O której idziecie spać?

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.

O której idziesz spać, gdy następnego dnia masz wolne?

od 18 do 20
3
1%
od 20 do 22
11
4%
od 22 do północy
92
36%
od północy do 2
112
43%
później
40
16%
 
Liczba głosów: 258

introona
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2011, 20:51
Płeć: nieokreślona

Re: O której idziecie spać?

Post autor: introona »

zaraz ide spac czyli po polnocy ;)
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: O której idziecie spać?

Post autor: Inno »

Metodą wieloletnich prób i błędów odkryłam, że potrzebuję przynajmniej 8-9 godzin snu na dobę, więc żeby wstawać wyspana o godz. 8, powinnam się kłaść najpóźniej o 24, a najlepiej o 23. Mam niestety naturalną tendencję do chodzenia spać bardziej o 1 w nocy, więc jest ciężko. =.=' Fajnie by było potrzebować tylko 5 lub nawet 4 godzin snu na dobę.
Obrazek
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: O której idziecie spać?

Post autor: highwind »

Zawsze chodzę spać w okolicach północy (+/- 1h, bardziej w stronę plusa). Jeśli o wstawanie chodzi (nie licząc weekendów/świąt), to przez całe liceum wstawałem około 5:30. W trakcie studiów różnie, w zależności od terminów wykładów. Teraz do pracy wstaję o 5:10. Czas chodzenia spać się nie zmienia. W trakcie wakacji, kiedy jeszcze je miałem, cały cykl życiowy mi się przesuwał i chodziłem spać około 4, wstawałem ok 12 ;)
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: O której idziecie spać?

Post autor: Inno »

Jak byłam w liceum to chodziłam zwykle spać ok. 1, 2 w nocy, wstawałam o 6, byłam permanentnie niewyspana, ale dawałam radę bez większych problemów. Teraz już nie daję, muszę przykładać większą wagę do odpowiedniej ilości snu, bo inaczej trudno mi się skupić i wykrzesać z siebie jakąś energię. Czuję się staro. :/
Obrazek
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: O której idziecie spać?

Post autor: MetalMan »

Same here ^ ^.

Muszę spać 8h dziennie, optymalnie 9, wtedy na prawdę czuję się wyspany. A w praktyce wygląda to tak, że idę spać o 1-2 w nocy, a wstaję kiedy muszę, na szczęście mam teraz niezły plan zajęć, więc mogę się wyspać do tej 9tej, poza nielicznymi przypadkami wstawania o 7.10 =.='. Często nie wysypiam się w tygodnie, wtedy pozostaje odrobić to w sobotę/niedzielę :twisted:

P.S wstałem godzinę temu i czuję się świetnie :P
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: O której idziecie spać?

Post autor: highwind »

Ja nie widzę u siebie żadnej różnicy pomiędzy snem 5, a 8-o godzinnym. W liceum wczesne wstawanie było u mnie wymuszone koniecznością dojazdu i chyba się przyzwyczaiłem. Mimo wszystko wyspany rzadko kiedy się czuję. Tragedii nie ma - funkcjonuję normalnie, ale wiem że mógłbym czuć się lepiej. Tyle że nie umiem znaleźć złotego środka, bo kiedy przegnę ze snem, to też czuję się tragicznie, mam opuchniętą twarz i boli mnie głowa. U mnie generalnie, uczucie wyspania wiąże się bardziej z wygodnym łóżkiem i okolicznościami niż długością snu. Chyba najlepiej czuję się po przespanym ostrym kacu :D Wtedy mam wrażenie że wracam do życia z zaświatów pełen nowej energii ;) A i jeszcze super sen jest po intensywnym wysiłku fizycznym - basen, siłka albo długie bzykanko :) Spać wcześniej niż o 23 pójść nie potrafię, chyba że akurat mam migrenę.
Awatar użytkownika
T-1000
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 12 sty 2012, 11:50
Płeć: nieokreślona

Re: O której idziecie spać?

Post autor: T-1000 »

Przeważnie około pierwszej w nocy, czasem później.
Awatar użytkownika
dali
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 12 sty 2012, 17:07
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Kraków

Re: O której idziecie spać?

Post autor: dali »

Po pełnym wrażeń dniu (czyli prawie codziennie, bo wszystkie wydarzenia muszę dokładnie przeanalizować. Też tak macie?) zasypiam około 23. Następnego dnia budzę się o 5. 50 i jestem totalnie nieprzytomna. I jak tu wytrzymać w szkole...
Awatar użytkownika
Lunatic
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 30 paź 2011, 19:34
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Re: O której idziecie spać?

Post autor: Lunatic »

Ja zazwyczaj chodzę spać około 1-2, nieważne czy muszę wstać do szkoły, czy nie. A jak mam dłużej wolne (np. ferie czy wakacje), to potrafię pójść spać nawet o 6 xd
Awatar użytkownika
BarMos
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 30 gru 2011, 22:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISFJ-T
Lokalizacja: Lublin

Re: O której idziecie spać?

Post autor: BarMos »

O której chodzę spać? To zależy. Jeśli miałem ciężki dzień i wiem, że jutro muszę rano wstać to o 22, maks. 22.30. A jeśli cały dzień się obijałem :mrgreen: to siedzę do 12, a czasem nawet do 1.
Awatar użytkownika
silence
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2012, 19:40
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: O której idziecie spać?

Post autor: silence »

Zazwyczaj kładę się o 23, ale zasypiam 3-4. A jeżeli następnego dnia muszę wcześniej wstać, to potrafię zasnąć nawet o 6 :?
Budzę się 7-8 :?
Przyzwyczaiłam się już do mojego wiecznego zmęczenia. Spać w dzień nie potrafię.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: O której idziecie spać?

Post autor: Sorrow »

Generalnie rzecz biorąc muszę codziennie przespać 8 godzin, inaczej jestem do niczego. Jak jest szkoła to chodzę spać pomiędzy 20tą a 24tą w zależności od tego na którą są lekcje.
Najbardziej lubię chodzić spać o 20tej i budzić się nad ranem i mieć czas dla siebie, ale często jestem zbyt zdenerwowany albo mam awersję do snu.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
arvendanci
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 13 kwie 2012, 11:33
Płeć: nieokreślona

Re: O której idziecie spać?

Post autor: arvendanci »

Spać chodzę przeważnie po północy. Potrzeba snu min. 6 godzin. Optimum - 7 godzin. Jednakże nie wstaję później niż 9 rano nawet gdybym poszedł spać załóżmy 5 w nocy/rano. Odsypiam na raty przez kilka dni albo robię krótkie 15 minutowe drzemki w dzień.
Metoda działa jakieś 6 lat.
5w4
ISTJ
Awatar użytkownika
Shamicki
Introwertyk
Posty: 119
Rejestracja: 30 lip 2008, 2:07
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: O której idziecie spać?

Post autor: Shamicki »

Nie ważne o której się położę, czy to będzie 1wsza czy 22ga, jeżeli mam wstać wcześnie rano i tak jestem niewyspany. Nie należę do rannych ptaszków. Najlepiej myśli mi się w nocy (oraz środkach komunikacji zbiorowej :P) więc późne kładzenie się spać sprzyja kreatywności jak również ilości zrobionych, rozwiązanych, tu dzież przemyślanych rzeczy. A więc kładę się najczęściej albo jak jestem zmęczony i same oczy się zamykają albo jak już 'muszę'.
Człowiek tworzy jakąś rzeczywistość, a potem staje się jej ofiarą.
Awatar użytkownika
3rorr
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2012, 4:57
Płeć: nieokreślona

Re: O której idziecie spać?

Post autor: 3rorr »

czasem staram sie wstrzymywać senność bez powodu i wspomagaczy do dwóch, trzech dób. w tym stanie umysł wprawdzie traci zdolność koncentracji, ale potrafi tworzyć tak wymyślne pierdoły...
a zwykle koło trzeciej :)
----------------------------------------------
Już wiesz?
ODPOWIEDZ