Wasz nick:]

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Hakuna-Matata
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 06 sie 2011, 23:05
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wasz nick:]

Post autor: Hakuna-Matata »

Kto oglądał "Króla Lwa", ten wie.

"Hakuna Matata - to znaczy: nie martw się" :)
ISTJ/INTJ

UP THE IRONS!
Awatar użytkownika
Sowa
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 06 sie 2011, 23:33
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warmia

Re: Wasz nick:]

Post autor: Sowa »

Hakuna-Matata pisze:Kto oglądał "Króla Lwa", ten wie.

"Hakuna Matata - to znaczy: nie martw się"
Haha, chyba mamy coś wspólnego ;)

Mój nick jest przypadkowy, przy rejestracji spojrzałam na rysunek sowy i tak już zostało... Bo choć to piękne ptaki, to nie identyfikuję się z nimi.
Awatar użytkownika
Emil
Intronek
Posty: 55
Rejestracja: 17 lip 2011, 22:19
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Re: Wasz nick:]

Post autor: Emil »

Sowa pisze:Mój nick jest przypadkowy, przy rejestracji spojrzałam na rysunek sowy i tak już zostało... Bo choć to piękne ptaki, to nie identyfikuję się z nimi.
I mój nick jest przypadkowy, choć nie ukrywam, że imię Emil bardzo mi się podoba i z wielu względów do mnie pasuje.
Życie jest takie, że człowiek często musi się wstydzić tego, co w nim najlepsze, i to właśnie ukrywać przed ludźmi, a nawet przed istotami, które są mu najbliższe.
Ivo Andrić
Awatar użytkownika
Shamicki
Introwertyk
Posty: 119
Rejestracja: 30 lip 2008, 2:07
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Wasz nick:]

Post autor: Shamicki »

Za moich czasów... Jak to studenci za granice wyjeżdżali pieniądze zarabiać.... :P A teraz poważnie przechodząc do rzeczy - Brytyjczycy nie potrafią wypowiedzieć mojego imienia - Przemek, zresztą przekonałem się że nie tylko oni będąc rok temu na konkursie w Budapeszcie- Węgrzy też nie potrafią :P. Kilka lat temu pracowałem w Nottingham, szef nie potrafił wypowiedzieć mojego imienia więc mówił shamick (czyt. szamik lub szmik), by ułatwić wszystkim sprawę na identyfikatorze też miałem napisane shamick a nawet w niektórych dokumentach. I jak wróciłem i opowiedziałem tę historię tak już zostało. Zdrobnienie - szemciuniu :P
(Kiedyś za czasów liceum miałem ksywkę Prymus. Teraz czasami na mnie mówią: Legolas, Rusałka. Niekiedy błędnie - zacytuje "Ale Laska" :], Maczq - prawie samozwańczo chwilę ale nigdy się nie przyjęło. Ale to już osobne historie)
Człowiek tworzy jakąś rzeczywistość, a potem staje się jej ofiarą.
Awatar użytkownika
Marcin
Intronek
Posty: 33
Rejestracja: 13 maja 2010, 3:00
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Poznań i okolice

Re: Wasz nick:]

Post autor: Marcin »

Marcin - od imienia "Marcin" ;) Czasem mam "Marcin R." - "R." od nazwiska. Kombinacje się zaczynają dopiero, gdy te już są pozajmowane. Na szczęście tutaj byłem pierwszym Marcinem podającym swoje imię :)
"rain makes everything better"
Awatar użytkownika
Fist
Introwertyk
Posty: 118
Rejestracja: 04 wrz 2011, 19:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Rumia, Pomorze

Re: Wasz nick:]

Post autor: Fist »

Mój nick? Spójrzcie na podpis, to będzie jasne :D . Pochodzi właśnie od tego wersu piosenki "Ten Thousand Fists" zespołu Disturbed (którego teksty, nawiasem mówiąc, są wyjątkowo introwertyczne).

Pięść (ang. fist) jest swego rodzaju symbolem. Wyobraźcie sobie: wyciągnięta w górę, zaciśnięta pięść. A teraz wyobraźcie sobie cały las takich pięści. Jest w tym jakaś cicha, ale wyjątkowo złowroga groźba, ostrzeżenie, żeby z tym tłumem nie zadzierać. To przekaz bez słów, który mimo tego jest wyjątkowo głośny. Ta wizja jest dla mnie wyjątkowo inspirująca. To wiadomość o ukrytej sile. I to sile miażdżącej.

I według mnie tacy są właśnie introwertycy - stąd nick. Wiecie: niech reszta świata uważa, bo może i jesteśmy mili i nie zawadzamy nikomu bez potrzeby, ale jeśli się z nami zadrze...
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Wasz nick:]

Post autor: MetalMan »

Fist pisze:I według mnie tacy są właśnie introwertycy - stąd nick. Wiecie: niech reszta świata uważa, bo może i jesteśmy mili i nie zawadzamy nikomu bez potrzeby, ale jeśli się z nami zadrze...
Serio taki jestem? Może i tak, nie znam się... :roll:

A MetalMan to tak trochę[za bardzo] ironicznie o sobie. Widzieć minę osób z forum spotykających mnie w realu: bezcenne :lol:
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Awatar użytkownika
cityCAT
Pobudzony intro
Posty: 171
Rejestracja: 02 kwie 2011, 23:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wasz nick:]

Post autor: cityCAT »

Wyobraźcie sobie: wyciągnięta w górę, zaciśnięta pięść. A teraz wyobraźcie sobie cały las takich pięści.
Okładka albumu Ten Thousand Fists <; Muzyka i teksty Disturbeda od zawsze się ze mną 'zlewały', masz racje pisząc, iż są one dość introwertyczne [;
Większość z nas nosi w sobie silne uczucia, które potrafią wyrządzić sporo, spoooroo szkód <;
A MetalMan to tak trochę[za bardzo] ironicznie o sobie. Widzieć minę osób z forum spotykających mnie w realu: bezcenne :lol:
Jeah, ja przetrwałam i szczerze ten nick wcale nie jest od Cb taki odrealniony :D
Actually, I CAN
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Wasz nick:]

Post autor: Padre »

cityCAT pisze:Jeah, ja przetrwałam i szczerze ten nick wcale nie jest od Cb taki odrealniony :D
Mów za siebie, o mały włos do jakiegoś długowłosego, ćwiekami nabijanego nie zagadałem :P
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
SardonicAlly
Pobudzony intro
Posty: 166
Rejestracja: 05 gru 2011, 23:33
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: okolice Krakowa. niezbyt bliskie

Re: Wasz nick:]

Post autor: SardonicAlly »

Etymologia mojego nicku jest dość prosta, można rozumieć na 2 sposoby. Sardonic+Ally albo sardonically (adv)

sardonic (sardoniczny) - disdainfully or ironically humorous; scornful and mocking
ally (sojusznik) - an associate who provides cooperation or assistance

i dla urozmaicenia, parę mniej lub bardziej odpowiedników w języku polskim:
sardoniczny:
ironiczny , uszczypliwy , szyderczy, cyniczny, cierpki, złośliwy, zjadliwy, kąśliwy, kostyczny, gorzki, kwaśny, sarkastyczny, drwiący, kpiący, kpiarski

Gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości dodam, że przyczyną wyboru tegoż właśnie nicka była zdumiewająca zgodność charakteru użytkownika z definicją rzeczonego nicka :P
"The power of accurate observation is called cynicism by those who have not got it." Rest assured I've got it in abundance ;P

5w4, prone to procrastination
ISTP Craftsman I=89% S=79% T=89% P=58%
Awatar użytkownika
cityCAT
Pobudzony intro
Posty: 171
Rejestracja: 02 kwie 2011, 23:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wasz nick:]

Post autor: cityCAT »

SardonicAlly pisze:ironiczny , uszczypliwy , szyderczy, cyniczny, cierpki, złośliwy, zjadliwy, kąśliwy, kostyczny, gorzki, kwaśny, sarkastyczny, drwiący, kpiący, kpiarski
Musiałaś się więc mocno wstrzymywać na spotkaniu w Kraku :P Nie było widać :P
Actually, I CAN
Awatar użytkownika
SardonicAlly
Pobudzony intro
Posty: 166
Rejestracja: 05 gru 2011, 23:33
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: okolice Krakowa. niezbyt bliskie

Re: Wasz nick:]

Post autor: SardonicAlly »

Serio, nie było widać? No, to elegancko, znaczy, wewnętrzny cenzor działa bez zarzutu :P

Już dobrych parę lat temu zauważyłam, że bez włączania "wewnętrznego cenzora" moje interakcje z resztą społeczeństwa są znikome i kończą się podejrzanie szybko. Więc włączam i filtruję nieco moje wypowiedzi :P Mojego prawdziwie złośliwego "ja" mają okazję doświadczyć ci, którzy czegoś ode mnie potrzebują przed południem, istoty ludzkie z gatunku panicznie głupich + moja rodzina, której nie oszczędzam, bo i tak już przywykła. :twisted:
"The power of accurate observation is called cynicism by those who have not got it." Rest assured I've got it in abundance ;P

5w4, prone to procrastination
ISTP Craftsman I=89% S=79% T=89% P=58%
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Wasz nick:]

Post autor: Padre »

cityCAT pisze:Musiałaś się więc mocno wstrzymywać na spotkaniu w Kraku :P Nie było widać :P
Spoko, Kocie, przed Twoim przyjściem raz walnęła tak, że nawet mi dech zaparło :-P
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
SardonicAlly
Pobudzony intro
Posty: 166
Rejestracja: 05 gru 2011, 23:33
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: okolice Krakowa. niezbyt bliskie

Re: Wasz nick:]

Post autor: SardonicAlly »

Spoko, Kocie, przed Twoim przyjściem raz walnęła tak, że nawet mi dech zaparło :-P
eh. żegnaj, zbyt pochlebny image'u :P
"The power of accurate observation is called cynicism by those who have not got it." Rest assured I've got it in abundance ;P

5w4, prone to procrastination
ISTP Craftsman I=89% S=79% T=89% P=58%
Awatar użytkownika
cityCAT
Pobudzony intro
Posty: 171
Rejestracja: 02 kwie 2011, 23:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wasz nick:]

Post autor: cityCAT »

Padre pisze:Spoko, Kocie, przed Twoim przyjściem raz walnęła tak, że nawet mi dech zaparło :-P
To dlatego Padre miałeś takie czerwoniuśkie lica jak się reszta pojawiła :P
Ciekawe co mu powiedziałaś SardonicAlly :P
Padre pisze:Spoko, Kocie,
...mów mi jeszcze :D
Actually, I CAN
ODPOWIEDZ