Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
przemek125
Intronek
Posty: 29
Rejestracja: 16 lis 2015, 18:27
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Toruń

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: przemek125 »

Nie lubię ćwiczyć, nie lubię się męczyć. Chyba zbyt leniwy jestem.
Awatar użytkownika
layne
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 27 lut 2016, 22:04
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: layne »

Obrazek


;)
CarrotGirl
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2016, 16:27
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: CarrotGirl »

Ja chciałabym zacząć ćwiczyć, ale nie mam ochoty iść na siłownie gdzie stado sfapanych facetów będzie się lampić jak ćwiczę, albo jeszcze lepiej... inne dziewczyny które będą walić tekstami ooo patrz na tą... Potrzebuje motywacji ale nie chce chodzić na żadne zajęcia grupowe typu "uuu pięknie wam idzie " albo " cudowna, jesteś cudowna, jeszcze tylko raz". Jestem z Poznania i przyjaciółka poleciła mi trenera osobistego, który nie wali takimi suchymi tekstami, więc jest nadzieja że zacznę ćwiczyć, ale chciałabym zapytać jeszcze raz. Czy ktoś z Was, z okolic poznania korzystał z usług tej osoby? http://rehacoach.pl/
Awatar użytkownika
nudny introwertyk
Intro-wyjadacz
Posty: 384
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: nudny introwertyk »

To zależy co chcesz osiągnąć - czy normalną, zgrabną sylwetkę, czy coś w stylu pakergirl, czy po prostu chcesz zacząć się ruszać. Do osiągnięcia tego pierwszego i ostatniego trener wydaje mi się zbędny, ćwiczenia i aktywności takie jak jazda na rowerze, rolki, biegi, skakanka czy hula hop nie wymagają jakiejś skomplikowanej techniki, raczej wyczucia i wprawy (chociaż i tutaj zdania są pewnie podzielone). Celem motywacji podłączyłbym się pod muzykę i wyciągnąłbym na trening znajomego czy znajomą - oni sobie nie policzą za godzinę i na pewno będzie o wiele luźniejsza atmosfera :)
Do Poznania daleko nie mam, więc możemy się kiedyś zmówić na małą przebieżkę ;)
Awatar użytkownika
Anthrax91
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 14 maja 2016, 15:53
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: Anthrax91 »

CarrotGirl pisze:Ja chciałabym zacząć ćwiczyć, ale nie mam ochoty iść na siłownie
Nie musisz od razu iść na siłownie. W zaciszu domowym również można ćwiczyć, w internecie jest cała kopalnia planów treningowych i porad :wink:
GRyf
Intronek
Posty: 55
Rejestracja: 09 lip 2016, 12:38
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 2w1

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: GRyf »

Ja ćwiczę pływactwo od drugiej klasy podstawówki, co prawda w grupie ale jest zakaz rozmawiania, inaczej 500 karnych metrów.
Ostatnio zacząłem ćwiczyć tagrze w domu, jednak słabo to idzie.
"Przystosowanie to ewolucja, ewolucja to siła, jednak siła to pułapka w którą wpadli przywódcy."
Awatar użytkownika
nyarlathotep
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 06 wrz 2016, 3:28
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: nyarlathotep »

Nie lubię ćwiczyć, czasami tylko dalej przejdę pieszo. W czasach szkolnych i akademickich WFu nie lubiłem, chociaż właściwie kto nie był sportowcem to też nie lubił. Nie rozumiem ludzi, którym ćwiczenia fizyczne dają potężnego "kopa", czy radość - u mnie to tak nie działa i nie ma całego tego "zastrzyku endorfin".
Irrecoverable error, bailing out.
C:>_
Awatar użytkownika
SCD
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 05 wrz 2016, 1:58
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 6w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: CK

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: SCD »

O ile całe lata w gimnazjach i szkołach średnich olewałem wszelakie WF'y, tak teraz ćwiczę z pełną pompą, z dnia na dzień narzucając sobie to coraz wyższe tempo, lubię ten ból, który jest na moich zasadach, przypominam sobie wtedy że w ogóle żyje.
Wbrew pozorom to przyjemne uczucie.
Co do siłowni- w moim przypadku odpadają, wychodzę z założenia że na siłownie chodzą osoby już "napakowane".
Tylko to co czujesz mnie interesuje.
Awatar użytkownika
seraph infj
Introrodek
Posty: 24
Rejestracja: 12 sie 2016, 0:26
Płeć: mężczyzna
MBTI: infj
Lokalizacja: Szczecin, Miami, Barcelona

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: seraph infj »

Ćwiczę ćwiczę. Ogolna sprawnosc i siła fizyczna przydają mi sie w pracy. Ale też odreagowuje stres w ten sposób.
Poza tym trochę ruchu nigdy nie zaszkodzi.

Dla tych co się obawiają dziwnych spojrzeń lub jakichkolwiek przycinkow mam rade: słuchawki na uszy i róbcie swoje.
Nikt poważny nie będzie was oceniał na podstawie tego jak szybko na bieżni biegacie lub ile wyciskacie na ławeczce .
Awatar użytkownika
Gawron
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 18 wrz 2016, 2:45
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1
MBTI: INTJ

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: Gawron »

Trening siłowy to świetna sprawa, wręcz klucz do utrzymania należytej sprawności fizycznej - mądrze ułożony poprawi zdrowie każdemu (jak ktoś jest ciekawy, w jaki sposób itd., chętnie napiszę). I jak najbardziej dla introwertyka, zwłaszcza o zacięciu naukowym - można zagłębić się w zagadnienia z dziedzin anatomii, biomechaniki czy biochemii i poeksperymentować na sobie. ;)
Awatar użytkownika
dwadolary
Intronek
Posty: 27
Rejestracja: 31 lip 2015, 18:45
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: dwadolary »

Sztanga najlepszą terapeutką :D Ćwiczenia w domu z parą hantli też dają radę, ale warto się przemóc i skoczyć na siłownię. Po kilku razach dyskomfort mija i nie przeszkadza już bycie tym najmniejszym. Zresztą, szybko da się zauważyć, że raczej każdy zainteresowany jest sobą i swoim kawałkiem lustra. Dobry plan treningowy plus dieta może dać fajne rezultaty, fizyczne i psychiczne. Ćwiczę trzy razy w tygodniu, wcześniej w domu, a zajawkę na sport złapałem, gdy zaczynałem biegać. Obecnie nie wyobrażam sobie tygodnia bez ćwiczeń, dostaję deprechy.
Awatar użytkownika
Viljar
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 02 mar 2017, 11:08
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: Viljar »

Ćwiczyć można, a nawet trzeba. Codziennie zaczynam dzień od gimnastyki, a że sam sobie reguluję godziny pracy, to stać mnie też na godzinny marsz forsowny z kijkami wzdłuż brzegów Odry :)

Ale siłownia? Za nic. Nawet jak przechodzę obok siłowni w jednym z centrów handlowych, to razi mnie smród spoconych ciał. A co dopiero, jakbym miał tam wejść...
A poza tym jestem raczej wątłej budowy, z racji siedzącego trybu życia i wieku brzuszek redaktorski (niewielki, ale jednak) jest, więc jakoś głupio byłoby mi się tam pokazać :)
Strzeż się ludzi, którzy nie lubią kotów (przysłowie irlandzkie)

Moja strona
Awatar użytkownika
Nocnik
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 15 kwie 2017, 19:14
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Podhale

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: Nocnik »

Uwielbiałem ćwiczyć siłowo, jeździć na rowerze. I nadal lubię i ćwiczę mimo że mam uszkodzony kręgosłup i bark od kilku lat i niby nie mogę kompletnie.
Ale nie mam innego sposobu na rozładowanie się.
„Ciekawym paradoksem jest to, że kiedy akceptuję się takim, jakim jestem, wtedy mogę się zmieniać” Carl Rogers

Overthinking Kills Your Happiness.
Awatar użytkownika
painted_rose
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 17 lut 2017, 17:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: powiedzmy że INFJ.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: painted_rose »

Introwertyk nie wiem, ja nie lubię, żadne Chodakowskie ani Lewandowskie mnie nie przekonają :D
Awatar użytkownika
żyrafa
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 19 kwie 2017, 16:26
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ-T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: żyrafa »

Od dwóch miesięcy chodzę na siłownię, staram się tak 3 razy w tygodniu. Głównym powodem była chęć schudnięcia. Ogólnie same ćwiczenia czy bieżnię/rowerek itp. lubię, drażni mnie tylko jak czasem jest tam zbyt dużo (przynajmniej jak dla mnie) ludzi.
ODPOWIEDZ