ankieta: umysł ścisły czy humanista? jak siebie odbierasz?

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.

Jestem:

raczej umysłem ścisłym
85
40%
raczej humanistą
70
33%
człowiekiem renesansu;) (to i to)
57
27%
 
Liczba głosów: 212

Magnolia

Re: ankieta: umysł ścisły czy humanista? jak siebie odbierasz?

Post autor: Magnolia »

Humanistyka jest mi bliższa od zawsze a teraz przekonuje się w tym coraz bardziej :)
M4rc377o
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2017, 21:07
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: ankieta: umysł ścisły czy humanista? jak siebie odbierasz?

Post autor: M4rc377o »

Od zawsze byłem humanistą. Z matmy ciągle były jakieś przypały.
Awatar użytkownika
svart
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2017, 22:46
Płeć: mężczyzna

Re: ankieta: umysł ścisły czy humanista? jak siebie odbierasz?

Post autor: svart »

Zdecydowanie umysł ścisły :)
Krata_Browara
Introwertyk
Posty: 85
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: ankieta: umysł ścisły czy humanista? jak siebie odbierasz?

Post autor: Krata_Browara »

Człowiek renesansu ;)
Ten, kto wyzwala z siebie bestię, pozbywa się bólu bycia człowiekiem.
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: ankieta: umysł ścisły czy humanista? jak siebie odbierasz?

Post autor: Arsen »

Wilk humanista :D
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: ankieta: umysł ścisły czy humanista? jak siebie odbierasz?

Post autor: bartek93 »

Zaznaczyłem opcję "człowiek renesansu", choć myślę, że to trochę na wyrost, bo aż tak wszechstronne uzdolniony to ja nie jestem :lol: Ale po trochu jestem umysłem ścisłym, a po trochu humanistą. No bo tak: mimo że byłem kiepski z matmy, to jednak mam dość analityczny umysł, lubiłem nauki przyrodnicze i zawsze ciekawiło mnie, jak zbudowany jest świat pod kątem naukowym, ale z drugiej strony jestem bardzo wrażliwy na sztukę, pisałem opowiadania i wciąż próbuję się wyrazić twórczo na papierze, miałem głowę do języków obcych i zbierałem szóstki za konkursy ortograficzne z polskiego :lol: Myślę, że na pierwszy rzut oka mogę być brany za ścisły umysł, bo moja humanistyczna połowa jest mniej oczywista i mniej osób o niej wie.
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: ankieta: umysł ścisły czy humanista? jak siebie odbierasz?

Post autor: Coldman »

Zrobiłem sobie test w necie https://www.studia.net/poradnik-kandyda ... ysl-scisly
Wyszło mi 70%

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że powinieneś pomyśleć nad wyborem jednego z kierunków humanistyczno-społecznych, biznesowo-ekonomicznych lub filologicznych. Twoje podejście do pracy i posiadane cechy charakteru pozwolą Ci na łatwe odnalezienie się w tych branżach.
Awatar użytkownika
Nathas
Rozkręcony intro
Posty: 292
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie

Re: ankieta: umysł ścisły czy humanista? jak siebie odbierasz?

Post autor: Nathas »

90% - 'Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że powinieneś pomyśleć nad wyborem jednego z kierunków technicznych, inżynierskich lub informatycznych. Twoje podejście do pracy i posiadane cechy charakteru pozwolą Ci na łatwe odnalezienie się w tych branżach.'
Czyli dobrze wybrałem :)
..:: Nie zmusisz nikogo żeby cię pokochał, ale zawsze możesz zamknąć go w piwnicy, żeby rozwinął się u niego syndrom sztokholmski ::..
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: ankieta: umysł ścisły czy humanista? jak siebie odbierasz?

Post autor: Arsen »

80% - "Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że powinieneś pomyśleć nad wyborem jednego z kierunków technicznych, inżynierskich lub informatycznych. Twoje podejście do pracy i posiadane cechy charakteru pozwolą Ci na łatwe odnalezienie się w tych branżach."

No i fajnie :D
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 637
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: ankieta: umysł ścisły czy humanista? jak siebie odbierasz?

Post autor: Fire »

"(..)powinieneś pomyśleć nad wyborem jednego z kierunków humanistyczno-społecznych,biznesowo-ekonomicznych lub filologicznych(..)"
Czyli dobrze wybrałam.
Racter

Re: ankieta: umysł ścisły czy humanista? jak siebie odbierasz?

Post autor: Racter »

"Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że powinieneś pomyśleć nad wyborem jednego z kierunków humanistyczno-społecznych, biznesowo-ekonomicznych lub filologicznych."

Jako inżynier informatyk powiem - dobrze wiedzieć.
enter enigma
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:01
Płeć: kobieta

Re: ankieta: umysł ścisły czy humanista? jak siebie odbierasz?

Post autor: enter enigma »

Jestem człowiekiem renesansu :P Z przedmiotów ścisłych leży mi matma i fizyka (z kolei chemia nie), a z humanistycznych historia i WOS (za to polski i niemiecki... o nein!). Zawodowo poszłam w stronę przedmiotów ścisłych.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 624
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: ankieta: umysł ścisły czy humanista? jak siebie odbierasz?

Post autor: Rafael »

Zaznaczyłem w ankiecie człowieka renesansu, bo preferuję równomierny rozwój bez specjalizowania się w jakiejś dziedzinie.
W szkole byłem dość dobry, ze wszystkiego. Studia politechniczne, ekonomiczne, językowe i teologiczne.
Zainteresowania różnorodne humanistyczne, techniczne, językowe, artystyczne.
Również praca fizyczna. Jestem tak zwaną "złotą rączką".
Towarzysko zróżnicowane środowiska i osoby zgodnie z zasadą "nic co ludzkie nie jest mi obce." :)
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Stranger83
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 20 sty 2023, 23:01
Płeć: mężczyzna

Re: ankieta: umysł ścisły czy humanista? jak siebie odbierasz?

Post autor: Stranger83 »

A w mojej opinii to pytanie tylko utrwala stereotypowy, nieistniejący podział.Nie ma ludzi, którzy nie są w stanie być świetni z matematyki i innych przedmiotów ścisłych, najczęściej Ci, którzy piszą, że jej nie lubią mają albo duże zaległości, co niestety w matematyce źle się kończy, albo ich ona nudzi i nie chce im się przełamać, żeby pracować na liczbach tyle ile potrzebują, albo po prostu z jakiegoś powodu się zniechęcili, często z powodu nauczyciela, i to negatywne nastawienie już zostało, przeradzając się w przekonanie, że nie jest się umysłem ścisłym.W drugą stronę działa to dokładnie tak samo. W ogóle nienawidzę jak ludzie dziś używają pojęcia - umysł humanistyczny. Otóż humanista to człowiek oświecony, interesujący się całym przekrojem nauk. Od matematyki, przez fizykę, chemię, nauki przyrodnicze i medyczne po literaturę.Nauki ścisłe to fundament prawdziwego humanisty.I jeszcze ciekawostka - osiemdziesiąt procent polskich pisarzy, których okres studiów przypadał na PRL, to absolwenci politechniki... Działo się tak, ponieważ te tak błędnie rozumiane jako humanistyczne kierunki typu historia, filologia polska, filozofia, pedagogika czy prawo, były bardzo upolitycznione i przesiąknięte ideologią totalitarną.Ogromna rzesza zdolnych ludzi, która dziś wybrałaby tego typu studia z uczciwości i przyzwoitości wybierała właśnie kierunki ścisłe i politechniki, bo niewiele tam można było wypaczyć...
Kilka
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 13 cze 2022, 13:01
Płeć: kobieta

Re: ankieta: umysł ścisły czy humanista? jak siebie odbierasz?

Post autor: Kilka »

Żadne z powyższych
ODPOWIEDZ