Ile masz lat? Kim jesteś? Czego byś chciał/a?

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Re: Ile masz lat? Kim jesteś? Czego byś chciał/a?

Post autor: Coldman » 29 lut 2016, 0:48

Emilia Lind pisze:Lat mam 19 i wciąż jakoś mi z tym dziwnie, nie wiem czemu. Uczę się w liceum wieczorowym, bo innej opcji na razie nie mam, jednym z powodów jest to, iż jak już na tym forum pisałam, jestem niewidoma, całe moje życie spędziłam w internacie i jestem z tego powodu dość mocno zatraumiona. To zresztą miało chyba niemały wpływ na ugruntowanie się i pogłębienie mojej introwersji. Teraz mieszkam wreszcie z rodziną i jestem właściwie chyba szczęśliwa.
Mieszkam na Pomorzu.
Jestem istotą strasznie wrażliwą, ale nienawidzę tego okazywać, bo jest dla mnie w tym coś poniżającego, przynajmniej gdy ja to okazuję, u innych tego nie widzę.
Interesuję się wieloma rzeczami bardzo specyficznymi: rzadkimi językami, typami osobowości, jeździectwem, kamieniami szlachetnymi i minerałami, etymologią imion, medycyną, ludzkim mózgiem... Z przekonań jestem konserwatystką. Jestem także praktykującą katoliczką.
Zdecydowanie wolę pisać niż mówić, obecność więcej niż trzech osób jest dla mnie bardzo stresująca, zwłaszcza jeśli mam do nich coś mówić czy jakoś się społecznie angażować (wychodzę z założenia, że i tak mnie nie zrozumieją, choćby nawet chcieli.
Czego bym chciała? Hmmm, znać wszystkie języki, które mnie fascynują, co i bez mojej dysfunkcji nie jest łatwe. I znaleźć kogoś, kto mnie zrozumie i kogo ja zrozumiem, jednym słowem chyba jakiegoś przyjaciela. Tak mi się wydaje, że o to tu chodzi. Lbię moją samotność, do której tak długo dążyłam, ale pokrewna dusza zawsze się przyda, choć nie sądzę, żeby się takowa znalazła.
Jakoś nie zauważyłem, żebyś pisała o tym, że jesteś niewidoma. W całkowitym stopniu czy w jakim ?
Wrażliwość jest dobra do tego momentu aż nie wpływa na decyzję innych wobec Ciebie.
Konserwatystka i katoliczka, rzadko się to zdarza w tym pokoleniu ,,naście"
Życzę Ci znalezienia prawdziwego przyjaciela i taka jedna drobna uwaga ,popraw błąd ortograficzny w profilu ,,biórowy" piszemy przez ,,u" :D
Biegnij teraz jak łagodny zwierz. Biegnij by dowiedzieć się, o sobie samym i o świecie co zimny jest jak lód.

Emilia Lind
Wtajemniczony
MBTI: INFP
Kontakt:

Post autor: Emilia Lind » 29 lut 2016, 9:55

O mojej "niewidomości" wspominałam na forum Artykuły, w wątku na temat blogów, tłumaczyłam się, czemu nie ma na moim brgu jakiejś konkretnej grafiki. Jestem niewidoma od urodzenia i całkowicie.
Dzięki za uwagę, :) musiałam się chyba zagapić. :D
"Jeśli potrafisz spędzić z kimś pół godziny w zupełnym milczeniu i nie czuć przy tym wcale skrępowania, ty i osoba ta możecie zostać przyjaciółmi." L. M. Montgomery

Awatar użytkownika
DoćkaJewrejki
Zagubiona dusza
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFP

Post autor: DoćkaJewrejki » 29 lut 2016, 19:00

Cześć ;)

Ile mam lat?
Rocznikowo 25.

Kim jestem?
Jestem absolwentką filozofii. Interesuję się literaturą rosyjską XIX wieku, historią caratu rosyjskiego oraz jego obalenia. Ponadto cenię sobie kino rosyjskie oraz rosyjską muzykę. Jestem rusofilem. Bardzo lubię czytać książki. Z własnej woli od paru dobrych lat nie posiadam telewizji, co wśród niektórych ludzi wzbudza śmiech(„czy ty jesteś z jakiejś innej epoki?), niedowierzanie („to co ty robisz przez cały dzień?”), a jeszcze u innych współczucie(„o rany, nie stać cię na telewizor…” ). Tak, to ostatnie jest wyjątkowo zabawne, szczególnie, że utożsamiony jest tu telewizor z telewizją :D
W relacji z innymi ludźmi przybieram postać słuchacza, bardzo lubię rozmawiać z ludźmi i im doradzać. Czasami chce komuś pomóc wbrew jego woli. Nie panuję nad tym, po prostu bardzo się wszystkim zamartwiam. Nie wytykam ludziom błędów, przeciwnie, próbuje im wytłumaczyć, że to się zdarza, albo obrócić całą sytuację w żart. Nieco odmiennie przedstawia się moja relacja z ekstrawertykami. Często znoszę ich zachowania, ale są dla mnie odrażające, niezgodne z moimi normami. Dla mnie ekstrawertyk przyjmuje zbyt często postać małpy. Ja dla ekstrawertyka natomiast jestem wiecznie przestraszona i zmartwiona. Od wielu lat słyszałam od innych, że mam coś z głową, aż odkryłam, że jestem po prostu introwertykiem. Długo nie mogłam tego zaakceptować, uważałam to wręcz za coś gorszego. A kiedy słyszałam: „Ty to jesteś taki typowy introwertyk” uważałam to za obelgę.

Czego byś chciał?
Niezależnie od tego, czego bym chciała, nigdy nie potrafię tego wyrazić. Czuję, że bardzo dużo przez to tracę. To tyle, jeśli chodzi o codzienne życie.
Wracając do pytania, chciałabym poznać podobnych sobie ludzi. Poczuć się raźniej w świecie pełnym ekstrawertyków.
Ktoś wyżej napisał, że chciałby przestać się martwić – marzę o tym każdego dnia.

Awatar użytkownika
Koralina
Wtajemniczony

Post autor: Koralina » 02 mar 2016, 20:11

Hej:)

Ile mam lat?
Rocznikowo 35.

Kim jestem?
Kobietą, która od niedawna zaczęła rozumieć kim jest.
Proces poznawczy trwa nadal:)

Czego bym chciała?
Umieć być swoją przyjaciółką.

Awatar użytkownika
Haze
Intronek
Enneagram: 1w9

Post autor: Haze » 02 mar 2016, 23:23

Ile masz lat ?

- rocznikowo 25

Kim jesteś?

- z wykształcenia jestem lekarzem weterynarii,
-jestem osobą nadwrażliwą,niepewną siebie (aczkolwiek osoby z mojego otoczenia odbierają mnie inaczej), bojącą się bliższych relacji z drugim człowiekiem(dlatego nie mogę nikogo z moich znajomych nazwać przyjacielem ). Mam wrażenie,że moje ciało jest zamieszkane przez kilka dusz- można powiedzieć,że mam kilka twarzy albo inaczej to ujmując różne osobowości,które częściowo się przenikają i w jakiś tajemny sposób są ze sobą powiązane.
- pasuje do mnie określenie : mimoza
-często w ciągu dnia poddaje się fali marzeń i rozmyślań i są takie dni,że nie mogę zatrzymać natłoku myśli w mojej głowie co powoduje,że jestem rozkojarzona i nie mogę normalnie funkcjonować i wykonywać swoich obowiązków tak dokładnie jakbym tego chciała

Czego bym chciała?

chciałabym:
- w końcu poczuć radość/zadowolenie z tego co robię,
-z zadowoleniem witać każdy dzień,
-nie mieć problemów z zasypianiem,
- mniej się martwić,
- potrafić zaakceptować rzeczywistość,
-umieć robić kilka rzeczy na raz,
-być mistrzem w swoim fachu ,
-nie mieć problemów z podejmowaniem decyzji,
-mieszkać na Podlasiu w starej chatce,blisko natury

Awatar użytkownika
metalowymateusz
Rozkręcony intro

Post autor: metalowymateusz » 02 mar 2016, 23:48

Witam,

Ile masz lat?

Mam 24 ( rocznikowo 25 ale mniejsza o to) lata

Kim jesteś?

Prawdę mówiąc, póki co nikim według kryteriów jakie najczęściej słyszę. Studiów żadnych jeszcze nie skończyłem, chociaż jestem w trakcie i idą lepiej niż bym się parę lat temu spodziewał.

Osobą która nie wie czego chce, miota się bez celu po świecie i uważa, że jest jedynie ciężarem, który ktoś rozsądny powinien zostawić za sobą.

Osobą pogrążoną we własnych myślach, dla której świat zewnętrzny jest jedynie tłem i źródłem pomysłów do rozmyślania.

Osobą, która nie ma z kim podzielić się tymi przemyśleniami.

Osobą, która ma problem ze stwierdzeniem, czy ma jakiekolwiek własne poglądy, i czasami myśli, że jest jedynie pustą skorupą.

Chciałbym:

Chyba jedyne co by mi wystarczyło, to osiągnąć stan w którym miałbym wszystko pod ręką i nie potrzebowałbym niczego, tak żeby mógł się skupić na własnym świecie bez żadnych konsekwencji z zewnątrz.

Awatar użytkownika
Haze
Intronek

Post autor: Haze » 03 mar 2016, 21:27

I wcale nie mam wrażenia, że któraś z opcji jest nieautentyczna..
Też nie mam takiego odczucia ale niestety kilkukrotnie zostałam posądzona o udawanie,dopasowywanie się do otoczenia aby czerpać z tego jakieś korzyści gdyż ktoś zauważył,że inaczej zachowuję się w relacjach 1:1, inaczej w dużej grupie znajomych a jeszcze inaczej wśród obcych ludzi . Było mi z tego powodu bardzo ale to bardzo przykro.

Nawet był taki czas,że pomyślałam :
.. a może jestem takim kłamcą...

Awatar użytkownika
Haze
Intronek

Post autor: Haze » 03 mar 2016, 23:33

Można to inaczej ująć : jest w nas pewna tajemnica,która czyni z nas osoby intrygujące dla otoczenia ;) Wyłamujemy się ze schematu.. dla jednych będziemy z tego tytułu interesujący a dla innych nieautentyczni.

Starzec
Wtajemniczony

Post autor: Starzec » 10 mar 2016, 23:36

kim jestem?
Sam chciałbym to wiedzieć.. mam 22 lata a wciąż sam siebie zaskakuję.
Czego bym chciał?
Być zrozumianym przez innych.
Możesz spędzić resztę swojego życia ze mną, ale ja nie mogę spędzić reszty mojego życia z tobą. Muszę żyć dalej. Samemu.

Awatar użytkownika
jm_
Introrodek
MBTI: INFP-t
Kontakt:

Post autor: jm_ » 27 mar 2016, 20:19

Ile masz lat?: Mam aktualnie 18 lat.

Kim jesteś? Uczniem, który wybrał szkołę zawodową, do której w ogóle nie pasuje. Mimo złej decyzji dalej realizuje swoje cele i w przeciągu miesiąca- dwóch zmienia szkołę na odpowiednią do jego zainteresowań, czyli żadną :D Jedynie na taką, która nie będzie przeszkadzała w realizowaniu celów. Moje zdanie o szkole to: samemu nauczyć się czegoś, co da mi później pieniądze. Jestem właścicielem dwóch stron internetowych o tematyce horror.

Czego byś chciał/a?
Bardzo bym chciał udowodnić tym, co mi mówili, że cytuję"Nigdy nie zostaniesz informatykiem", że są w ogromnym błędzie. Szczerze, to te osoby nie wiedzą, czym taki informatyk się zajmuje :) I to jest ciekawe: mówienie o rzeczach, które zna się tylko powierzchownie, albo z tv, lub wcale się nie ma o tym pojęcia. Tak naprawdę to oprócz "zostania informatykiem" chciałbym zostać webmasterem, albo administratorem serwerów. Nie słucham osób, które mi mówią, że mi się nie uda, tylko po prostu robię swoje.

Awatar użytkownika
Dant3s
Stały bywalec
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Post autor: Dant3s » 27 mar 2016, 20:24

jm_ pisze: Czego byś chciał/a?
Bardzo bym chciał udowodnić tym, co mi mówili, że cytuję"Nigdy nie zostaniesz informatykiem", że są w ogromnym błędzie. Szczerze, to te osoby nie wiedzą, czym taki informatyk się zajmuje :) I to jest ciekawe: mówienie o rzeczach, które zna się tylko powierzchownie, albo z tv, lub wcale się nie ma o tym pojęcia. Tak naprawdę to oprócz "zostania informatykiem" chciałbym zostać webmasterem, albo administratorem serwerów. Nie słucham osób, które mi mówią, że mi się nie uda, tylko po prostu robię swoje.
Nie wiem jak u Ciebie w okolicy ale u mnie są darmowe szkoły zaoczne dla dorosłych z kierunkiem informatycznym, polega to na tym, że nie ma tam żadnych innych przedmiotów poza przedmiotami zawodowymi.
W oczach pracodawcy papierek z takiej szkoły jest chyba więcej wart niż brak papierka :)
A tak poza tym, Witaj :)

Awatar użytkownika
jm_
Introrodek
Kontakt:

Post autor: jm_ » 27 mar 2016, 20:30

Dant3s pisze:
jm_ pisze: Czego byś chciał/a?
Nie wiem jak u Ciebie w okolicy ale u mnie są darmowe szkoły zaoczne dla dorosłych z kierunkiem informatycznym, polega to na tym, że nie ma tam żadnych innych przedmiotów poza przedmiotami zawodowymi.
W oczach pracodawcy papierek z takiej szkoły jest chyba więcej wart niż brak papierka :)
A tak poza tym, Witaj :)
Również witaj i miło mi, że odpowiadasz. Nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi :D

U Ciebie jest ciekawa sytuacja. U mnie jest tylko LO ogólne zaoczne dla dorosłych, nie ma profilowego niestety. Najbliżej mam szkołę zaoczną policealną o kierunku informatyka ok. 10-20 km od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Dant3s
Stały bywalec
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Post autor: Dant3s » 27 mar 2016, 20:40

Gdzie mieszkasz, jeśli można wiedzieć?

Awatar użytkownika
jm_
Introrodek
Kontakt:

Post autor: jm_ » 27 mar 2016, 20:41

Maków Mazowiecki. A zaoczna szkoła profilowa policealna jest w Przasnyszu.

stellatus

Post autor: stellatus » 25 kwie 2016, 17:18

30. Introwertykiem. Jakiejś introwertyczki. Napisz.

ODPOWIEDZ