dziwny sposób ubierania ^^

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
lajlen_
Intronek
Posty: 55
Rejestracja: 11 lip 2010, 20:33
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: lajlen_ »

Czasem siostry z bratem mówią mi, że dziwnie się ubieram. W sumie to mają rację :P W ogóle to mam obsesję na punkcie ciuchów i butów :mrgreen: I teraz pytanie- czy ktoś ma podobnie jak ja ?
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: iksigrekzet »

Nie, ale bardzo mi się podobają dziewczyny które ubierają się, można powiedzieć, ekscentrycznie :)
Sułtan.
nikya
Pobudzony intro
Posty: 128
Rejestracja: 09 lut 2010, 23:21
Płeć: nieokreślona

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: nikya »

Dziwnie czyli jak?
Za modą jakoś specjalnie nie gonię, ale zdarza mi się przeglądać różne strony i dochodzę do wniosku, że teraz nie istnieje coś takiego jak dziwny sposób ubierania. Są dziewczyny, które ubierają się w latach 50., takie, co noszą skarpetki do sandałów, ciuchy w kropki do ciuchów w kratkę, krótkie spodenki zimą, kozaki latem itp. i są uważane teraz za wyznaczniki stylu ;).
Awatar użytkownika
Kamil
Rozkręcony intro
Posty: 338
Rejestracja: 01 lip 2009, 22:52
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: Kamil »

Ja to bym najchętniej się ubrał w ubiór sarmacki... Czy też z bardziej poważnych, to chętnie bym stosował się do elegancji okresu międzywojennego - kamizelka, marynarka, kapelusz, no i laska.. ale z tymi ostatnimi to bym się dziś niepotrzebnie wyróżniał..
"Przestrzenią ducha, gdzie może on rozwinąć skrzydła, jest cisza "- Antoine de Saint-Exupéry

"Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Ekstrawertyka, to znaczy, że go nie słuchałeś.
Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Introwertyka, to znaczy, że go nie zapytałeś."
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: Piorun23 »

Ponoć ubieram się ekscentrycznie

Modę mam w d...

Zazwyczaj wychodzi na to ze chodzę jak bohater Fallouta czy Stalkera :mrgreen:
...elementy różnych mundurów róznych armii, w różnym stopniu złachania, podrapane glany... uwielbiam różne dziwne czapki (wehrmachtówka i patrolówka rulez), rękawiczki (nawet latem), buffy...


Fascynuje mnie też strój około-wiktoriański, ale znam swoje miejsce :wink:
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: Inno »

Chciałabym ubierać się bardziej oryginalnie, mieć jakiś własny niepowtarzalny styl, ale do tego potrzeba czasu spędzonego na kompletowaniu ciuchów, wybieraniu dodatków, szukaniu sklepów, gdzie można kupić coś mniej konwencjonalnego itp. No i tego czasu mi szkoda, chodzić po sklepach i przymierzać ubrań nie znoszę, więc trudno, zadowalam się tym, co mogę łatwo i bez większych nakładów czasu zdobyć.
Obrazek
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: iksigrekzet »

Kamil, z tymi ostatnimi to nie tak bardzo bo widuję coraz więcej kolesi z laską i kapeluszem :) Modę na to zrobił chyba Jacek Dehnel, taki poeta co się szybko celebrytą stał :wink:

EDIT: no mój repertuar też jest malutki, ubieram się wręcz prostacko :)
Sułtan.
Awatar użytkownika
Kamil
Rozkręcony intro
Posty: 338
Rejestracja: 01 lip 2009, 22:52
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: Kamil »

iksigrekzet pisze:Kamil, z tymi ostatnimi to nie tak bardzo bo widuję coraz więcej kolesi z laską i kapeluszem :) Modę na to zrobił chyba Jacek Dehnel, taki poeta co się szybko celebrytą stał :wink:
Ja u siebie nie dostrzegam takich trendów...
"Przestrzenią ducha, gdzie może on rozwinąć skrzydła, jest cisza "- Antoine de Saint-Exupéry

"Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Ekstrawertyka, to znaczy, że go nie słuchałeś.
Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Introwertyka, to znaczy, że go nie zapytałeś."
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: Inno »

Kamil pisze:
iksigrekzet pisze:Kamil, z tymi ostatnimi to nie tak bardzo bo widuję coraz więcej kolesi z laską i kapeluszem :) Modę na to zrobił chyba Jacek Dehnel, taki poeta co się szybko celebrytą stał :wink:
Ja u siebie nie dostrzegam takich trendów...
Więc zapoczątkuj. :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
Rozkręcony intro
Posty: 338
Rejestracja: 01 lip 2009, 22:52
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: Kamil »

Inno pisze: Ja u siebie nie dostrzegam takich trendów...
Więc zapoczątkuj. :P[/quote]
Chyba pisałem, że nie chcę się niepotrzebnie wyróżniać
"Przestrzenią ducha, gdzie może on rozwinąć skrzydła, jest cisza "- Antoine de Saint-Exupéry

"Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Ekstrawertyka, to znaczy, że go nie słuchałeś.
Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Introwertyka, to znaczy, że go nie zapytałeś."
Awatar użytkownika
hlidskjalf
Introwertyk
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2010, 13:29
Płeć: nieokreślona

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: hlidskjalf »

Kamil, otóż to. Ludzie wyglądający ciut bardziej elegancko niż cała masa zwyczajnie wyróżniają się z tłumu... A szkoda. Tak przy okazji - mam wrażenie, że zanikł podział na ubrania dla młodzieży i dorosłych. Wszyscy chcą wyglądać pięknie i młodo - panuje swego rodzaju kult młodości, ale wracając do tematu niemalże zawsze jestem ubrany w zwyczajne, czarne jeansy i szarego / czarnego t-shirta - po co się wyróżniać? Dla mnie ważne jest żeby ubranie i obuwie było nienagannie czyste. ^^
~hlidskjalf
"Chór Starców:
Rób coś, ruszaj się, myśl.
On sobie leży, a czas leci.
Mów coś, rób coś.
posuwaj akcję,
w uchu chociaż dłub!”
T. Różewicz - "Kartoteka"
Awatar użytkownika
Kamil
Rozkręcony intro
Posty: 338
Rejestracja: 01 lip 2009, 22:52
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: Kamil »

Lekkie wyróżnianie elegancją mi nie przeszkadza, ale laska/kapelusz dzisiaj nie są tak jak kiedyś elementem elegancji..

Bo normalnie preferuje chodzenie w marynarce, więc lekko się wyróżniam np na wydziale, ale to jest lekkie i nie przeszkadzające.. A kapelusz to mi dzisiaj kojarzy się z : Rokitą, starszymi ludźmi, i poniekąd z hmm artystami, no i chyba z krakusami
"Przestrzenią ducha, gdzie może on rozwinąć skrzydła, jest cisza "- Antoine de Saint-Exupéry

"Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Ekstrawertyka, to znaczy, że go nie słuchałeś.
Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Introwertyka, to znaczy, że go nie zapytałeś."
Awatar użytkownika
hlidskjalf
Introwertyk
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2010, 13:29
Płeć: nieokreślona

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: hlidskjalf »

Lekkie wyróżnianie elegancją mi nie przeszkadza, ale laska/kapelusz dzisiaj nie są tak jak kiedyś elementem elegancji..
Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Zasadniczo, gdyby wszyscy byli elegancko ubrani czym byłby wówczas "strój odświętny"? Jednak nawet idąc do filharmonii człowiek idący w garniturze od razu zwraca na siebie uwagę na ulicy. Jeszcze a propos kapeluszy - nadal można spotkać ludzi noszących je, choć obecnie nie widuje się już np. meloników . Z kolei u kobiet bardzo rzadko widzę kapelusze, podczas gdy jeszcze jakiś czas temu były one nieodłączną częścią stroju.
~hlidskjalf
"Chór Starców:
Rób coś, ruszaj się, myśl.
On sobie leży, a czas leci.
Mów coś, rób coś.
posuwaj akcję,
w uchu chociaż dłub!”
T. Różewicz - "Kartoteka"
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: Piorun23 »

Wszyscy chcą wyglądać pięknie i młodo
Oj nie wszyscy :mrgreen:
To samo dotyczy wyglądania aligancko

Nie bawmy się w stereotypy
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
Awatar użytkownika
hlidskjalf
Introwertyk
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2010, 13:29
Płeć: nieokreślona

Re: dziwny sposób ubierania ^^

Post autor: hlidskjalf »

Piorunl: nie chodzi mi tu o jakieś stereotypy tylko coś takiego widzę w sklepach :D
~hlidskjalf
"Chór Starców:
Rób coś, ruszaj się, myśl.
On sobie leży, a czas leci.
Mów coś, rób coś.
posuwaj akcję,
w uchu chociaż dłub!”
T. Różewicz - "Kartoteka"
ODPOWIEDZ