ankieta: umysł ścisły czy humanista? jak siebie odbierasz?

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.

Jestem:

raczej umysłem ścisłym
85
40%
raczej humanistą
70
33%
człowiekiem renesansu;) (to i to)
57
27%
 
Liczba głosów: 212

Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Post autor: Ausencia »

Owszem, z własnego.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Inno »

Tak myślałam :) Sadzę, że wykończenie się z takiego powodu mi nie grozi (już prędzej z innego :roll:), mam dużo dystansu do siebie i świata. Twoja wypowiedź nie wyglądała na żartobliwą, więc potraktowałam ją poważnie.

PS. Z jakiej książki jest cytat w Twoim opisie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Post autor: Ausencia »

Pierwszy z "Sumienia słow" Canetti'ego, a drugi z poezji Kuncewicza w tomie "Chwilomysli".

Canetti jest cudowny, wlasnie poluję na "Tajemne serce zegara", z ktorego pochodzą te słowa: ""Myśl wiele. Czytaj wiele. Pisz wiele. Zabieraj głos na każdy temat, ale milcząc".

I te: "Ile trzeba powiedzieć, by zostać usłyszanym, gdy się wreszcie zamilknie".

Jesli ten czlowiek nie byl introwertykiem, to przejrzał na wskros psychikę takich jak my. Polecam.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Inno »

Chodziło mi o pierwszy, bardzo mi się spodobał. Dzięki za cynk, już sprawdziłam w moich bibliotekach i książki Canetti'ego są. Jak skończę obecną powieść to się zabieram. :D
Obrazek
hetman

Post autor: hetman »

humanista
„Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko”
Szaman

Post autor: Szaman »

Aby lepiej rozumieć świat dobrze jest umieć znaleźć analogię miedzy przepływem krwi a przepływem ludzkich myśli.
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Post autor: Ausencia »

W takim razie nigdy go nie zrozumiem...
nevermind

Post autor: nevermind »

po samej szybkości z jaką rozwija się offtopic widać, że przeważają humaniści :D przepraszsam wszystkie dziewczyny/kobiety które czują się urażone brakiem odmiany w opcjach głosowania :D

ja jestem pół na pół, ale przedmioty humanistyczne mnie nuuuudzą:P
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Post autor: Akolita »

Miło z Twojej strony, że nie obraziłeś się z powodu tego offtopu. Przyszli i śmiecą Ci w Twoim temacie. Wyniki ankiety codziennie inne. Najpierw przeważały kalkulatory, potem była chwila dla ludzi renesansu a na dziś najwięcej jest humanistów. Ciekawe, jakie byłyby proporcje, gdyby głosowali wszyscy aktywni użytkownicy forum. ;)
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
nevermind

Post autor: nevermind »

jestem po prostu w doskonałym humorze:D wiem, to dziwne dla introwertyka, ale nie dziwne dla zakochanego :D

nie traktuje statystyki powaznie, tak tylko for fun. no i zapisalem sie do renesansu, bo wole matme, ale pisuje do gazetki szkolnej xD

edit: nie obraz sie ale twoj avatar jest creepy ;)
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Post autor: iksigrekzet »

nevermind pisze:jestem po prostu w doskonałym humorze:D wiem, to dziwne dla introwertyka, ale nie dziwne dla zakochanego :D
I LOLD HARD

:D
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Post autor: Akolita »

E tam, ja mam ciągle doskonały humor (mimo, że zawsze zły dzień) a zakochana nie jestem. :P
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Ja jestem humanistą.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
nevermind

Post autor: nevermind »

@iksigrekzet: no dobra, wiem wiem. ale jednak zazwyczaj jak mam dobry humor to tez jestem małomówny, a teraz jest jakby inaczej xD

niemniej introwertycy (a przynajmniej ja) b. często są odbierani jako osoby wiecznie poważne, a nawet smutne xD
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Ha.
Ja dość sporo żartuję i wygłupiam się jak jestem w szkole :) .
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
ODPOWIEDZ