w co się bawiliście w dzieciństwie?

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: w co się bawiliście w dzieciństwie?

Post autor: highwind »

WAAAAT. Jestem w szoku. Nie pamiętałem żeby gumy kulki i Turbo tak długo utrzymały się przy życiu.
Manala
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 28 gru 2015, 22:11
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 4w5

Re: w co się bawiliście w dzieciństwie?

Post autor: Manala »

Większość moich zabaw z dzieciństwa to odgrywanie ról albo tworzenie wyimaginowanego świata pełnego ciekawych postaci. Bawiłam się sama, bo w okolicy nie było żadnych dzieciaków, chociaż rodzice zabrali mnie kilka razy na jakiś plac zabaw. Ale to nie było tak fascynujące jak zagłębianie się w wyobraźni, nawet nie potrzebowałam do tego zabawek. Jak tak teraz o tym myślę to niektóre z odgrywanych przeze mnie scenek były strasznie creepy - pożary, umieranie z głodu, bycie pożeraną przez dzikie zwierzę... Czasami jeszcze układałam smutne historie przy których autentycznie zaczynałam płakać. o.O Ale poza tym przeżyłam wtedy dużo cudownych przygód, uprawiałam każdy zawód, byłam przedstawicielem każdej rasy we wszechświecie, ratowałam świat, niszczyłam świat, życie wykorzystane w 100% xD
spy
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 25 lip 2015, 19:18
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Kraków

Re: w co się bawiliście w dzieciństwie?

Post autor: spy »

Manala pisze:Większość moich zabaw z dzieciństwa to odgrywanie ról albo tworzenie wyimaginowanego świata pełnego ciekawych postaci. Bawiłam się sama, bo w okolicy nie było żadnych dzieciaków, chociaż rodzice zabrali mnie kilka razy na jakiś plac zabaw. Ale to nie było tak fascynujące jak zagłębianie się w wyobraźni, nawet nie potrzebowałam do tego zabawek. Jak tak teraz o tym myślę to niektóre z odgrywanych przeze mnie scenek były strasznie creepy - pożary, umieranie z głodu, bycie pożeraną przez dzikie zwierzę... Czasami jeszcze układałam smutne historie przy których autentycznie zaczynałam płakać. o.O Ale poza tym przeżyłam wtedy dużo cudownych przygód, uprawiałam każdy zawód, byłam przedstawicielem każdej rasy we wszechświecie, ratowałam świat, niszczyłam świat, życie wykorzystane w 100% xD
nareszcie ktoś z zabawami jak moje! bo już się co nieco martwiłam, że może psychiatra i te sprawy... tyle przeżyć i emocji, czyż nie? eskapizm, życie wewnętrzne - właściwie po dziś dzień to uprawiam... :? a Ty?
Des
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 02 sty 2016, 22:13
Płeć: nieokreślona

Re: w co się bawiliście w dzieciństwie?

Post autor: Des »

Zabaw było mnóstwo. Przeróżnych. Ciekawe czy zliczę... zabawy autkami, lalkami szmaciankami, miśkami; wymyślanie różnych potworków z trawy (plotłam takie cosik z trawy a wyobraźnia pomagała mi nawet zauważać w tym twarze i włosy! :D ) ; wszystkie lalki i misie musiały wysłuchiwać moich koncertów, uczyć się w szkole, organizowałam im urodzinki i śluby; projektowałam ubranka zabawkom i tworzyłam im domki.
Skakanki , skakanie przez gumę, piaskownica,klasy, podchody, chowany, berek, głupi jaś, właściwie większość zabaw piłką nie pamiętam (najwięcej było kumpli,więc oni nauczyli mnie grania w piłkę na różne sposoby) ; piłka nożna ; badminton ; skakanie po drzewach i zabawa w power reangers (zawsze byłam tą żółtą) :D gry planszowe, karciane, ping pong, bilard (koleżanka miała swojego bilarda w domu) ; zabawy w dom , lekarzy, wojny, walki rycerzy; ;p Zbierałam także te zabawki z kinder niespodzianek... ale babcia mi to w końcu wyrzuciła :(
Dzieciństwo było super (a właściwie wakacje).

Ahh...i miałam grę podłączaną do telewizora. Mario xD Miałam wtedy przyjaciela ,który grał w to ze mną całymi dniami. To były czasy..

Choć w szkole to wyglądało już zupełnie inaczej. W szkole udawaliśmy,że się nie znamy. No i w szkole była zabawa z karteczkami ;) takie wymienianie się różnymi obrazkami (czy to słodkich zwierzątek ,czy jakichś bohaterów z bajek).
Manala
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 28 gru 2015, 22:11
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 4w5

Re: w co się bawiliście w dzieciństwie?

Post autor: Manala »

spy pisze:nareszcie ktoś z zabawami jak moje! bo już się co nieco martwiłam, że może psychiatra i te sprawy... tyle przeżyć i emocji, czyż nie? eskapizm, życie wewnętrzne - właściwie po dziś dzień to uprawiam... :? a Ty?
No zabawa przednia, nadal to robię, chociaż już nie do tego stopnia. Właściwie tylko kiedy jestem gdzieś unieruchomiona na dłuższy czas albo wykonuję jakąś monotonną pracę fizyczną. Nawet jazda tramwajem jest fascynująca :D Co to za niewesoła minka przy wyznaniu o eskapizmie? Umiejętność zapewniania sobie tak prostej rozrywki to dar ;3
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: w co się bawiliście w dzieciństwie?

Post autor: Coldman »

Manala pisze:
spy pisze:nareszcie ktoś z zabawami jak moje! bo już się co nieco martwiłam, że może psychiatra i te sprawy... tyle przeżyć i emocji, czyż nie? eskapizm, życie wewnętrzne - właściwie po dziś dzień to uprawiam... :? a Ty?
No zabawa przednia, nadal to robię, chociaż już nie do tego stopnia. Właściwie tylko kiedy jestem gdzieś unieruchomiona na dłuższy czas albo wykonuję jakąś monotonną pracę fizyczną. Nawet jazda tramwajem jest fascynująca :D Co to za niewesoła minka przy wyznaniu o eskapizmie? Umiejętność zapewniania sobie tak prostej rozrywki to dar ;3
viewtopic.php?f=30&t=1816&hilit=eskapizm - Wątek do eskapizmu
Eskapizm w życiu dziecka, jest ważną rzeczą, jednak powinno się z tego wydorośleć. Fajne jest się przenieść w inny świat, ale to ma swoje granice, które łatwo przekroczyć.
Awatar użytkownika
Ceper
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 11 paź 2014, 0:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Gdynia

Re: w co się bawiliście w dzieciństwie?

Post autor: Ceper »

statki, makao, resoraki, Lego Technic, chatka puchatka, ganianego, piłka nożna gdzie się tylko dało np. przy trzepaku, walki kijami, w policję i złodzieja, w wojnę..o albo kładłem sobie plastikowe wieko od dużego, żółtego pudła na kolanach i sobie wkręcałem jak prowadzę autobus :D no a później zacząłem oglądać cartoon network i diabli wzięli moją wyobraźnię ;]
martuella

Re: w co się bawiliście w dzieciństwie?

Post autor: martuella »

Najwięcej czasu poświęcałam chyba czytaniu książek, puzzlom i rysowaniu. Pamiętam, że po przeczytaniu bajki dopowiadałam sobie jej ciąg dalszy albo wymyślałam zupełnie inną fabułę, dopasowując ją do ilustracji. Grałam sama ze sobą w gry planszowe, bawiłam się w dom, czasem grałam na pegasusie, ale średnio mi to wychodziło :D Lalki i pluszaki służyły raczej za ozdobę półki, rzadko się nimi bawiłam, chociaż na barbie ćwiczyłam obcinanie włosów i skracanie sukienek :D Z bratem bawiliśmy się w chowanego, lego, graliśmy w piłkę nożną, często chodziliśmy na teren łódzkiej ASP i zastawialiśmy pułapki na ludzi :D Z innymi dziećmi bawiłam się bardzo rzadko. Pamiętam, że kiedyś byłam z mamą u takiej przyszywanej ciotki i miałam bawić się z jej córkami. Nie byłam zadowolona, a mój wybuch płaczu w momencie, w którym jedna z dziewczynek chciała iść ze mną za rękę na spacerze, potwierdził, że nawiązywanie bliskich relacji z ludźmi nie wychodzi mi najlepiej :>
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: w co się bawiliście w dzieciństwie?

Post autor: Coldman »

martuella pisze: Nie byłam zadowolona, a mój wybuch płaczu w momencie, w którym jedna z dziewczynek chciała iść ze mną za rękę na spacerze, potwierdził, że nawiązywanie bliskich relacji z ludźmi nie wychodzi mi najlepiej :>
Jak widać zdjęcie też pozostało do dziś :)
ODPOWIEDZ