Mądre cytaty, motta, sentencje

Gry, quizy, humor i co tylko chcecie. Enjoy.
Calla

Mądre cytaty, motta, sentencje

Post autor: Calla »

Obrazek
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Mądre cytaty, motta, sentencje

Post autor: czarownica »

"Wie pan, ze wszystkich podróży to ja najbardziej lubię te długie wycieczki w siebie.
Lubię te podróże, choć to nie wiadomo którędy. A i stacja docelowa nie wiadomo gdzie.
Ale za to mają jeden ogromny plus. Można wybierać się w nie w tramwaju, na ulicy, w pracy...
Tyle nieznanych krajobrazów spotyka się po drodze, tyle nieodkrytych jeszcze miejsc."
"Lubię te podróże. Wyruszam w nie bez biletu, a wracam z tyloma bagażami."
Jarosław Borszewicz "Mroki"
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
Awatar użytkownika
Shamicki
Introwertyk
Posty: 119
Rejestracja: 30 lip 2008, 2:07
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Mądre cytaty, motta, sentencje

Post autor: Shamicki »

"RG:Wmawiają nam przez filmy i reklamy że musimy być piękni, szczęśliwi, rozradowani a przecież częścią naszej kultury jest coś mrocznego(...)
RG:Bliscy mi są wyraziści Fitzcarraldo i Stroszek - marzyciele, którzy stawiają sobie trudne wyzwania. (...) Ciągnie mnie przekraczanie granic. I szaleństwo marzenia.
DW: I smutek?
RG: I samotność. Uwielbiam słuchać Arvo Pärta i pogrążać się w melancholii. Smutek jest częścią życia wypieraną z naszej kultury, tak jak śmierć i cierpienie. Filmami chcę wytrącać widzów z ułudy sytego świata kolorowych reklam, w którym wszyscy muszą być piękni, silni, młodzi. Chcę, by byli smutni, niespokojni. Kiedyś po jednym z pokazów usłyszałem: "Ależ pan musi mieć mroczne wnętrze""

Jest to cytat z wywiadu z Romanem Gutkiem twórcą festiwalu Nowe Horyzonty. Dla ciekawych festiwalu - link pod spodem.

Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty
Człowiek tworzy jakąś rzeczywistość, a potem staje się jej ofiarą.
Awatar użytkownika
Dżery
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 18 maja 2018, 21:07
Płeć: mężczyzna

Re: Mądre cytaty, motta, sentencje

Post autor: Dżery »

Nie spotkałem jeszcze dobrego człowieka który by sam siebie nazwał "dobrym człowiekiem", wielu drani zaś mających takie zdanie o sobie - owszem.

Maksymalną wolność opłaca się maksymalną samotnością (Jan Błoński)

Kiedy widzimy ciągle tych samych ludzi, staja się oni w końcu częścią naszego życia.
A skoro są już częścią naszego życia, to chcą je zmieniać. Jeśli nie stajemy się tacy,
jak tego oczekiwali, są niezadowoleni. Ponieważ ludziom wydaje się, że wiedzą dokładnie
jak powinno wyglądać nasze życie. Natomiast nikt nie wie, w jaki sposób powinien przeżyć
własne życie (P. Coelho "Alchemik")
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Mądre cytaty, motta, sentencje

Post autor: Arsen »

"Są takie dni, kiedy wychodzę popatrzeć na pewnego kamieniarza, który wali młotem w swój kamień, choćby i ze sto razy, a na skalnym bloku nie widać nawet rysy. A jednak za sto pierwszym uderzeniem bryła zawsze pęka na dwoje; ja zaś wiem, że nie stało się to od ostatniego uderzenia, ale od tych wszystkich poprzednich"
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
Awatar użytkownika
romanka
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 30 lis 2019, 22:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

Re: Mądre cytaty, motta, sentencje

Post autor: romanka »

Podaję ten który uwielbiam: "Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj." - Mark Twain
Awatar użytkownika
romanka
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 30 lis 2019, 22:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

Re: Mądre cytaty, motta, sentencje

Post autor: romanka »

"Piekło to inni." - Jean Paul Sartre
137
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2019, 14:19
Płeć: mężczyzna

Re: Mądre cytaty, motta, sentencje

Post autor: 137 »

"Miłość jest prawem. Miłość podług woli" - Thelema, teoria Prawdziwej Woli Crowleya


Bez wątpienia najwazniejszy cytat dla mnie...
Awatar użytkownika
romanka
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 30 lis 2019, 22:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

Re: Mądre cytaty, motta, sentencje

Post autor: romanka »

“ Jutro, jutro i zawsze jutro, i tak się trwoni całe życie. ” Seneka
ODPOWIEDZ