża ma to do siebie, że prócz wykonywania samych zabiegów jest jeszcze szereg innych obowiązków. Papierologia gabinetu ogólnie, bezpieczeństwo pracy/pacjentów/współpracowników/etc., kontrola nad materiałami i pracą gabinetu, i tak dalej i tak dalej. Generalnie muszę dbać by wszystko śmigało nie tylko od strony takiej jaką widzi ją pacjent, ale też za kulisami. W dodatku to medyczne dzikie korpo więc ma z tej beczki dużo "naleciałości", w przeciwieństwie do małych, prywatnych gabinecików. Dużo takich drobnych obowiązków, które jednak pozostawione bez nadzoru mogą rozregulować pracę zespołowi z różnych stron.
No i z powodu mojego pracoholizmu, jak to nazywam, jestem tym człowiekiem, który nad tym panuje, a przynajmniej przez 90% czasu. :D
Po prostu tutaj musi wszystko działać i nie ma u mnie tego, że "mi się nie chce", zupełnoe jakby moje lenistwo wtedy ucinało sobie długą drzemkę. Dopóki nie wrócę do domu gdzie się budzi z hukiem.
I'm in my head again
I took more medicine
Ripped up the parts from my heart and my chest again
Awatar użytkownika
romanka
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 30 lis 2019, 22:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

Re: Lenistwo

Post autor: romanka »

Masz racje Pilotka. Ktoś by powiedział, że to niemożliwe jak co najmniej człowiek o dwóch twarzach. W pracy jestem b. pracowita i zdyscyplinowana.Z resztą tego wymaga ode mnie mój zawód. A w domu -"hulaj dusza, piekła nie ma" zupełny luz. To trudne do zrozumienia, gdyż ja b. lubię porządek, czystość i żeby wszystko było na swoim miejscu. Niestety moje mieszkanie odbiega od ideału, bo mi się po prostu nie chce. Są "ważniejsze" sprawy. Moje mieszkanie to nie muzeum więc "ja leżę i kurz leży". Lecz gdy wreszcie posprzątam, to mam wielką przyjemność z faktu, że znowu jest czysto.
nika35
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 31 mar 2020, 8:07
Płeć: kobieta

Re: Lenistwo

Post autor: nika35 »

Jestem bardzo leniwa, nie chce mi się nic robić, zawsze znajdę coś ciekawszego od robienia czegoś w domu, nie lubię sprzątać i gotować, sprzątam tylko jak ktoś mnie do tego zmusi.
ODPOWIEDZ