Czym jest dla was szczęście?

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Fangtasia
Rozkręcony intro
Posty: 311
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czym jest dla was szczęście?

Post autor: Fangtasia »

Wydaje mi się, że szczęście widzę tylko i wyłącznie w momentach życia, nie jako jakiś dłuższy okres w życiu. I tak na przykład wschód albo zachód słońca, satysfakcja po skończonej pracy - takie rzeczy mi właśnie dają szczęście.
kiedy wydaje mi się, że wszystko siedzi mi we łbie i durny, pospolity widok słonecznego nieba potrafi wyjebać mi nastrój w stan nieważkości. A potem niespodziewana myśl o nieuchronności śmierci wszystko zniweczyć...
Myślę że też tak to odczuwam. Nie szukam żadnego trwałego szczęścia, ja bardzo cenię te "momenty szczęścia" - nie są rzadkie i zawsze są unikalne.
Patrycjusz
Rozkręcony intro
Posty: 280
Rejestracja: 08 sty 2015, 15:47
Płeć: mężczyzna

Re: Czym jest dla was szczęście?

Post autor: Patrycjusz »

Fangtasia pisze:Wydaje mi się, że szczęście widzę tylko i wyłącznie w momentach życia, nie jako jakiś dłuższy okres w życiu.
Słuszna uwaga, ogólnie stany afektywne mają taką właściwość, jeśli jest inaczej to raczej wynik zaburzeń, jak być w stanie szczęścia przez np. 5 lat? Ja nazwałbym to epizodem maniakalnym.

Z mojej strony, kiedyś - możliwość mamtowdupizmu mając utrzymanko ot tak po prostu, płynąc po najmniejszej linii oporu bez większych konsekwencji tegoż, pożytkując swoją energię na gry PC. Teraz "Sad songs...", podobno to okres przejściowy mierząc się z realiami dorosłości, pożyjemy zobaczymy.
Mistyk
Wystygł.
Wynik:
Cynik.
imaginacja

Re: Czym jest dla was szczęście?

Post autor: imaginacja »

Szczęście jest momentem, ale to dobrze.
Awatar użytkownika
teoriapogardy
Intronek
Posty: 33
Rejestracja: 12 lip 2016, 0:31
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Czym jest dla was szczęście?

Post autor: teoriapogardy »

Trudno nawet aby było inaczej, oczywiście jeśli definiujemy szczęście jako najwyższy możliwy stan zadowolenia i patrzymy na to pod względem biologicznym. Nasze receptory zwyczajnie nie byłyby w stanie uwalniać i przetwarzać wystarczająco dużo dopaminy/serotoniny w sposób "zdrowy" na takim poziomie przez dłuższy czas. Wystarczy popatrzeć na wszystkie narkotyki typu euforycznego, gdzie spory wyrzut tych związków przy zażyciu wiąże się z obniżonym samopoczuciem kolejnego dnia, a następna dawka nawet jeśli zadziała, to już nie w takim stopniu. Zwyczajnie ilość neuroprzekaźników została wyczerpana.
Arti
Intronek
Posty: 48
Rejestracja: 20 gru 2014, 20:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Czym jest dla was szczęście?

Post autor: Arti »

Szczęście to stan tuż po śmierci, czyli błogość, spokój i nieopisana wszechogarniająca miłość. Tak wynika z relacji ludzi, którzy byli już po drugiej stronie i wrócili do ciała biologicznego.
Nestor

Re: Czym jest dla was szczęście?

Post autor: Nestor »

Są tacy? Podlinkuj.
Arti
Intronek
Posty: 48
Rejestracja: 20 gru 2014, 20:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Czym jest dla was szczęście?

Post autor: Arti »

Nestor pisze:Są tacy? Podlinkuj.
Posłuchajcie co gość mówi od 4 minuty:

https://www.youtube.com/watch?v=y4aN0f5gGV4
Awatar użytkownika
H e i s e n
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 20 lis 2016, 22:55
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Czym jest dla was szczęście?

Post autor: H e i s e n »

Arti pisze:Szczęście to stan tuż po śmierci, czyli błogość, spokój i nieopisana wszechogarniająca miłość. Tak wynika z relacji ludzi, którzy byli już po drugiej stronie i wrócili do ciała biologicznego.
Z tego co mi wiadomo, śmierć kliniczna wciąż wiąże się z aktywnością, a wręcz nadaktywnością mózgu, także te ich "pośmiertne" wizje są niczym więcej niż fikcją, marzeniem sennym.
Koteczek
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 15 lis 2016, 14:16
Płeć: kobieta
MBTI: INFP

Re: Czym jest dla was szczęście?

Post autor: Koteczek »

H e i s e n pisze:
Arti pisze:Szczęście to stan tuż po śmierci, czyli błogość, spokój i nieopisana wszechogarniająca miłość. Tak wynika z relacji ludzi, którzy byli już po drugiej stronie i wrócili do ciała biologicznego.
Z tego co mi wiadomo, śmierć kliniczna wciąż wiąże się z aktywnością, a wręcz nadaktywnością mózgu, także te ich "pośmiertne" wizje są niczym więcej niż fikcją, marzeniem sennym.
Podczas śmierć w naszej szyszynce wydziela się bardzo duża dawka dmt, jest to związek chemiczny, który wydziela się takżę podczas snu. Psychodeliczna sobstancja psychoaktywa (dimetylotryptamina) znajduję się także w roślinach i jest używana między innymi przez indiańskich szamanów. Ludzię którzy byli na takiej ceremoni, bądź przeżyli śmierć kliniczną zazwyczaj po takim przeżyciu są bezwarunkowo szczęśliwi.
Awatar użytkownika
Nocnik
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 15 kwie 2017, 19:14
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Podhale

Re: Czym jest dla was szczęście?

Post autor: Nocnik »

Brak cierpienia.
Stan kiedy nie mam chęci do niczego dążyć, dodawać czy zmieniać.
„Ciekawym paradoksem jest to, że kiedy akceptuję się takim, jakim jestem, wtedy mogę się zmieniać” Carl Rogers

Overthinking Kills Your Happiness.
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Czym jest dla was szczęście?

Post autor: Pomidor »

Iluzją. Gdy okłamujesz siebie samego i nie jesteś świadomy prawdy, to wtedy jesteś szczęśliwy, gdy przejrzysz na oczy, to wtedy szczęście odchodzi. Trochę zalatuje emo, ale tak to widzę po tych wszystkich doświadczeniach życiowych.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Czym jest dla was szczęście?

Post autor: highwind »

W mózgu czasem coś błyśnie, powodowane chwilową obecnością odpowiedniego bukietu hormonów. Szczęście! A potem powrót do średniej.
Zapętlić.
Awatar użytkownika
RainyDay
Introrodek
Posty: 15
Rejestracja: 08 cze 2017, 21:44
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Czym jest dla was szczęście?

Post autor: RainyDay »

Stanem umysłu. Automatyczną reakcją mózgu na jakieś bodźce. Czasem niezrozumiałą, kuriozalną czy nielogiczną, co nie oznacza jednak, że niepotrzebną. To całkiem przyjemny stan.
[Jeśli mówimy o szczęściu w krótkim okresie].
Awatar użytkownika
Ayan0
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 19 kwie 2017, 21:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 9w1
MBTI: INFJ

Re: Czym jest dla was szczęście?

Post autor: Ayan0 »

Spokojem.
"The comfort — the inexpressible comfort of feeling safe with a person — having neither to weigh thoughts nor measure words, but pouring them all right out, just as they are, chaff and grain together; certain that a faithful hand will take and sift them, keep what is worth keeping, and then with the breath of kindness blow the rest away."
Awatar użytkownika
AlterEgoPiotra
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 02 sty 2018, 13:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ-A
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czym jest dla was szczęście?

Post autor: AlterEgoPiotra »

- Kiedy kocham i jestem kochany.
- Natura. Ładuje mi baterie. Z tym też wiążą się także podróże i wycieczki.
- Sport. Bez tego żyć nie mogę. Odskocznia i uzależnienie.

W tej kolejności. Reszta to tylko pieniądze i układy które sprawiają że czuję się nieszczęśliwy i najchętniej rzuciłbym to wszystko i zaszył się gdzieś w pięknym miejscu na świecie. Mogę mieć wszystko ale jeśli nie mam kogoś z kim mogę to dzielić , czuję się nieszczęśliwy.
<<< Dopóki walczysz Jesteś Zwycięzcą >>>
ODPOWIEDZ