Podróżnicy Introwertycy

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Adis
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 08 sty 2017, 11:15
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ-A
Lokalizacja: WLKP

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: Adis »

Byłem w tym roku w maju na pograniczu Beskidu Sądeckiego i Niskiego. Przepiękny krajobraz, gęste lasy, łąki. Wszystko o tej porze roku kwitnie. Jesienią też musi być pięknie. :)
W przyszłym roku wrócę w te okolice. ;)
Awatar użytkownika
itari
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 09 maja 2018, 11:56
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w7
MBTI: INTP-T
Lokalizacja: BB

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: itari »

Na Lackową dwa razy podchodziłem od zachodniej strony, oprócz Tatr to chyba najbardziej strome podejście na jakie wchodziłem w górach. Ale za to 20 minut i już się na górze było, nie trzeba iść i iśc i iść bez końca na szczyt ;). O wiele bardziej wolę wchodzić/iść po prostej niż schodzić, też tak macie?

Tak apropo tego górskiego klimatu, polecam dwa kanały do oglądania sobie:

https://www.youtube.com/user/fagelguiden/ bardzo relaksują mnie jego filmy

https://www.youtube.com/channel/UCX92mV ... ticjqzIA/ tutaj już bardziej technicznie ale także fajny klimat jest zachowany

https://www.youtube.com/channel/UCAL3JX ... yD3nQdBA/ może niekoniecznie podróżnik ale warto zaglądnąć ;)
Awatar użytkownika
Adis
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 08 sty 2017, 11:15
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ-A
Lokalizacja: WLKP

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: Adis »

itari pisze: 30 maja 2018, 12:13 Na Lackową dwa razy podchodziłem od zachodniej strony, oprócz Tatr to chyba najbardziej strome podejście na jakie wchodziłem w górach. Ale za to 20 minut i już się na górze było, nie trzeba iść i iśc i iść bez końca na szczyt ;). O wiele bardziej wolę wchodzić/iść po prostej niż schodzić, też tak macie?
O tak! Zejścia potrafia być bardzo męczące. Dodatkowo dochodzące kamienie i nachylenia około 20%. To naprawdę katorga dla nóg.

Ja ostatnio sporo czytam Łukasza Supergana

http://lukaszsupergan.com/
Awatar użytkownika
itari
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 09 maja 2018, 11:56
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w7
MBTI: INTP-T
Lokalizacja: BB

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: itari »

Łukasz przeszedł samotnie cały łuk Karpat o czym napisał książkę, którą przeczytałem i polecam (pustka wielkich cisz) :).
Awatar użytkownika
Hazaks
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 10 gru 2017, 12:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: Hazaks »

A ja wolę skaliste góry, lasy są dla mnie zbyt monotonne. Uwielbiam karłowate roślinki i mchy, a widoki to coś za co wejdę na każdy szczyt :)
WOW! Mogę tu wpisać co tylko chcę! Nie będę odostawał od innych, umieszczę tu jakieś nadęte filozoficzne sentencje :mrgreen:

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" brzmi mądrze nieprawdaż? :D

"Przyczyna wszystkich ludzkich problemów jest jedna... Urodzili się" - Ja, wymyśliłem to przed chwilą :P
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: Miszka »

Wycieczka w Wyspowy to świetny pomysł, zwłaszcza z noclegiem na polanie Wały lub pod Jasieniem; )

Z Polskich gór ze zdecydowanie najbardziej pokochałem Beskidy, zwłaszcza Niski i Wyspowy. Ostatnio też na nowo polubiłem Żywiecki. Lasy i pozostałości pasterstwa sprawiają że czuć pewną swojskość :)
Ostatnio zmieniony 30 maja 2018, 16:54 przez Miszka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
itari
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 09 maja 2018, 11:56
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w7
MBTI: INTP-T
Lokalizacja: BB

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: itari »

najbardziej pokochałam Beskidy
Miszka to właściwie to jesteś kobieta czy facet bo już się pogubiłem :D.
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: Miszka »

Literówka, a właściwie autokorekta przy pisaniu z telefonu. Już poprawiam; )
Awatar użytkownika
itari
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 09 maja 2018, 11:56
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w7
MBTI: INTP-T
Lokalizacja: BB

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: itari »

Niestety poprawka nie ma wpływu na cytat i zostanie na ....wieki :P.
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: czarownica »

Spróbuj stamtąd zejść w zimie, itari :D
Bardzo lubię iść pod górę, schodzenie w dół jest koszmarne, im bardziej stromo i ślisko, tym gorzej. A im bardziej stromo, tym fajniej się idzie pod górę(;

Nie przypuszczałam, że znajdzie się ktoś jeszcze, kto też woli Beskidy od Tatr(;
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
Awatar użytkownika
itari
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 09 maja 2018, 11:56
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w7
MBTI: INTP-T
Lokalizacja: BB

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: itari »

W zimie nie ma szans chyba, że całą górę łącznie ze szczytem drzew by przysypało... :D.

Ja lubię schodzić ze szlaków, zawsze korzystam z map w locusie (android) i jest sporo ścieżek "nieszlakowych" z których korzystam. A jak się wejdzie na dziko do lasu to z łatwością można zaobserwować zwierzęce ścieżki, którymi podążam z radością. Radość czasem kończy się ścianą krzewów nie do przejścia dla kogoś powyżej...40cm, więc trzeba kombinować, ale to fajne kombinowanie jest :).

Jeżeli jeszcze nie masz mnie za odmieńca to powiem tylko tyle, że lubię także boso po lesie chodzić :).
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: czarownica »

Ja zeszłam,inni zresztą też :D

Ja za to korzystam z map laminowanych. Aczkolwiek najchętniej chodziłabym bez mapy. Jak masz taką ścianę krzewów to pozostaje tylko się przeczołgać pod nią :D

A ja powiem tylko tyle, że w Beskidzie Sądeckim zimą wyszłam spod prysznica i chwilę później dreptałam boso po śniegu w stronę chatki, w której przyszło mi nocować. I kto tu jest odmieńcem? :D
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
Awatar użytkownika
itari
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 09 maja 2018, 11:56
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w7
MBTI: INTP-T
Lokalizacja: BB

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: itari »

Papierówka czasem jest w plecaku w razie W, a te moje nagrywanie tras z tej aplikacji czasem nie hamuje i dodatkowo obciąża koniecznością noszenia powerbanku. Za to fajnie jest wrócić potem nie tylko pamięcią gdzie się chodziło.

W takim razie pozostaje mi powiedzieć jedno, to nie my jesteśmy odmieńcami to "oni" ! ;D
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: czarownica »

Nie wiem, ale możemy sobie zrobić wyprawę "boso przez góry", pewnie i tak to my wyjdziemy na odmieńców, ale wiesz co, da się z tym żyć :D
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
Awatar użytkownika
itari
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 09 maja 2018, 11:56
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w7
MBTI: INTP-T
Lokalizacja: BB

Re: Podróżnicy Introwertycy

Post autor: itari »

Jak chodzę po lesie to raczej w takie regiony gdzie nikogo nie spotykam. Natomiast jak zrobiłem sobie kilka wycieczek po szlakach, to prawie każdy jakiś komentarz rzucał, pozytywne oczywiście.
Idzie się dwa razy wolniej, lecz doświadcza się cztery razy więcej ;).
ODPOWIEDZ