Herbata, kawa...

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Lloydia
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 27 wrz 2013, 21:12
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Śląsk

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Lloydia »

Czarna herbata +cytryna + 3.5 łyżeczek cukru. A kawa tylko do szkoły i tylko w połowie z mleka, i z 4 łyżeczkami cukru + czasem szczypta kakałka :D
5w4, ISTP
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Sorrow »

Herbata czarna, kawa latte.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Czerwona
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 30 gru 2012, 13:29
Płeć: nieokreślona

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Czerwona »

Nauczyłam się pić cappuccino bez cukru :D Jak tak dalej pójdzie, to może nawet herbatę zacznę pić...
Jeśli na świętego Prota jest pogoda albo słota, to na świętego Hieronima deszczyk jest albo go ni ma.
Awatar użytkownika
Lynn
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:44
Płeć: nieokreślona

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Lynn »

Mój typ to zielona herbata :) chociaż bardzo lubię też herbatę miętową
Mark
Intronek
Posty: 27
Rejestracja: 03 paź 2013, 20:16
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Mark »

W sumie teraz to trudno mi powiedzieć co bardziej lubię - smakuje mi zarówno kawa jak i herbata. Lubię również cappuchino i kawę inkę.

Jeśli chodzi o bardziej konkretne herbaty to zawsze mi smakowała czarna herbata z imbirem, earl gray i genmaicha. To ostatnie to chyba najbardziej egzotyczna herbata jaką piłem. Odmiana zielonej japońskiej herbaty sporządzana w połączeniu z prażonym brązowym ryżem. Odkryłem Genmaiche jak kiedyś odwiedzałem Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej w Krakowie i w lokalnej herbaciarni to podawali.
Awatar użytkownika
Nika-
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 11 kwie 2014, 22:30
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Nika- »

Z kawą zaczęłam w pierwszej gimnazjum. Zakochałam się w niej (czytaj uzależniłam) i tak wyszło, że jakoś rok później piłam już 4 dziennie. I tak też zostało do dziś ;) Na ogół bez cukru z mlekiem.

Z herbat moim faworytem jest czerwona i tzw blooming tea.
lukasamd

Re: Herbata, kawa...

Post autor: lukasamd »

Herbatę piję kilka razy w tygodniu, tj. mowa o takiej prawdziwej a nie granulowanej - Minutka, Lipton, czasem Melisa, czasem mięta... różne, nie mam jakiejś ulubionej.

Kawa... próbowałem kilku rodzajów i ten napój definitywnie nie przypadł mi do gustu. Może i dobrze, bo z tego co wiem jak się przyzwyczaimy do dawki kofeiny, to bez niej poranek może być ciężki :)
Awatar użytkownika
Nika-
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 11 kwie 2014, 22:30
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Nika- »

Mam o tyle gorzej, że przez około trzy miesiące w roku kawy pić nie mam prawa. W czerwcu będę musiała odstawić. Ale skoro udaje mi się to zrobić z dnia na dzień (chociaż przyznam, ciężko jest i potem tęsknię), to nie muszę jeszcze wpadać w panikę bo nad "uzależnieniem" panuję :)
Awatar użytkownika
djaq
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 15 lut 2013, 23:52
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Herbata, kawa...

Post autor: djaq »

Od czasu do czasu herbata, taka zwykła w torebkach. 2,5 łyżeczki cukru. Za to kakao codziennie z rana, od ok. 4 roku życia do teraz, te z wiatrakiem na pudełku.
5w4
INTJ
Everything

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Everything »

Głównie herbata, także w torebkach.. Kakao, czemu nie, ale rzadko :). Kawy nie piję.. Jakoś mnie do siebie nie przekonuje.
Awatar użytkownika
MichalLodz
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 12 kwie 2014, 21:42
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Łódź

Re: Herbata, kawa...

Post autor: MichalLodz »

Popija może tu ktoś yerba mate oprócz mnie?
thali
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 02 lut 2013, 5:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Wiedeń

Re: Herbata, kawa...

Post autor: thali »

Ja popijam yerba mate :) Bardzo lubię, chociaż u mnie ciężko dostać. Ostanim razem przywiozłam sobie z Brazylii yerba mate w torebkach o smaku cytrynowym - pyszna! Chociaż Brazylijczycy byli bardzo zniesmaczeni, gdy im powiedzialam, że piję ją na ciepło :)
INFJ z silnie rozwinietym T
Awatar użytkownika
MichalLodz
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 12 kwie 2014, 21:42
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Łódź

Re: Herbata, kawa...

Post autor: MichalLodz »

Piłem kilkakrotnie yerbe w torebkach, ale wole oryginał. Ten mocny smak pierwszego zalania Pajarito, bądz Rosamonte. Polecam wszystkim chcącym naturalnie się pobudzić, a jednocześnie nie wypłukiwać z organizmu cennych mikroelementów.
Awatar użytkownika
Arwena9
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 29 maja 2014, 18:39
Płeć: kobieta
MBTI: Aspi/ ISFJ/4w5

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Arwena9 »

Nie piję kawy, chyba, że inkę. ;) A herbatę każdą, tylko nie czarną.
Danse_Macabre

Re: Herbata, kawa...

Post autor: Danse_Macabre »

Tylko zielona herbata, rzadziej czarna i czerwona.
ODPOWIEDZ