Herbata, kawa...

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Dant3s
Rozkręcony intro
Posty: 341
Rejestracja: 17 lip 2014, 1:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Dant3s »

Może i logiczne ale wystarczy mi kilka łyków i już czuję kropelki potu na czole(latem oczywiście), a araby piją właśnie po to żeby się pocić przez co łatwiej się wychładzają
Awatar użytkownika
Czerwona
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 30 gru 2012, 13:29
Płeć: nieokreślona

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Czerwona »

Dant3s pisze:Nie wiem czy to tylko ja tak mam, ale kubek gorącej herbaty rozgrzewa mnie natychmiast, dlatego nie znoszę pić gorącej herbaty latem bo od razu zalewa mnie pot...
Mam podobnie, ale z zupą, latem nie znoszę jeść gorącej i czekam aż się schłodzi.
Jeśli na świętego Prota jest pogoda albo słota, to na świętego Hieronima deszczyk jest albo go ni ma.
Awatar użytkownika
Dant3s
Rozkręcony intro
Posty: 341
Rejestracja: 17 lip 2014, 1:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Dant3s »

Czerwona pisze: Mam podobnie, ale z zupą, latem nie znoszę jeść gorącej i czekam aż się schłodzi.
Najgorsze są gorące ziemniaki :!:
czarnadziurawelbie
Introwertyk
Posty: 108
Rejestracja: 10 maja 2015, 21:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: gdzieś nieopodal Piotrkowa
Kontakt:

Re: Herbata, kawa...

Post autor: czarnadziurawelbie »

Herbata? O tak, i to w sporych ilościach w chłodne dni :) Najczęściej zielona (i czysta, i z dodatkami) bez cukru.
Awatar użytkownika
Aga91
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 21 gru 2016, 23:16
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Aga91 »

Herbata tylko w ostateczności, gdy nie mam kawy. Kawa klasyczna, bez cukru, ewentualnie z odrobiną mleka ;)
Awatar użytkownika
Biała_Dama
Pobudzony intro
Posty: 137
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:46
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Biała_Dama »

Bardzo lubię zarówno herbatę, jak i kawę. Co mi podadzą, to wypiję. Najmniej przepadam za czarną herbatą i czarną kawą. Herbaty preferuję raczej zielone, aczkolwiek ostatnimi czasy lubię się zapijać naparami z ziół. Co do kawy, to uwielbiam te wszystkie kawiarniane wariacje - cafe latte, latte macchiato z syropem, bitą śmietaną, a jak jeszcze mi taki piękny wzorek na wierzchu stworzą, to przez chwilę aż szkoda mi to psuć. Taką czarną kawę już od biedy, jak nie ma mleka, też wypiję, ale to już taka ostateczność. Miałam taki czas w życiu, że dzielnie znosiłam smak czarnej kawy przez dwa miesiące, ale raczej średnio służyła mojemu żołądkowi. No i ogólnie kawy za dużo na dzień nie pijam. Jeden kubek, ewentualnie dwa. Częściej wolę się rozkoszować herbatką.
“The optimist sees the donut, the pessimist sees the hole.”
~ Oscar Wilde
Awatar użytkownika
Gawron
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 18 wrz 2016, 2:45
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1
MBTI: INTJ

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Gawron »

Kawa i herbata (głównie czarna) - mocne i bez cukru.
Awatar użytkownika
Alice
Introwertyk
Posty: 82
Rejestracja: 30 lis 2016, 21:10
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Wrocław

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Alice »

Coldman pisze:
Dant3s pisze:Nie wiem czy to tylko ja tak mam, ale kubek gorącej herbaty rozgrzewa mnie natychmiast, dlatego nie znoszę pić gorącej herbaty latem bo od razu zalewa mnie pot...
To chyba logiczne , choć słyszałem , że w największe upały araby piją gorące napoje
Ja często piję gorącą herbatę latem. Ogólnie zimna herbata mi w ogóle nie smakuje, jedynie czarna, reszta to jak zabarwiona woda, kompletnie bez smaku :/ jak mam pić coś zimnego to najlepiej sok.
Zimą wypijam bardzo dużo herbaty. Lubię czarną, ziołowe (pokrzywową piję codziennie), owocowe, do zielonej nie umiem się przekonać, ale też czasem wypiję. I koniecznie z cukrem.

A z kawą mam swój rytuał - koniecznie sypana, bez kropli mleka, z cukrem, pita rano przed śniadaniem - bez tego ciężko mi zacząć dzień.
"Zapytasz ją, gdzie jest sens
Wśród szarych dni szarego przemijania
Ona - Alicja to wie
Szczęśliwa jest, choć żyje całkiem sama.."
Awatar użytkownika
eddard
Stały bywalec
Posty: 229
Rejestracja: 02 lip 2016, 10:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Kraków

Re: Herbata, kawa...

Post autor: eddard »

Zimą i jesienią nałogowo piję mój magiczny kordiał: czarna (albo earl grey) sypana herbata, jak już się zaparzy (czyli po paru minutach od zalania), dodajemy: trochę 100% eko soku z malin, łyżeczkę imbirowo-cytrynowego syropu z kwiatów lipy, łyżeczkę miodu.
Awatar użytkownika
Syogliss
Intronek
Posty: 59
Rejestracja: 04 gru 2016, 10:59
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Syogliss »

eddard pisze:Zimą i jesienią nałogowo piję mój magiczny kordiał: czarna (albo earl grey) sypana herbata, jak już się zaparzy (czyli po paru minutach od zalania), dodajemy: trochę 100% eko soku z malin, łyżeczkę imbirowo-cytrynowego syropu z kwiatów lipy, łyżeczkę miodu.
Hej, też chcę! Gdzie kupujesz ten syrop?

Ja ostatnio zasmakowałam w herbacie Earl Grey z syropem malinowo-miodowym, do tego imbir.
Kawy nie pijam w ogóle (szczególnie w pracy, jest zbyt moczopędna dla mnie, a nie mogę chodzić do wc co 5 minut), a herbata towarzyszy mi przez cały rok, nawet w lato podczas upałów :) choć i tak pozostaję wierna zwykłej wodzie.
And everything under the sun is in tune
but the sun is eclipsed by the moon.
Awatar użytkownika
eddard
Stały bywalec
Posty: 229
Rejestracja: 02 lip 2016, 10:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Kraków

Re: Herbata, kawa...

Post autor: eddard »

Syogliss pisze:Hej, też chcę! Gdzie kupujesz ten syrop?
W Krakowskim kredensie, jak widać na obrazku. A Krakowski kredens można znaleźć w różnych miejscach, ja na przykład mam w galerii handlowej niedaleko mnie :) Hm, ale z tego co widzę w Bydgoszczy nie ma.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Coldman »

Ja właśnie dzisiaj sobie kupiłem Earl Grey słodka śliwka z imbirem i cynamonem. Jestem ciekaw smaku
Aiena
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2017, 23:37
Płeć: kobieta
Enneagram: 6w7
MBTI: INFP-T

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Aiena »

Kiedyś słodziłam 2,5 łyżeczki cukru do kawy. Teraz kawa i herbata bez cukru. Z herbat piję wszystkie, moimi ulubionymi jest zielona z pigwą i nagietkiem oraz biała.
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Herbata, kawa...

Post autor: czarownica »

Uwielbiam herbaty. Lubię mieć ich duży wybór, bywa i tak, że mam 20 herbat w różnych wariantach, niekoniecznie smakowych. Ciężko mnie w tym temacie zaskoczyć. No i yerba mate koniecznie być musi. Z kaw to w domu tylko cappuccino czekoladowe, ale to ze względu na czekoladowy smak, inne kompletnie mi nie smakują. Czasem jakoś do towarzystwa wypiję jakąś u kogoś lub gdy w kawiarni jakiś ciekawy smak wypatrzę ( jak na przykład kawa z tonikiem).
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
Calla

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Calla »

Ja do herbatek lubie czasem sobie dolac jakiegos syropu :) Najbardziej mi smakuje waniliowy syrop :)
ODPOWIEDZ