Czym jest dla was szczęście?

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Hazaks
Introwertyk
Posty: 100
Rejestracja: 10 gru 2017, 12:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Re: Czym jest dla was szczęście?

Post autor: Hazaks » 05 sty 2018, 16:46

Jakiś bliżej nieokreślony stan do którego wszyscy dążą w życiu, a nikt do końca nie wie co to jest. Na to co nazywamy szczęściem składają się pomniejsze stany jak poczucie spełnienia, bycie kochanym itp.. Jest jeszcze szczęście w takim codziennym, przyziemnym rozumieniu, który wywołują jakieś pomniejsze przyjemności np. wypad że znajomymi.
WOW! Mogę tu wpisać co tylko chcę! Nie będę odostawał od innych, umieszczę tu jakieś nadęte filozoficzne sentencje :mrgreen:

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" brzmi mądrze nieprawdaż? :D

"Przyczyna wszystkich ludzkich problemów jest jedna... Urodzili się" - Ja, wymyśliłem to przed chwilą :P

Introman24
Introwertyk
Posty: 104
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Czym jest dla was szczęście?

Post autor: Introman24 » 14 lut 2018, 21:36

RainyDay pisze:
29 gru 2017, 18:50
Stanem umysłu. Automatyczną reakcją mózgu na jakieś bodźce. Czasem niezrozumiałą, kuriozalną czy nielogiczną, co nie oznacza jednak, że niepotrzebną. To całkiem przyjemny stan.
[Jeśli mówimy o szczęściu w krótkim okresie].
Mam podobne przemyślenia na ten temat. Jednak jak dla mnie szczęście chociaż jest czymś przyjemnym, jest równocześnie rzeczą krótkotrwałą, wręcz bardzo ulotną. Potrafię być szczęśliwy z czasami nawet irracjonalnego powodu jak np. usłyszenie w radiu fajnej piosenki, by potem zastąpiły je inne, mniej przyjemne odczucia, jak smutek czy zmęczenie. Sytuacja życiowa się zmienia i trudno, by ktoś czuł się szczęśliwy po śmierci bliskiej osoby. Oczywiście smutek tak jak szczęście nie jest stałą emocją. Wydaje mi się, że to, czy częściej czujemy szczęście czy smutek zależy od środowiska w jakim żyjemy. Jeśli jesteśmy otoczeni życzliwymi ludźmi, to częściej je odczuwamy, jak np. mamy wrogie relacje z bliskimi, a do tego jeszcze przyszło nam żyć w jakimś nieprzyjemnym miejscu jak np. Syria czy Donbas to raczej nie mamy do niego zbyt wielu powodów. Dlatego jak już pojawia się to przyjemne uczucie, to trzeba je wykorzystać na maksa.

Awatar użytkownika
s1a3p1a1
Introwertyk
Posty: 140
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP

Re: Czym jest dla was szczęście?

Post autor: s1a3p1a1 » 17 lut 2018, 0:09

Szczęście... Chyba chwilą. Tak, mnie ono jawi się jako chwile. Cała reszta określeń będzie zawierać niedopowiedzenia, zbędne filozofowanie, różnego rodzaju dziury.

ODPOWIEDZ