Ulubione miasto, miejsce

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
ponuraczek
Pobudzony intro
Posty: 172
Rejestracja: 06 gru 2014, 21:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: ponuraczek »

Papaja pisze:
ponuraczek pisze:W Krakowie najpiękniejszy jest rynek i ogólnie stare miasto. Poza tymi okolicami, to jest miasto jak każde inne, chociaż niektóre miasta są chyba brzydsze.
Prawda, ale na mnie najwieksze wrazenie zrobil stary rynek "po ciemku". Gdy wszystko bylo tam tak fajnie podswietlone czulo sie pewna magie,troche tajemniczosc, cos niesamowitego. No i prawie nikogo nie bylo, nawet golebi. To samo miejsce w srodku dnia juz tak genialnie nie wygladalo.
Faktycznie rynek nocą jest dużo piękniejszy. Raz nawet trafiłam tam, gdy grał jakiś zespół jazzowy koło którejś z restauracji. Jakbym znalazła się w innym świecie.
W ogóle wydaje mi się, że cały świat jest piękniejszy nocą. To chyba zasługa takiej tajemniczości, którą noc tworzy.
"Jeżeli o mnie chodzi, nigdy nie miałem przekonań. Zawsze miałem wrażenia. "
Fernando Pessoa
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: Papaja »

No wlasnie wiele miejsc wyglada bajkowo noca, ale wazne tez jest odpowiednie oswietlenie. Pewnie jakby rynek nie byl odpowiednio oswietlony juz by tak fajnie nie wygladal.
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
thali
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 02 lut 2013, 5:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Wiedeń

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: thali »

Zdecydowanie Wieden! Mam przyjemnosc mieszkac w tym cudnym miescie i juz mi jest przykro, ze to tylko tymaczasowo. Wieden ma dusze - wyglada slicznie i w dzien, i w nocy. Duzo starych, zadbanych kamienic, Starowka, wszedzie czysto, schludnie i bezpiecznie, klimatyczne kawiarnie, duzo parkow, sciezki wzdluz Dunaju czy kanalu, wzgorza wokol miasta. I do tego atrakcje, jak np. w grudniu jarmarki swiateczne, teraz duze lodowisko wylane pod Ratuszem, a latem wiele darmowych koncertow, festiwal filmowy na swiezym powietrzu czy kapiele w Dunaju (!), bo woda jest taka czysta. Zachecam Was do przyjazdu, bo wbrew pozorom - wcale nie jest az tak daleko z Polski :)
INFJ z silnie rozwinietym T
Awatar użytkownika
vatnajökull
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 08 lis 2014, 14:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 6w6
Lokalizacja: 64°35'46.5"N 16°55'39.6"W
Kontakt:

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: vatnajökull »

Papaja pisze:nawet golebi
Nie wierzę! :O

Zdarzyło mi się spacerować po centrum Krakowa nocą, a w zasadzie już nad ranem, po 4... i wtedy zauważyłam, że to jest jedyna pora, kiedy można się tam w miarę dobrze poczuć. Bez nadmiaru turystów, mieszkanców, studentów, (gołębi).
Mimo to, w tym mieście jest jedno miejsce, które zawsze chętnie odwiedzam i wszystkim zwiedzającym polecam - Nowa Huta. :>
To zupełnie inne oblicze Krakowa z arcyciekawą architekturą.


Ok, co do tematu - moim ulubionym miastem w Polsce jest Cieszyn (to miasto, którego pewna budowla widnieje na 20-sto złotówce :D). Jest to chyba jedyne w Polsce miasto w dwóch panstwach, ma wszystko co najlepsze w miastach, a do tego jest niewielki, niezatłoczony i tętni życiem kultularnym (np. festiwale: kino na granicy, wakacyjne kadry).
Lubię Warszawę i Poznań za to, że są względnie czyste, a Wrocław za to, że obrodził w ciekawe wydarzenia i pozytywnych ludzi.
Ulubione miasto za granicą to chyba szwedzki Lund, a i nieźle wypada Praga (ale tu znowu problem stanowi zbyt duża liczba turystów, fuj :<).
Obrazek
Awatar użytkownika
koszka matreszka
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 11 lut 2015, 20:56
Płeć: kobieta
Enneagram: 6w5
MBTI: ENFJ

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: koszka matreszka »

i wtedy zauważyłam, że to jest jedyna pora, kiedy można się tam w miarę dobrze poczuć. Bez nadmiaru turystów, mieszkanców, studentów, (gołębi)
Za to z nadmiarem śmieci. :X
Jeszcze czarne pod kopalniami
hałdy i widma domostw.
Przyszłość przed nami!
Byt określa świadomość!
Awatar użytkownika
Corpseone
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 02 lip 2014, 11:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: Corpseone »

Jest to chyba jedyne w Polsce miasto w dwóch panstwach,
A Zgorzelec/Gorlitz?
Awatar użytkownika
vatnajökull
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 08 lis 2014, 14:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 6w6
Lokalizacja: 64°35'46.5"N 16°55'39.6"W
Kontakt:

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: vatnajökull »

koszka matreszka pisze:Za to z nadmiarem śmieci. :X
akurat była ta pora, kiedy panowie w pomarańczowo-niebieskich kombinezonach (MPO, czy jak się to tam nazywa) pozbywali się tego bałaganu z ulic, więc śmieci ani ani :>
Corpseone pisze:A Zgorzelec/Gorlitz?
No właśnie "chyba". Nie wiedziałam, już wiem. Pewnie odwiedzę to miejsce!
Obrazek
Awatar użytkownika
NoxVurme
Introwertyk
Posty: 90
Rejestracja: 15 maja 2014, 18:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w2
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Chory umysł i Dewiacje Intelektualne

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: NoxVurme »

Toruń, a w szczególności plac Katarzyny i Kafejka o pięknej nazwie "Pod żubrem" . Miły klimat mało ludzi i pyszna aromatyczna kawa.
Człowiek rodzi się miękki i słaby a umiera twardy i mocny-- Lao Tsy
https://www.youtube.com/watch?v=DTZaU5vwhXg
saizou

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: saizou »

NoxVurme pisze:Toruń, a w szczególności plac Katarzyny i Kafejka o pięknej nazwie "Pod żubrem" . Miły klimat mało ludzi i pyszna aromatyczna kawa.
W pełni się zgadzam. Klimat Torunia jest nie do podrobienia, urokliwie, wąskie staromiejskie uliczki, bulwar nad Wisłą, serdeczni ludzie i oczywiście pierniki.
Awatar użytkownika
MichalLodz
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 12 kwie 2014, 21:42
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Łódź

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: MichalLodz »

Bardzo podobał mi się Białystok, zgadzam się również co do Torunia. Jest tyle pięknych miast do zwiedzenia, a tak mało czasu.
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: Papaja »

ostatnio odkrylam nowa przyjemna miejscowke, plac sw Marka w Wenecji, fakt faktem bywa zatloczony, ale jest przepiekny
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Awatar użytkownika
Ceper
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 11 paź 2014, 0:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: Ceper »

Tatry, Kaszuby i Gdynia/Gdańsk (zwłaszcza w niedzielę poza sezonem bo mały ruch, cisza i spokój)
Naomi
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2016, 15:17
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: Naomi »

Z polskich miast oczywiście Kraków, chociaż może niekoniecznie sam rynek. Bardziej jego spokojniejsze oblicze, jak choćby Zakrzówek.
A z europejskich miast Paryż. Pokochałam to miasto jeszcze zanim je odwiedziłam, a teraz marzę o tym, żeby kolejny raz tam pojechać, ale tym razem na dłużej.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: Coldman »

ZAwsze chciałbym pojechać do Lizbony i pozwiedziać to piękne miasto, pozwiedzać stare miasto, poczuć ten zapach i wstąpić do jakieś kawiarni i napić się dobrej kawy Aż mnie dreszcze przeszły to moje marzenie. Tak samo Porto jest równie pięknie <3
A u nas w Polsce to tylko nasze piękne Tatry, uwielbiam chodzić po górach, niezapomniane widoki.
GRyf
Intronek
Posty: 55
Rejestracja: 09 lip 2016, 12:38
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 2w1

Re: Ulubione miasto, miejsce

Post autor: GRyf »

Moim ulubionym miejscem jest albo jezioro Klimkówka albo góry stołowe.
Piękne miejsca, nad tym pierwszym można właściwie w 100% odciąć się od cywilizacji( brak zasięgu w promieniu 10 km) jak i od ludzi
Piękne widoki, ptaki, szum wody
Polecam!!
"Przystosowanie to ewolucja, ewolucja to siła, jednak siła to pułapka w którą wpadli przywódcy."
ODPOWIEDZ