Herbata, kawa...

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Starbuck
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 15 kwie 2013, 22:01
Płeć: nieokreślona

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Starbuck »

Zdecydowanie herbata :) I duża ilość wody (2-3 litry dziennie).
“ Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny. ” — Zofia Nałkowska
Awatar użytkownika
maggie
Introwertyk
Posty: 93
Rejestracja: 02 cze 2012, 11:42
Płeć: nieokreślona

Re: Herbata, kawa...

Post autor: maggie »

Starbuck pisze:Zdecydowanie herbata :)
Najlepiej sypana z miodem !
Pita w herbaciarni to już w ogóle gites.
"To krępujące milczenie. Czemu ględzenie o bzdetach uważamy za wyraz nieskrępowania?
Po tym można poznać kogoś wyjątkowego. Kiedy można zamknąć ryj i wspólnie sobie pomilczeć."
Awatar użytkownika
borek
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2010, 12:08
Płeć: nieokreślona

Re: Herbata, kawa...

Post autor: borek »

Pijam zieloną herbatę. Czarnej nie da się pić bez cukru. Kawy nie pijam w ogóle, a kofeinę czerpię z guarany.
Rina
Introwertyk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2013, 9:04
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Rina »

borek pisze: kofeinę czerpię z guarany.
Mógłbyś napisać, w jakiej postaci jest ta guarana? Temat mnie zainteresował i znalazłam informacje o różnych opcjach- od herbatki, po pastylki. Jaką polecasz/ stosujesz?
Awatar użytkownika
borek
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2010, 12:08
Płeć: nieokreślona

Re: Herbata, kawa...

Post autor: borek »

Rina pisze:
borek pisze: kofeinę czerpię z guarany.
Mógłbyś napisać, w jakiej postaci jest ta guarana? Temat mnie zainteresował i znalazłam informacje o różnych opcjach- od herbatki, po pastylki. Jaką polecasz/ stosujesz?
Najekonomiczniej jest kupić 100 gram sproszkowanej guarany np. na allegro. Zawsze brakowało mi energii więc jakiś czas szukałem czegoś odpowiedniego. Myślę, że guarana jest w miarę ok. Na pewno 'lepiej' pobudza niż kawa.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Herbata, kawa...

Post autor: qb »

Ja nie słodzę niczego, nawet kawy.

A piję herbatę zieloną ostatnio, ale kupiłem ją w biedronce i tak na prawdę to nie wiem jak to jest z tą jej zielenością. Podejrzewam, że kiepsko, ale nie wnikam w szczegóły.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
borek
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2010, 12:08
Płeć: nieokreślona

Re: Herbata, kawa...

Post autor: borek »

qb pisze:Ja nie słodzę niczego, nawet kawy.

A piję herbatę zieloną ostatnio, ale kupiłem ją w biedronce i tak na prawdę to nie wiem jak to jest z tą jej zielenością. Podejrzewam, że kiepsko, ale nie wnikam w szczegóły.
Ja też nie jestem szczególnie wybredny. Ta z biedronki to jakiś chyba miks zielonych herbat. Coś jak miód z krajów europejskich. Ale da się pić. Z nagietkiem jest smaczna. Ale, ale...czytałem, że nie można przesadzać z zieloną. W sumie wszystko w nadmiarze jest szkodliwe. Kwestia dawki.
Rina
Introwertyk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2013, 9:04
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Rina »

borek pisze: Najekonomiczniej jest kupić 100 gram sproszkowanej guarany np. na allegro. Zawsze brakowało mi energii więc jakiś czas szukałem czegoś odpowiedniego. Myślę, że guarana jest w miarę ok. Na pewno 'lepiej' pobudza niż kawa.
Dzięki. Myślę, że spróbuję guarany. Rzecz w tym, że mam niskie ciśnienie. Okolice 90/60 to u mnie norma. Kawę mogę, bez problemu, pić przed snem. Nie "szatana", rzecz jasna, od niego akurat rozbolałby mnie brzuch i ból by się stał problemem. Ciekawa jestem tego długiego działania guarany. No i pamiętać należy, że kawa wiele cennych składników pokarmowych wypłukuje z organizmu. Zatem poeksperymentuję.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Herbata, kawa...

Post autor: qb »

Guaranę przygotowuje się tak jak herbatę, czy trzeba znać jakieś tajne techniki?

No i możecie polecić czego szukać, bo jak wpisuję guaranę w allegro to wyskakuje od groma różnych rzeczy i nie wiem co powinienem wybrać :P

Znalazłem takie coś, ale nie wiem, czy nie lepiej kupić od razu mieszankę gotową.
http://allegro.pl/guarana-ekstra-drobno ... 69229.html
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
amls
Introwertyk
Posty: 72
Rejestracja: 17 paź 2012, 21:13
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Poznań

Re: Herbata, kawa...

Post autor: amls »

Herbaty wypiję chyba każdy rodzaj, minimum 1,5l dziennie, bez cukru. Kawę piję bardzo rzadko, jeżeli już to mocną, czarną.
Awatar użytkownika
Sundari
Introwertyk
Posty: 88
Rejestracja: 20 lut 2013, 11:19
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Sundari »

Lubię bardzo oba napoje. U mnie kawa rano (czasem wypiję również drugą po obiedzie) - na studiach pracowałam jako barista, więc o przyrządzaniu kawy wiem wiele i podobno robię najlepszą 8) Co do herbat - piję hektolitry. Oczywiście zieloną :wink: Ale również białą oraz czarną - zwykle Earl Grey, ale również owoce leśne, czy coś podobnego, ładnie pachnącego :) Czasem czerwoną, ale sporadycznie. Kawę oraz herbaty czarne słodzę zawsze, pozostałe nigdy.
„Samotność jest niezależnością, życzyłem jej sobie i zdobyłem ją po długich latach. Była ona zimna, o tak, ale była też cicha, prawdziwie cicha i wielka, podobnie jak zimne, ciche przestworza, po których wędrują gwiazdy.”
Hermann Hesse - Wilk stepowy


O mnie: INTJ | Jedynka ze skrzydłem dwa: 1w2 - "Adwokat" | Płciowo stypizowana "na krzyż":P
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Sorrow »

Ostatnio kupiłem sobie maszynkę do pienienia mleka i próbuję robić latte.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
MatiZ
Pobudzony intro
Posty: 160
Rejestracja: 18 wrz 2013, 17:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Herbata, kawa...

Post autor: MatiZ »

Od urodzenia piję czarną herbatę. Czasem kupię sobie coś owocowego, w końcu dużo jest rodzajów. Kawy nigdy nie piję i nie zamierzam.
leonidas
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 10 lis 2010, 17:06
Płeć: nieokreślona

Re: Herbata, kawa...

Post autor: leonidas »

odkad mamcia przywziozla mi włoską Latte z Rinini nie pije nic innego tylko tą kawke, jest boska
Awatar użytkownika
nika
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:14
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Warszawa

Re: Herbata, kawa...

Post autor: nika »

zielona herbata, czasami kawa :wink:
ODPOWIEDZ