Który internetowy test osobowości uważacie za najcelniejszy?

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Coro
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 24 lis 2015, 13:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Który internetowy test osobowości uważacie za najcelniejszy?

Post autor: Coro »

Witam,

Otóż kieruję się do Was z takim pytaniem, bo mam wątpliwości, co do paru internetowych testów osobowości. Dokładnie chodzi mi o http://www.mypersonality.info i http://www.16personalities.com/. Pierwszy wskazuje, że jestem INTJ, a drugi, że ISFJ.

Przeczytałem opisy obu typów i w sumie... w każdym znalazło się coś, co mógłbym przypisać do siebie. Jest możliwe, że żaden z nich nie dominuje?

Korzystaliście, z którychś z wymienionych testów? Jak oceniacie ich celność na sobie?
Nestor

Re: Który internetowy test osobowości uważacie za najcelniejszy?

Post autor: Nestor »

Z moich obserwacji wynika, że ten pierwszy podlinkowany jest popularniejszy.

Któryś na pewno dominuje, ale jeśli jesteś np. ambiwertykiem, to przechył w którąś ze stron będzie bardzo mały, ale będzie. Mówi się, że nie ma idealnych introwertyków ani ekstrawertyków.

Z testów rzadko korzystam, ponieważ w niektórych kryteria są źle dobrane albo nieistotne. Dlatego sam stworzyłem klasyfikację osobowości "Koło Nestora". Natomiast jeśli już mam wybierać, to tylko typy temperamentów Hipokratesa.
Awatar użytkownika
ponuraczek
Pobudzony intro
Posty: 172
Rejestracja: 06 gru 2014, 21:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Który internetowy test osobowości uważacie za najcelniejszy?

Post autor: ponuraczek »

Zawsze możesz poszukać i zrobić trzeci test gdzieś indziej :P

A tak na serio to możesz poczytać o tym, co oznaczają poszczególne literki i sam wywnioskować. Gdzieś był taki test chyba, gdzie można było sprawdzić, do jakich różnych typów się pasuje w jakim stopniu. Możliwe, że jesteś IXXJ. Tam w tych testach są chyba procentowe wyniki, jeśli chodzi o daną cechę, to możesz sobie porównać.
Poza tym, w tym drugim teście można chyba oceniać w jakim stopniu utożsamia się człowiek ze stwierdzeniem, zamiast wyboru 0 lub 1, więc on wydaje mi się bardziej adekwatny.
"Jeżeli o mnie chodzi, nigdy nie miałem przekonań. Zawsze miałem wrażenia. "
Fernando Pessoa
Awatar użytkownika
Coro
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 24 lis 2015, 13:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Który internetowy test osobowości uważacie za najcelniejszy?

Post autor: Coro »

Nestor pisze:Z moich obserwacji wynika, że ten pierwszy podlinkowany jest popularniejszy.
Popularniejszy, ale czy lepszy, hę? Popularny aktor-celebryta, nie koniecznie jest dobry w swoim fachu ;)
ponuraczek pisze:Zawsze możesz poszukać i zrobić trzeci test gdzieś indziej :P

A tak na serio to możesz poczytać o tym, co oznaczają poszczególne literki i sam wywnioskować. Gdzieś był taki test chyba, gdzie można było sprawdzić, do jakich różnych typów się pasuje w jakim stopniu. Możliwe, że jesteś IXXJ. Tam w tych testach są chyba procentowe wyniki, jeśli chodzi o daną cechę, to możesz sobie porównać.
Poza tym, w tym drugim teście można chyba oceniać w jakim stopniu utożsamia się człowiek ze stwierdzeniem, zamiast wyboru 0 lub 1, więc on wydaje mi się bardziej adekwatny.
Wziąłem trzeci i wyszło... ISTJ. Trochę zaczyna mi się w głowie mieszać :|
Sprawdzałem znaczenie literek po otrzymaniu pierwszego wyniku, ale zbytnio się w nie nie zagłębiałem. Jak znajdę czas to pobawię się dokładnie z liczbami i literkami, chyba tak będzie najlepiej :)


Dzięki za Wasze odpowiedzi :D
Awatar użytkownika
littleladypunk
Intronek
Posty: 26
Rejestracja: 04 sty 2016, 12:35
Płeć: kobieta
MBTI: INTP

Re: Który internetowy test osobowości uważacie za najcelniejszy?

Post autor: littleladypunk »

Dla mnie najlepszy jest ten 16personalities i jak go sobie zrobiłam i czytałam wyniki, to ciągle miałam takie "o, dokładnie!"
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 380
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Który internetowy test osobowości uważacie za najcelniejszy?

Post autor: patha »

Brzmienie pytań w drugim teście znacznie bardziej mi odpowiadało.
Krata_Browara
Introwertyk
Posty: 85
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Który internetowy test osobowości uważacie za najcelniejszy?

Post autor: Krata_Browara »

Ja też w swoim przypadku zauważam dużą zbieżność wyniku testu eneagramowego z moimi rzeczywistymi cechami :) Chociaż nie powiedziałbym, że jest to zbieżność 100%, bo pewnych cech w ogóle w sobie nie dostrzegam, a inne które posiadam nie są ujęte w ramach mojego :twisted: obrazoburczego :twisted: typu. W eneagramie podoba mi się podział na typ zdrowy, zaburzony i bardzo zaburzony, osoby z podobnym "zestawem startowym" mogą się rozwijać w sposób dający zupełnie inny efekt końcowy.
Ten, kto wyzwala z siebie bestię, pozbywa się bólu bycia człowiekiem.
Patrycjusz
Rozkręcony intro
Posty: 280
Rejestracja: 08 sty 2015, 15:47
Płeć: mężczyzna

Re: Który internetowy test osobowości uważacie za najcelniejszy?

Post autor: Patrycjusz »

Krata_Browara pisze:W eneagramie podoba mi się podział na typ zdrowy, zaburzony i bardzo zaburzony, osoby z podobnym "zestawem startowym" mogą się rozwijać w sposób dający zupełnie inny efekt końcowy.
Nie zapominajmy o poziomach przeciętnych, które jak to w rozkładzie normalnym bywa, ma większość ludzi. Według tego mój poziom to 6, bezsprzecznie, od kołyski i chyba aż po grób.

Za najcelniejszy test osobowości uważam opinię osób trzecich. Przesiać te opinie przez ich własne zniekształcenia, zrobić z tego jakąś wartość średnią i o.
Mistyk
Wystygł.
Wynik:
Cynik.
ODPOWIEDZ