Powody dla których jestem na forum

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.

powody dla których jestem na forum

chcę poznać nowych znajomych wirtualnie
85
23%
chcę poznać nowych znajomych realnie
91
24%
chcę poznać drugą połówkę
60
16%
chcę się dowiedzieć więcej o Introwertykach
78
21%
jestem tu z nudów ale niczego nie wykluczam
44
12%
jestem tu z nudów, chcę tylko poczytać
14
4%
 
Liczba głosów: 372

Awatar użytkownika
Paweł Jacek
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 16 kwie 2016, 17:18
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: powody dla których jestem na forum

Post autor: Paweł Jacek »

Czasem mój nastrój tak się waha, że sam nie wiem czego chcę :\
Nie jestem w stanie, oczywiście ze względu na nieśmiałość poznawać ludzi na ulicy, zagadywać ich itd.
Próbowałem kilka razy umawiać się na jakieś wyjście z kimś gdzieś, ale zazwyczaj nie wyszło...chyba taki pech.
Dlatego teraz często się zastanawiam czy to ma sens, pchanie się na siłę gdzieś...pisać te ogłoszenia typu - wyjdę gdzieś, umówię się ,poznam nowych znajomych, spotkam się na kawę, wyjdę na spacer itp i itd...
Nie szukam tzw połówki - chciałbym raczej poznać kogoś z kim można posiedzieć, spotkać się i zrobić cokolwiek bez wymawiania sobie wszystkich tych bzdur typu - a ruszył byś się gdzieś, uśmiechnął, nie bądź ponurak (tu akurat moi znajomi nie mówią mi tak i za to ich cenię - są normalni)
Jak już napisałem, mam znajomych, ale ktoś kto czuje podobnie i rozumie cię bez słów jest bezcennym skarbem.
Jesteśmy tym, czym są nasze myśli
Awatar użytkownika
Merigold
Rozkręcony intro
Posty: 324
Rejestracja: 11 lut 2016, 18:58
Płeć: kobieta

Re: powody dla których jestem na forum

Post autor: Merigold »

ta_cicha pisze:Jestem tu głównie dlatego, że brakuje mi w życiu kogoś podobnego do mnie pod względem charakteru, z kim mogłabym porozmawiać, pośmiać się, spędzić wspólnie czas i nie czuć, że od niego "odstaję". Szukam przyjaciółki (chociaż przyjacielem też nie pogardzę :P )
Też jestem z Poznania. Można byłoby pomyśleć o jakimś introsiowym poznańskim spotkaniu - na pewno chętnie bym na nie przyszła. :)

Pawle Jacku, to może jakieś spotkania w grupie np. przez to forum? W cztery oczy spoczywa na Tobie większa presja, by mówić, zabawiać, wymyślać jakieś tematy. W większej grupie chyba idzie to lżej.
Awatar użytkownika
ta_cicha
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 29 kwie 2016, 21:11
Płeć: kobieta
Enneagram: 6w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Poznań

Re: powody dla których jestem na forum

Post autor: ta_cicha »

Poznańskie introsiowe spotkanie brzmi nieźle :)
*To jest bardzo kreatywny podpis, który sprawia, że ludzie, którzy mnie nie znają, od razu myślą, że jestem fajna.*
psubrat
Intro-wyjadacz
Posty: 416
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:29
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: powody dla których jestem na forum

Post autor: psubrat »

Ja jestem głównie w nadziei na poznanie dodatkowych znajomych. Stęskniłem się za czasami życia studenckiego-akademikowego (10 lat temu), gdzie wiele czasu spędzało się z kolegą bez celu, bez odmierzania ile jeszcze czasu możemy sobie razem posiedzieć. Kilku dobrych kolegów, na których mi zależy, mam, ale suma czasu spędzanego z nimi (z każdym z osobna; nie towarzyszą mi wszyscy jednocześnie) mnie nie satysfakcjonuje.

Nie czuję niedoboru towarzystwa kobiecego, ponieważ utrzymuję kontakty z kilkoma kobietami z rodziny, natomiast odczuwam wyraźny niedobór towarzystwa męskiego.
Ożenić się, to jest poz­być się połowy swoich praw i pod­woić w za­mian swo­je obo­wiązki. (Schopenhauer)

Jeśli chodzi o wspólne, interesujące spędzanie wolnego czasu, to mężczyźni i kobiety pasują do siebie jak woda i olej.
Awatar użytkownika
aporia
Pobudzony intro
Posty: 138
Rejestracja: 13 maja 2015, 18:43
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: powody dla których jestem na forum

Post autor: aporia »

Głównie z powodu wątku: Gry i zabawy społeczne ;)
Nic się nie da zmienić, statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: powody dla których jestem na forum

Post autor: Coldman »

Dobry powód
Obrazek
Awatar użytkownika
aporia
Pobudzony intro
Posty: 138
Rejestracja: 13 maja 2015, 18:43
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: powody dla których jestem na forum

Post autor: aporia »

Lepszego nie potrafię znaleźć...
Nic się nie da zmienić, statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.
Des
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 02 sty 2016, 22:13
Płeć: nieokreślona

Re: powody dla których jestem na forum

Post autor: Des »

Będę szczera.. Byłam tu jakieś 2 lata temu (i mi się tu chyba nie spodobało), wtedy ograniczałam kontakty z ludźmi jeszcze bardziej. Zniknęłam z neta na parę miesięcy. Zanim zarejestrowałam się na nowo, to czytałam wiadomości mailowe ,które z kimś z tego forum wymieniałam i to mi o tym forum przypomniało. Śmieszne jest to,że nie wiem jaki ta osoba miała tu nick. Jeśli czasem tu wpada, to pozdrawiam serdecznie. :)
Powodem jest to,że chcę zmienić swoje podejście do ludzi. Czasami potrzebuję kontaktu z drugim człowiekiem i chciałam poznać ludzi podobnych troszkę do mnie. To forum ma klimat. Ma coś czego nie udało mi się znaleźć nigdzie indziej. Dzięki postom innych użytkowników wiele się uczę o drugim człowieku, o różnych osobowościach.
No i cieszę się,że jednak ktoś czasem do mnie napisze.. to miłe. ;) Ah, przyznam też, że lubię czytać niektórych użytkowników, poprawiają mi nastrój (często są to posty niekierowane do mnie ,ale jaram się tym,że ktoś ma podobne poczucie humoru do mojego) :P
Awatar użytkownika
krucha_babeczka
Introwertyk
Posty: 113
Rejestracja: 15 lis 2015, 19:58
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: powody dla których jestem na forum

Post autor: krucha_babeczka »

Jestem tutaj w celach terapeutycznych. Nie chcę zatracić umiejętności wyrażania myśli (co prawda lepiej byłoby mówić niż pisać ale dobre i to). Poza tym usiłuję przekonać sama siebie, że są ludzie, których interesuje co mam do powiedzenia, w co nigdy nie wierzyłam.
Awatar użytkownika
Mac
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 23 maja 2016, 0:54
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP-T

Re: powody dla których jestem na forum

Post autor: Mac »

Dlaczego samozwańczy introwertyk rejestruje się na forum dla introwertyków? Jestem zagorzałym indywidualistą, ale z drugiej strony poznanie ludzi o podobnym temperamencie jest na swój sposób ekscytujące. W internecie już od dawien dawna jestem widmem. Udzielam się sporadycznie, niemal nigdy. Zakładam, że z większością ludzi nie warto dyskutować, zwłaszcza w sieci. Być może tutaj będzie inaczej? No i nie ukrywam, iż interesuje mnie introwertyczna płeć przeciwna. Ekstrawertyczki bywają urocze na chwilę, ale dłuższą metę wysysają zbyt wiele energii. Nie chodzi o kwestie "matrymonialne", po prostu lubię kobiece towarzystwo. Wprowadzają pewną łagodność w nasze życie. Odbiegam od tematu.
By sprawdzić, czy bezludna wyspa jest naprawdę bezludna.
jinx
Intronek
Posty: 26
Rejestracja: 13 kwie 2016, 19:01
Płeć: mężczyzna

Re: powody dla których jestem na forum

Post autor: jinx »

Jestem po prostu ciekaw czy mój specyficzny charakter i dziwny sposób myślenia jest typowy dla introwertyków czy po prostu sam jestem jakiś dziwny ;). Także jestem po to, aby nawiązać jakieś znajomości, bo najdłuższą znajomość mam z paroma wirtualnymi kumplami (od 7 lat). Jeśli chodzi o rzeczywistych, to zawsze się kończyły, gdy zmieniałem szkołę/uczelnię/pracę/miasto czyli max. 3 lata.
Magnolia

Re: powody dla których jestem na forum

Post autor: Magnolia »

Przede wszystkim po to aby poszerzyć wiedzę na temat introwetycznosci :D A tak poza tym są jeszcze inne powody np. Przynależność do grupy, są tu bardzo interesujące tematy, ludzie którzy mają tak samo jak ja :wink:
Buntownikzwyboru
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 03 cze 2016, 21:12
Płeć: mężczyzna

Re: powody dla których jestem na forum

Post autor: Buntownikzwyboru »

Chyba po to żeby się przekonać że nie jestem świrem
..świadomość że jest dużo dusz czujących podobnie pomaga.
Nie_z_tego_świata
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 05 cze 2016, 21:16
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: INFP

Re: powody dla których jestem na forum

Post autor: Nie_z_tego_świata »

Żeby pobyć, przynajmniej wirtualnie, wśród ludzi, którzy są podobni do mnie i mają podobne problemy w życiu codziennym. Na forum jestem nowa i nie przeglądałam go jeszcze zbyt dokładnie, ale myślę, że dział nieśmiałość przejrzę w najbliższym czasie :). Staram się zmieniać i działać w "realu", ale myślę, że obecność na forum, które, chociaż w teorii skupia ludzi o podobnej osobowości, może być podporą w chwilach kiedy czuję się jak totalny freak nieudacznik, bez perspektyw na lepsze czasy. Myślę, że będę więcej czytać niż się udzielać, ale tak jak niektórzy też chcę powiększyć swoja wiedzę o introwertyzmie i poczuć że nie jestem sama. Choć przeglądając zupełnie pobieżnie forum widziałam, że można tu znaleźć rozmowy na każdy temat, co również wydaję mi się interesujące i pozytywne. Także zaczynam moją znajomość z forum i jestem ciekawa jak się ona rozwinie :).
Awatar użytkownika
kubao
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 06 cze 2016, 20:18
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 3w4
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Gliwice

Re: powody dla których jestem na forum

Post autor: kubao »

Moja sytuacja jest podobna jak u przedmówczyni. Naprawdę fajna sprawa, że jest w sieci kącik gdzie można spotkać podobnych do siebie ludzi. Na pewno dobrze jest poznać problemy ludzi o podobnym charakterze tak aby samemu lepiej sobie z nimi radzić. Mam też cichą nadzieję poznać jakąś osobę (może koleżankę? ;), z którą będę mógł zamienić parę słów na wspólne tematy.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ