Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Solitude
Intronek
Posty: 40
Rejestracja: 22 lut 2013, 23:06
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: Solitude »

Ja cofnęłabym się stusunkowo niewiele. Tyle lat co mam teraz wolałabym mieć na początku lat osiemdziesiątych. Tylko jeszcze miejsce zamiszkania... bardziej odpowiadałaby mi Anglia.
Spora część moich ulubionych zespołów miała wtedy 'złote lata'. Świetnie by było śledzic od początku ich rozwój, bywać na ich koncertach kiedy byli jeszcze młodzi. I ogólnie ten klimat mnie pociąga.
seba650
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 04 maja 2013, 21:37
Płeć: nieokreślona

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: seba650 »

Ja generalnie nie pasuję do obecnej rzeczywistości, tej totalnej obojętności i wyścigu szczurów. Ja najchętniej chciałbym żyć w latach '90. Wtedy było nieco łatwiej żyć, pracować i kochać? Niemniej jednak, mógłbym rozwijać swoją pasję bardziej i dogłębniej niż teraz. Dziewczyny były normalniejsze, porządniejsze a teraz nie widzę kandydatki na żonę dla siebie...
Awatar użytkownika
karasek38
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 04 maja 2013, 20:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Szamotuły

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: karasek38 »

Mi przypasowałoby średniowiecze, wtedy przynajmniej czas tak szybko nie leciał :)
"Idę swoją własną drogą, możliwe jednak,
że wasza droga przez jakiś czas będzie równoległa do mojej. "

........................................................................Antoni Gołubiew
4w5, INFJ
Awatar użytkownika
Hardway
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2013, 18:35
Płeć: nieokreślona

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: Hardway »

Teraźniejszość jest całkiem ok, wykluczając kilka spraw, które sprawiają, że moja pozytywna ocena tego czasu spada, takich jak między innymi wszechobecna znieczulica społeczna etc. Mimo to nie chciałbym koniecznie wracać w przeszłość, ale jak już to wróciłbym do czasów ...hmm... XIX / XX -wiecznej Anglii.
Awatar użytkownika
maggie
Introwertyk
Posty: 93
Rejestracja: 02 cze 2012, 11:42
Płeć: nieokreślona

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: maggie »

Hippisem nie jestem, ale Ameryka, lata 70, XX wiek.
"To krępujące milczenie. Czemu ględzenie o bzdetach uważamy za wyraz nieskrępowania?
Po tym można poznać kogoś wyjątkowego. Kiedy można zamknąć ryj i wspólnie sobie pomilczeć."
Awatar użytkownika
Porii
Intronek
Posty: 26
Rejestracja: 29 kwie 2013, 20:12
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: Porii »

Polska, lata 20 -30 XX wieku. Elegancja, dobre maniery, przedwojenna Polska była piękna ! Mam duszę właśnie z tego okresu.. może dlatego że dostałam imię po aktorce kina niemego ;)
" Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie. Pytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju" - J.F.Kennedy
Awatar użytkownika
yunana
Intronek
Posty: 26
Rejestracja: 30 gru 2012, 17:25
Płeć: nieokreślona

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: yunana »

Jestem zafascynowana końcem XIX wieku. Chciałabym żyć gdzieś w Wielkiej Brytanii, Francji lub Ameryce.
Proud to be quiet in a noisy world
4w5 INFP INFj
igraszka
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 09 sie 2013, 22:38
Płeć: nieokreślona

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: igraszka »

nigdzie ,dla mnie nie ma miejsca ani teraz ani w przyszłości ani w przeszłości
ISFP grupa A
I-51%,S-65%,F-53%,P-47%
Enneagramie 5 w 4
Awatar użytkownika
Gabriel
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 29 lut 2012, 0:11
Płeć: nieokreślona

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: Gabriel »

Wiktoriańska Anglia. Rewolucja przemysłowa, kultura, garderoba i moralność utrzymywana wbrew zachodnioeuropejskim, "postępowym" trendom. Coś wspaniałego!
5w4
Awatar użytkownika
nika
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:14
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: nika »

Średniowiecze, idealne czasy :D było lepiej i dużo prościej :D Tam jest moje miejsce.
Awatar użytkownika
Laz Michał
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 03 sie 2015, 10:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Małopolskie, śląskie

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: Laz Michał »

1000 lat p.n.e. u podnoża karpat najlepiej :idea:
Rlip

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: Rlip »

Biorąc pod uwagę możliwości podróżowania, komunikacji i zdobywania wiedzy, rozwój medycyny, warunki pracy, wolność słowa, panujące ustróje polityczne, oraz liczbę różnorodnych, łatwo dostępnych i poprawiających jakość życia towarów i usług, to nie chciałbym się przenosić do przeszłości nawet o kilka lat.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: highwind »

@Up. Zawsze mnie dziwią te wpisy o chęci życia w jakiejś zamierzchłej epoce. Dla mnie najlepszy możliwy czas na życie, to teraźniejszość, bądź ewentualnie przyszłość. Taka z jakąś fajną, zaawansowaną technologią, typu teleportacja, digitalizacja osobowości czy podróże międzygwiezdne. Uganianie się z gołą dupą za żarciem, czy wędrówki do lasu celem załatwienia potrzeby fizjologicznej, bo ludzkość jeszcze nie wynalazła kanalizacji to nie dla mnie.
Awatar użytkownika
Wrona
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 22 lut 2015, 17:43
Płeć: kobieta
MBTI: "INTP"

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: Wrona »

Chociaż podobają mi się klimaty przełomu romantyzmu i pozytywizmu w Europie, nie chciałabym żyć w przeszłości. Jestem przywiązana do wynalazków XXI wieku. Ewentualnie mogłabym się przenieść do przyszłości, pociągające są zwłaszcza te podróże międzygwiezdne, o których wspomniał highwind. Niezwykle interesująca jest możliwość obserwowania rozwijającego się wszechświata przynajmniej za, powiedzmy, kilkadziesiąt lat. Już teraz w budowie są ogromne teleskopy, które mogą umożliwić zdobycie wielu nowych informacji, między innymi o planetach podobnych do naszej. Przyszłość może być pod tym względem bardzo ekscytująca.
Obrazek

My life is so much more interesting in my head.
Awatar użytkownika
Tranquillo
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 26 lip 2015, 22:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ?

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: Tranquillo »

Oczywiście przeszłość-Dziki Zachód okres XIX i pierwszej dekady XX wieku. Napady, rabunki strzały rewolwerów, piękne kobiety to jest smak wolności. Bezgranicznie przemierzać stepy coś pięknego.
ODPOWIEDZ