Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: qb »

Difane pisze:Rywalizację nawet kiedyś lubiłem. Wysiłku fizycznego - NIGDY :twisted: . Ja najchętniej pobiegałbym sobie trochę tak dla kondycji ale pod warunkiem, że bym się przy tym nie męczył :P . Kiedyś nawet próbowałem w miarę systematycznie biegać ba, nawet wstawałem rano żeby mieć cały chodnik dla siebie :D . Niestety bardzo szybko się zniechęciłem, ponieważ pomimo regularnego skracania sobie dystansu po każdej takiej przebieżce czułem się, jakbym przebiegł maraton i później przez tydzień nie mogłem biegać ani nawet chodzić. W końcu doszedłem do wniosku, że w sumie prędzej padnę z wycieńczenia niż poprawię sobie w ten sposób zdrowie i zrezygnowałem. Wygodnie byłoby natomiast siedzieć sobie albo leżeć i podnosić ciężary na siłowni, ale wiadomo - taka prywatna to spory wydatek, a do publicznej nie poszedłbym nawet, jakby mi mieli za to zapłacić :mrgreen: .
Krótkim i lekkim bieganiem nie da się wyrobić kondycji. Żeby trening miał efekt musi trwać minimum 30 min i musisz czuć się zmęczony. Ja jak biegam to na końcu jestem zlany potem, jak nie jestem to znaczy, że coś poszło nie tak jak miało :P Najlepszy trening na kondycję to biegania na zmianę na maksa i spokojnym truchtem, najlepiej ze wzniesieniami i dodatkowym obciążeniem (plecak lub ciężarki).
Jak Ci siłownia przeszkadza to możesz sobie kupić hantle, wszystkie mięśnie da się nimi ćwiczyć, w necie jest masa informacji o tym.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłown

Post autor: Sorrow »

Ja się czuję bardzo zmęczony po minucie biegania.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: Akolita »

Ja się czuję jak podczas ataku astmy, kiedy przebiegam 50 metrów, żeby zdązyć na stojący na przystanku tramwaj. :P
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: Miszka »

Ja dla odmiany lubię sport, grałem kilka lat w klubie w nożną, teraz indywidualnie trenuję biegi, głównie pod kątem maratonu.
Krótkim i lekkim bieganiem nie da się wyrobić kondycji.
Kondycje wyrabia się przez regularność. I można wbrew pozorom zaczynać nawet od marszu, tylko trzeba stale dokładać obciążenie/dystans. Ja zaczynałem od 2km, po 2,5 miesiąca codziennie biegałem na 25km.
Awatar użytkownika
zielony_lunatyk
Intronek
Posty: 34
Rejestracja: 28 paź 2012, 15:54
Płeć: nieokreślona

Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: zielony_lunatyk »

Nie masz problemów z kolanami? Ja sobie muszę od czasu do czasu robić przerwę przez ból stawów. Niestety niezbyt mam możliwość biegania po miękkim podłożu. :(
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłown

Post autor: Miszka »

Póki co nie, ale biegam po lesie albo murawie.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: Sorrow »

Miszka pisze:Kondycje wyrabia się przez regularność. I można wbrew pozorom zaczynać nawet od marszu, tylko trzeba stale dokładać obciążenie/dystans. Ja zaczynałem od 2km, po 2,5 miesiąca codziennie biegałem na 25km.
Jak zacząłeś od 2km to już na początku miałeś dobrą kondycję. Ja prawie codziennie maszeruję po 10km ale przebiegnięcie więcej niż 100 metrów jest dla mnie problematyczne.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
zielony_lunatyk
Intronek
Posty: 34
Rejestracja: 28 paź 2012, 15:54
Płeć: nieokreślona

Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: zielony_lunatyk »

Sorrow pisze:Jak zacząłeś od 2km to już na początku miałeś dobrą kondycję. Ja prawie codziennie maszeruję po 10km ale przebiegnięcie więcej niż 100 metrów jest dla mnie problematyczne.
To też kwestia predyspozycji i kilku innych rzeczy, jak np. tuszy, odżywiania się. Nie zestawiaj chodzenia z bieganiem, bo to zupełnie co innego. Ja biegając jakieś 40 km tygodniowo, jestem pewien, że np. miałbym lekki problem żeby zrobić na rowerze dystans 50 km za jednym podejściem, przy czym niektóre osoby, które miałyby problem z przebiegnięciem 2 km odcinka- nawet by zbytnio tego dystansu nie poczuły. Jedna aktywność drugiej nierówna.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: qb »

Sorrow pisze:
Miszka pisze:Kondycje wyrabia się przez regularność. I można wbrew pozorom zaczynać nawet od marszu, tylko trzeba stale dokładać obciążenie/dystans. Ja zaczynałem od 2km, po 2,5 miesiąca codziennie biegałem na 25km.
Jak zacząłeś od 2km to już na początku miałeś dobrą kondycję. Ja prawie codziennie maszeruję po 10km ale przebiegnięcie więcej niż 100 metrów jest dla mnie problematyczne.
2 km truchtem (czyli prawie chodzeniem) przebiegnie każdy. Nigdy nie uwierzę, że przebiegnięcie 100 m jest dla kogoś problematyczne, sprintem owszem, ale truchtem to nawet człowiek o wadze 150 kg + zrobi bez większego problemu.

Na początku najważniejsze jest biegać długo. Można minimalnie szybciej niż chodzenie, ale to musi być bieg. Np. 3 x 10 min, albo 4 x po 5 min biegu i np. 2 min przerwy między każdym etapem. Ewentualnie basen.

Jak bolą kolana, piszczele to niestety ale trzeba kupić dobre buty. Trampki czy adidasy z bazarku za 50 zł nie dadzą rady ;) Za 100-200 zł można kupić dobre buty, które starcza na kilka sezonów.
zielony_lunatyk pisze:
Sorrow pisze:Jak zacząłeś od 2km to już na początku miałeś dobrą kondycję. Ja prawie codziennie maszeruję po 10km ale przebiegnięcie więcej niż 100 metrów jest dla mnie problematyczne.
To też kwestia predyspozycji i kilku innych rzeczy, jak np. tuszy, odżywiania się. Nie zestawiaj chodzenia z bieganiem, bo to zupełnie co innego. Ja biegając jakieś 40 km tygodniowo, jestem pewien, że np. miałbym lekki problem żeby zrobić na rowerze dystans 50 km za jednym podejściem, przy czym niektóre osoby, które miałyby problem z przebiegnięciem 2 km odcinka- nawet by zbytnio tego dystansu nie poczuły. Jedna aktywność drugiej nierówna.
Nie zgodzę się. Biegam około 15-20 km tygodniowo (jestem w stanie więcej), ale jak wsiądę na rower to w 2h jestem w stanie przejechać około 50km. Druga sprawa, że do takiej jazdy to jednak trzeba mieć spodenki z pampersem, bo brak ich najbardziej przeszkadza ;)
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
zielony_lunatyk
Intronek
Posty: 34
Rejestracja: 28 paź 2012, 15:54
Płeć: nieokreślona

Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: zielony_lunatyk »

qb pisze:Jak bolą kolana, piszczele to niestety ale trzeba kupić dobre buty. Trampki czy adidasy z bazarku za 50 zł nie dadzą rady ;) Za 100-200 zł można kupić dobre buty, które starcza na kilka sezonów.
Bez dobrych butów to w ogóle szkoda nóg na bieganie. Zanim się człowiek obejrzy to mu się odechce przez ból.
qb pisze:Nie zgodzę się. Biegam około 15-20 km tygodniowo (jestem w stanie więcej), ale jak wsiądę na rower to w 2h jestem w stanie przejechać około 50km. Druga sprawa, że do takiej jazdy to jednak trzeba mieć spodenki z pampersem, bo brak ich najbardziej przeszkadza ;)
Rzeczywiście chyba trochę przesadziłem, ale 50 km nigdy i tak nie przejechałem za jednym razem. Pewnie dlatego, że po pierwsze jeżdżę rzadko, a po drugie nie jest to moja ulubiona forma aktywności. :)
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: qb »

zielony_lunatyk pisze: Rzeczywiście chyba trochę przesadziłem, ale 50 km nigdy i tak nie przejechałem za jednym razem. Pewnie dlatego, że po pierwsze jeżdżę rzadko, a po drugie nie jest to moja ulubiona forma aktywności. :)
Bieganie mniej czasu absorbuje, bo na rowerze trzeba minimum 2 godziny żeby był jakiś efekt i to jest główny minus :P
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Maksiu
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2012, 23:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Łódź, TM

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłown

Post autor: Maksiu »

Miałem zamiar w wakacje biegać. Na dwóch razach się skończyło. W zimę planuję łyżwy. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Obrazek
Spatsi
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 06 paź 2012, 23:37
Płeć: nieokreślona

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłown

Post autor: Spatsi »

Biegam od lipca. Zaczynałem od 4 km, dzisiaj jak mam dobry dzień potrafię przebiec ponad 22 km. W maju, zaraz po osiemnastce mam zamiar wystartować w maratonie w Chorzowie.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: qb »

Gratuluję. Jak często biegasz?
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Spatsi
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 06 paź 2012, 23:37
Płeć: nieokreślona

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłown

Post autor: Spatsi »

Zazwyczaj 3 razy w tygodniu, chyba że mam czas to więcej. Z reguły wygląda to tak:
czwartek rano: 10 km ciągłego biegu
piątek rano: trening interwałowy 5x(minuta sprintu, minuta truchtu)
niedziela: dłuższy dystans(ostanio 24km, z tygodnia na tydzień wydłużam.)

wstawanie o 6:00 żeby zdążyć pobiegać przed szkołą jest niezbyt przyjemne, ale po szkole nie mam ani siły ani chęci.
ODPOWIEDZ