Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Alex
Introwertyk
Posty: 80
Rejestracja: 25 wrz 2012, 15:53
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: UK

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: Alex »

Raczej w przyszlosci, zakladajac ze gatunek ludzki przezyje, postep techniczny pojdzie do przodu i podroze miedzy galaktykami stana sie mozliwe. Wtedy moglisbysmy np. odkrywac nowe swiaty, poznac "obcych" itd. !
(Tak, wiem - ogladam za duzo Star Treka ;) )
Awatar użytkownika
red_sky
Intronek
Posty: 47
Rejestracja: 30 wrz 2012, 13:58
Płeć: nieokreślona

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: red_sky »

Jeśli miałabym do wyboru: przeszłość, teraźniejszość, przyszłość, wybrałabym teraźniejszość. Jedynie jej jestem pewna, znam ją. No i nie powiem: podoba mi się, że jest wysoki poziom technologii, ale jednocześnie człowiek nie jest jeszcze jej niewolnikiem, tak naprawdę. Choć baaardzo mnie kuszą czasy, kiedy ludzie będą podróżować po kosmosie. Ach... :D

Mimo wszystko, jeśli żyć w przeszłości albo przyszłości, to tylko jako gość.
4w5
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: Miszka »

Ja zawsze marzyłem o dawnych czasach, gdy nie wszystko można było kupić, ludzi było mniej a świat dziki i niezatłoczony. Podoba mi się stwierdzenie że Bogowie, duch i zjawy żyją tak długo, jak ktoś w nie wierzy. Jeśli to prawda to chciał bym żyć na jednej przestrzeni ze zmorami, duchami czy strzygami. Spotkać takich ludzi jak Herodot czy Platon, albo przynajmniej jak Zaruski i Oppenheim.
Awatar użytkownika
Lunatic
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 30 paź 2011, 19:34
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: Lunatic »

Jeśli miałbym wybrać, to prawdopodobnie byłoby to około 100 lat temu, może trochę więcej, tak przełom XIX/XX wieku. Ewentualnie chciałbym też żyć trochę w przyszłości, kiedy technologia będzie na dużo bardziej zaawansowanym poziomie i będzie sobie można latać w kosmosie :P
Awatar użytkownika
Decadentine
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:45
Płeć: nieokreślona

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: Decadentine »

Podobnie jak kolega powyżej, przełom XIX/XX wieku. Myślę, że idealnie odnalazłabym się w środowisku egzystencjalistów i dekadentów. Zadymione paryskie kawiarnie, pesymistyczna poezja i życie jakby na skraju społeczeństwa, to było 'to'.
Awatar użytkownika
zielony_lunatyk
Intronek
Posty: 34
Rejestracja: 28 paź 2012, 15:54
Płeć: nieokreślona

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: zielony_lunatyk »

Jeśli mam dorzucić coś od siebie, to jeśli chodzi o prowadzenia 'normalnego życia', to myślę, że lata 80. byłyby ok ze względu na to, że mam wrażenie iż obecnie technologia użytkowa już trochę za bardzo już wkrada nam się w codzienność zamiast tylko czynić ją wygodniejszą. Sam jestem trochę 'niedzisiejszy' i nie rozumiem np. po co ludziom te wypasione telefony, tablety. Żeby sprawdzać co chwilę, co nowego ktoś na fejsbuku napisał i jakie zdjęcie wrzucił? Właśnie takie małe pierdoły przyczyniają się do spłycania międzyludzkich relacji. Przynajmniej ja mam takie zdanie.

Z kolei jeśli miałbym wybrać takie czasy, w jakich chciałbym się znaleźć na moment z ciekawości, żeby zobaczyć jak wyglądało wtedy życie, to na pewno byłby to Egipt faraonów. Najlepiej za panowania Echnatona lub Ramzesa II :D
Awatar użytkownika
Faramuszka
Stały bywalec
Posty: 226
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:25
Płeć: kobieta

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: Faramuszka »

Ja chciałabym mieć 20 lat w latach 80 :D Wtedy to była muzyka :D

A tak z ciekawości to pewnie średniowiecze, chociaż nie wiem czy długo bym pożyła, może by mnie wzięli za czarownicę ^^
Awatar użytkownika
Maksiu
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2012, 23:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Łódź, TM

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: Maksiu »

Zdecydowana większość wybiera czasy minione. Mi się jednak historia naszej cywilizacji średnio podoba. Za dużo było przemocy, fałszu i biedy. Co innego historia świata (dinozaury, trylobity i inne bestje), ale to nie na ten temat. Przyszłość, zdecydowanie. Jeśli bedzie można podróżować do gwiazd w względnie krótkim czasie to ja się piszę, jeśli nie to czasy gdy nawiażemy kontakt z opcą rasą, a NAPEWNO czasy gdy nauczą się nagrywać sny.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wroblaka
Introwertyk
Posty: 79
Rejestracja: 16 gru 2011, 19:23
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: Wroblaka »

Maksiu pisze:NAPEWNO czasy gdy nauczą się nagrywać sny.
jejujej, ja też chcę! to byłoby niebo na ziemi. i jeszcze niech wynajdą nagrywacz zapachów i przeźroczysty materiał, btw. ja poczekam.:)

właściwie to chciałabym urodzić się tak w latach 70 ubiegłego wieku. po pierwsze, nie było wtedy komputerów i tylu sprzętów, ludzie byli 'normalni' w moim rozumieniu. po drugie mogłabym w odpowiednim wieku podziwiać początki kariery Radiohead (Yorke nie był wtedy łysiejący...). te dwadzieścia lat wstecz zmieniłoby wiele. obecnie uważam się raczej za osobę staroświecką, bo urodziłam się o dwadzieścia lat za późno... :(
4w5 "Włóczęga"
Obrazek
Awatar użytkownika
red_sky
Intronek
Posty: 47
Rejestracja: 30 wrz 2012, 13:58
Płeć: nieokreślona

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: red_sky »

Ktoś tu poruszył kwestię życia w czasach, kiedy nauczą się nagrywać sny. Nie wątpię, że to bardzo ciekawe i kuszące, bo sama czasem chętnie bym nagrała i obejrzała sen :D Ale to byłoby tak samo jak z internetem. Na początku świetnie, pełna anonimowość itd, ale jednak z czasem coraz większa łatwość wykrycia kogoś, no i duże ryzyko inwigilacji. Gdyby była możliwość nagrywania snów, po pewnym czasie, jak mniemam, pojawiła by się kontrola snów. Bo mordercy mają sny o morderstwach i sny by ułatwiły wykrycie takiej osoby (nieważne, czy to prawda), na tej zasadzie, jak ACTA miała "tylko" kontrolować piratów, a w rzeczywistości kryło się wiele kruczków. Ale to byłby tylko pretekst, żeby inwigilować całą społeczność. Może na początku, przez długi czas, każdy miałby dostęp tylko do swoich snów, ale po jakimś czasie pojawiłaby się, swego rodzaju sieć, przez którą każdy mógłby się dowiedzieć o kimś, o kogoś snach itd. Nie chciałabym tak. Wolę mieć sny, całkowicie prywatne i tylko dla mnie, w swojej głowie, bez ryzyka, że ktoś je znajdzie czy coś.

Wybaczcie za offtop. Nie wiem, co wnoszę do tematu, ale musiałam napisać :mrgreen:
4w5
Awatar użytkownika
Maksiu
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2012, 23:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Łódź, TM

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: Maksiu »

W obronie nagrywania snów:
Jeśli powstanie sieć (raczej tak), to nie musisz z niej korzystać. Możesz zawsze śnić i nagrywać w domowym zaciszu, bez ryzyka, a podłączać się tylko jak najdzie cię ochota na MMO LD albo pobuszowanie po sieci.

Więcej o tym już nie piszę. Powrućmy do tematu.
Obrazek
Awatar użytkownika
mimozaa
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 07 lis 2012, 21:35
Płeć: nieokreślona

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: mimozaa »

Lata 50. USA. Beat Generation. Jazz, podróż, szaleństwo. Chętnie bym tego doświadczyła.
Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich. A. Sapkowski
Awatar użytkownika
vragutinovic
Pobudzony intro
Posty: 169
Rejestracja: 18 lis 2012, 0:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: vragutinovic »

W czasach gdy życie powstawało na tej planecie. Chciałbym wiedzieć kto wyciął nam ten numer i sprowadził nas tutaj, oraz ewentualnie przyjrzeć się jak to zrobił/zrobili. W sumie logistyka musiała być wtedy na całkiem niezłym poziomie.

(No dobra, Wnikliwi, tylko mnie nie pytajcie co bym jadł, ok?)
Awatar użytkownika
Czerwona
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 30 gru 2012, 13:29
Płeć: nieokreślona

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: Czerwona »

Nie wiem, jak Wy to robicie, że potraficie wybrać dokładny rok. Najchętniej przewinęłabym się przez wszystkie stulecia, żeby zobaczyć, jak było i jak będzie. Najpierw zobaczyć i dopiero wtedy zdecydować.
Jeśli na świętego Prota jest pogoda albo słota, to na świętego Hieronima deszczyk jest albo go ni ma.
mawo
Użytkownik zablokowany
Posty: 54
Rejestracja: 09 lut 2013, 22:18
Płeć: nieokreślona

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: mawo »

Czerwona pisze:Nie wiem, jak Wy to robicie, że potraficie wybrać dokładny rok.
Każdy liznął trochę historii w szkole, każdy ma jakąś świadomość historyczną :P Ja chciałbym żyć na przełomie wieków XIX i XX.
ODPOWIEDZ