Cechy charakteru

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Cechy charakteru

Post autor: Sorrow »

Nleth pisze:- kierują się ideologiami takimi jak socjalizm ("nic nie robię, ale jestem biedny i chory, więc mi się należy")
Błąd logiczny. Niektóre choroby i zaburzenia zmniejszają wydajność i niezawodność poniżej poziomu wymaganego na rynku pracy tudzież w szkole czy studiach. To czy taka osoba chce coś robić czy nie nie ma tu znaczenia bo z robienia jest eliminowania przez społeczeństwo dla zachowania tejże wydajności i niezawodności.

Dodatkowo mogą to być tylko stany tymczasowe po których dzięki zapomogom społecznym/publicznej służbie zdrowia taka jednostka powraca do produktywności zamiast wylądować na ulicy. Socjalistyczne zapomogi obejmują też takie rzeczy jak szkoły, studia i dotacje do rozpoczęcia działalności które pomagają osiągnąć produktywność i samodzielność.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2138
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Cechy charakteru

Post autor: Drim »

Ja znam taki socjalizm w którym tego co nie dawał rady po prostu się zabijało :roll:
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Cechy charakteru

Post autor: Agon »

Drimlajner pisze:Ja znam taki socjalizm w którym tego co nie dawał rady po prostu się zabijało :roll:
Czyżby chodziło o komunizm?
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2138
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Cechy charakteru

Post autor: Drim »

Komunizm ok. Czerwoni Khmerzy od samego początku swych rządów mordowali tych co "nie nadążali" za systemem.

Natomiast pisząc powyższe słowa miałem konkretnie na myśli III Rzeszę gdzie tych którzy na pomysły władzy mówili "nie"; albo usuwano albo izolowano. Tutaj można podawać różne grupy społeczne ale konkretnie miałem na myśli Świadków Jehowy którzy odmawiali służby wojskowej i pracy w fabrykach uzbrojenia, w zamian wysyłano ich do Auschwitz-Birkenau gdzie czekała ich śmierć.

PRL był łagodniejszy. Tam za to że nie dostawałeś do normy było co najwyżej więzienie i pałowanie.. i kolejne, i kolejne. Chociaż jak stoczniowcy protestowali bo chcieli poprawić warunki bytowania to władza posłała na nich policję i wozy pancerne z ostrą amunicją.

...

Socjalizm a System Świadczeń Socjalnych to dwie różne rzeczy.
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2014, 20:46 przez Drim, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Cechy charakteru

Post autor: Agon »

No tak, nawet w nazwie jest narodowy socjalizm. Jak wiadomo kapitalizm to wyzysk człowieka przez człowieka, a socjalizm odwrotnie :lol:
Nleth

Re: Cechy charakteru

Post autor: Nleth »

Drimlajner pisze:Świadczenia socjalne, bo o nich mówisz, są wspólną dla kapitalizmu i socjalizmu doktryną ekonomiczną. Za przykład rozbudowanych świadczeń socjalnych opartych o mechanizmy gospodarki kapitalistycznej można dać Norwegię. Upraszczając: Norwegia cyklicznie sprzedaje prywatnym podmiotom koncesję na wydobycie surowców naturalnych zalegających na jej terytorium. Kapitał zdobyty w ten sposób idzie przede wszystkim na budowę rezerw finansowych oraz koszty administracyjne a nadwyżka zostaje rozdzielona społeczeństwu po równo. Mechanizm nazywa się Podstawowy Dochód Gwarantowany i moim zdaniem bardziej wynika z bliższej kapitalizmowi idei Państwo Minimum niż z socjalizmu. Prowadząc Państwo Minimum pozbawione wszelkich działalności ponad te potrzebne do stabilnego funkcjonowania administracji co można zrobić z nadwyżką finansową ? Rezerw walutowych nie buduje się w nieskończoność. Modernizacja administracji też przebiega w pewien ograniczony sposób. Zostaje zbudowanie systemu świadczeń socjalnych i rozdawanie co roku z góry określonej kwoty pieniężnej. Etycznie to można wytłumaczyć tym że to nie obywatel ma łoić podatek na państwo a państwo ma służyć obywatelowi częścią swego majątku w podzięce za nie wiem, ochronę ojczyzny i służbę wojskową ?

... ta, chyba w 1066 pod Haraldem III Srogim w czasie wyprawy na Anglię.


Tu zakończę. O świadczeniach socjalnych można dużo pisać ale ja nie widzę sensu by to robić.
Sorrow pisze:Błąd logiczny. Niektóre choroby i zaburzenia zmniejszają wydajność i niezawodność poniżej poziomu wymaganego na rynku pracy tudzież w szkole czy studiach. To czy taka osoba chce coś robić czy nie nie ma tu znaczenia bo z robienia jest eliminowania przez społeczeństwo dla zachowania tejże wydajności i niezawodności.

Dodatkowo mogą to być tylko stany tymczasowe po których dzięki zapomogom społecznym/publicznej służbie zdrowia taka jednostka powraca do produktywności zamiast wylądować na ulicy. Socjalistyczne zapomogi obejmują też takie rzeczy jak szkoły, studia i dotacje do rozpoczęcia działalności które pomagają osiągnąć produktywność i samodzielność.
W poście użyłem słowa "socjalizm", a nie "świadczenia socjalne". Chodzi mi o ludzi leniwych, którzy głosują na partie socjalistyczne, bo nie chce im się pracować. Zasłaniają się chorobami i brakiem zdolności, zamiast się leczyć i nabyć umiejętności.

Znam człowieka, którego musi utrzymywać żona, bo jest "chory" na alkoholizm i prokrastynację. Ale choćby do wstąpienia do AA nie ma mowy.

Ponadto znajomy mówił o kobiecie, która gdy tylko dostała pracę, to zaszła w ciążę i brała kasę choć nic nie robiła. Nawet trochę nie popracowała. Dostała umowę i bum! Pracodawca nie mógł jej nic zrobić.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2138
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Cechy charakteru

Post autor: Drim »

W poście użyłem słowa "socjalizm", a nie "świadczenia socjalne".
No to jedziemy z przykładami ?

PRL (państwo socjalistyczne, kulturowo nam najbliższe)

Kiedy ogólnie rzecz ujmując w PRL był okres w którym społeczeństwo miało wolne ?
Jaką chorobą mogłeś się w PRL zasłonić tak aby nie pracować ? Jak wyglądała komisja lekarska oznajmiająca taką chorobę ?
Gdzie w PRL miałeś wybór pomiędzy leniuchowaniem na koszt żony i pracą ?
Jaka była sytuacja z urlopami macierzyńskimi w PRL ?

Jak znam życie zaraz usłyszę że państwa UE to czysty socjalizm.
Nleth

Re: Cechy charakteru

Post autor: Nleth »

Com napisał napisałem. Nie zamierzam wdawać się w dyskusję na ten temat.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Cechy charakteru

Post autor: Agon »

Nleth pisze:Com napisał napisałem. Nie zamierzam wdawać się w dyskusję na ten temat.
Sprytnie, Drimlajner pewnie miałby przewagę w tym temacie, bo to ekonomista. No i weź bądź człowiek, możesz być kapitalistą, ale pozostać człowiekiem, a nie stawać się kapitalistyczną świnią.
ODPOWIEDZ