Miasto vs wieś

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Miasto vs wieś

Post autor: Introman24 »

Ogólnie to zawsze ciężko odnaleźć się w nowym środowisku, zwłaszcza jak jest to duża zmiana jak ze wsi na miasto lub z małego miasta na duże, czasami to jest zupełnie jak przeniesienie się do innego kraju. A i miasto ma swoje minusy - przede wszystkim tłok w komunikacji miejskiej czy galeriach handlowych w niektórych godzinach. Dla introwertyka, który nie lubi tłoku to może być uciążliwe, ale z czasem idzie się przyzwyczaić.
Ale poza tym każde miasto jest inne a w nich poszczególne części mogą się znacząco różnić. W niektórych miejskich osiedlach zwłaszcza tych położonych na obrzeżach cisza i spokój jest większa niż na wsiach, przez które przebiegają ruchliwe drogi czy linie kolejowe.
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Miasto vs wieś

Post autor: bartek93 »

I jedno, i drugie ma swoje plusy. Miasto bardziej ułatwia wyjście do ludzi, ma bogatszą ofertę kulturalno-rozrywkową (mowa raczej o tych większych miastach), z kolei wieś zapewnia większą ciszę i spokój.
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Dominikas
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2018, 1:12
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w6
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Kraków

Re: Miasto vs wieś

Post autor: Dominikas »

Lubię żyć w mieście. Im większe tym lepiej. Ale na dłuższą metę mnie męczy i potrzebuję czasami zresetować się na wsi. Móc popatrzeć w gwiazdy, posłuchać świerszczy itp. Więc moje życie byłoby idealne, gdybym mogła przez pięć dni w miesiącu wylogować się z życia i pojechać w odludne góry.
Nie interesuje mnie jak zarabiasz na życie. Chcę wiedzieć, za czym tęsknisz i o czym ośmielasz się marzyć, wychodząc na spotkanie tęsknocie swego serca. Nie interesuje mnie, ile masz lat. Chcę wiedzieć, czy dla miłości, dla marzenia, dla przygody życia zaryzykujesz, że wezmą cię za głupca.
enter enigma
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:01
Płeć: kobieta

Re: Miasto vs wieś

Post autor: enter enigma »

Najlepiej jest mieszkać w spokojnej okolicy pod dużym miastem. Z jednej strony masz ciszę i spokój w swojej okolicy, a z drugiej możliwości miasta.
Awatar użytkownika
Ananas
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:18
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6w5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Poznań

Re: Miasto vs wieś

Post autor: Ananas »

Jestem z miasta i... wolę zdecydowanie miasto, wieś jest dla mnie fajna, ale na chwilę. Jednak wygrywa komfort i to że jestem już przystosowany xd.
We wszechświecie więcej jest gwiazd niż ziaren piasku na dowolnej plaży;
więcej jest gwiazd niż sekund, które upłynęły, odkąd powstała ziemia;
więcej jest gwiazd niż dźwięków i słów wypowiedzianych przez wszystkich ludzi od początku świata."

-Neil De Grasse Tyson
nika35
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 31 mar 2020, 8:07
Płeć: kobieta

Re: Miasto vs wieś

Post autor: nika35 »

Ja jestem z miasta i jest ono wyjątkowo męczące zwłaszcza dla osoby, która ceni sobie spokój. Hałas i spaliny z samochodów to najgorsze co może być. Bardzo to źle działa na nerwy.
Awatar użytkownika
rael
Stały bywalec
Posty: 183
Rejestracja: 22 kwie 2018, 20:39
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Wrocław

Re: Miasto vs wieś

Post autor: rael »

Miałem okazję mieszkać w obu i jednak o wiele bardziej cenię sobie miasto. Jest coś innego w mieście. Pomimo typowo introwertycznych nawyków, nie lubię siedzieć w miejscu gdzie nic się nie dzieje. Paradoksalnie taka stagnacja sprawia, że czuję się źle i niespokojnie. Miasto daje więcej możliwości. Więcej miejsc do odwiedzenia. Opcji uczestniczenia w ciekawych wydarzeniach, które są odpowiednie z moimi zainteresowaniami. Cenię sobie też długie spacery po miejskich obszarach. Uwielbiam to uczucie anonimowości w wielkim tłumie, którego nie zaznasz w miejscu gdzie wszyscy cię znają.
ODPOWIEDZ